המהפכה בסכנה? גולן טלקום מחפשת רוכש (עודכן) • HWzone
גאדגטיםצרכנות

המהפכה בסכנה? גולן טלקום מחפשת רוכש (עודכן)

המפעילה הסלולרית החמישית בגודלה בארץ מכריזה כי היא בוחנת אפשרות לרכישה או מיזוג עם חברת אחרת. זה הזמן להתחיל לדאוג?

טרם נרגענו מהתקלה המוזרה ברשת שלה שמנעה קבלת שיחות ממספר גדול של מנויים, והנה מגיעה עוד חדשה לא ממש חיובית, לכאורה, מבית – לאחר מספר הכחשות אודות עניין זה בתקופה האחרונה, אנשי מפעילת הסלולר מאשרים כעת כי נעשתה פנייה בשמם לחברות אחרות בארץ במטרה להניע מהלך של רכישה או מיזוג.

בעוד שמעל פני השטח גולן ממשיכה להציע חבילות משתלמות מאוד ולצרף אליה לקוחות חדשים, ואף מתכננת כניסה רועמת לעולם הטלוויזיה – מתחת לפני השטח נמצאת המפעילה במצב בעייתי במסגרתו אם לא תציג פריסת רשת עצמאית מספיקה עד סוף השנה תוכל לאבד את הזכיון שלה, ומשום שבחברה החליטו לוותר על הפריסה העצמאית ולהגיע להסכם שיתוף רשת עם חברת במקום (שטרם אושר על ידי הרגולטורים), נראה כי כרגע העתיד לוט בערפל עבור מי שהחלה באופן מעשי את מהפכת הסלולר הגדולה בישראל.

יתכן שבטווח הארוך מיזוג או רכישה בידי חברה אחרת היא הצעד הנכון (לעומת מצב חלופי אפשרי בו גולן לא תורשה להמשיך לפעול בארץ ולמעשה תיעלם לחלוטין), אך בהתבסס על המצב הקיים ועל התכנסות בשוק המפעילות הוירטואליות – עולה תחושה כי אנחנו מתחילים לנוע חזרה למצב הדי גרוע וחסר התחרות ששרר בשוק עד לפני מספר שנים.

הייתכן כי מדובר במהלך שמטרתו היא להפעיל לחץ פומבי על משרד התקשורת במטרה להגיע להסדר שבו מעוניינת גולן? בחודשים הקרובים כנראה נדע את התשובה
הייתכן כי מדובר במהלך שמטרתו היא להפעיל לחץ פומבי על משרד התקשורת במטרה להגיע להסדר שבו מעוניינת גולן? בחודשים הקרובים כנראה נדע את התשובה

נקווה כי הכרזה זו תסייע לקדם פתרון אל מול הרשויות שיאפשר לגולן להמשיך ולהתקיים באופן עצמאי – ולא יחזיר אותנו לעידן בו תשלומי הסלולר עמדו על מאות שקלים בחודש.

עדכון: הצהירה כי היא בוחנת את האפשרות לרכוש את – מה שכאמור עשוי לקרב אותנו חזרה למצב בו שלוש חברות חולשות על רוב רובו של עולם הסלולר, אך מצד שני יהווה פתרון די "טבעי" לאיחוד הרשתות שאליו מכוונת גולן.

קישורים נוספים

תגיות

3 תגובות

  1. אז זהו, לא נשאר כלום מה"מהפיכה" של כחלון השקרן, אנחנו מהר מאוד נחזור למחירים של פעם ונשלם 200 ש"ח על סלולרי.

  2. אז זהו, לא נשאר כלום מה"מהפיכה" של כחלון השקרן, אנחנו מהר מאוד נחזור למחירים של פעם ונשלם 200 ש"ח על סלולרי.

    200ש"ח זה זול למחירים של פעם, המחירים נעו בסביבות ה- 400ש"ח.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close