היפוך תפקידים: Redmi Note 9 בגרסת הבסיס עם שבב Mediatek • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

היפוך תפקידים: Redmi Note 9 בגרסת הבסיס עם שבב Mediatek

הכתבה המקורית: האם לצד דגמי ה-Redmi Note 9 Pro ו-Redmi Note 9 Pro Max, שעברו להתבסס על שבבי קוולאקום, נראה דגם בסיס מוזל יותר במשפחה שיעשה את הדרך ההפוכה ויעבור מ- ל-Helio? 

שיאומי וחברת הבת שלה Redmi עושות הרבה דברים נכון בכל הנוגע למשפחת הסמארטפונים Redmi Note, אם לשפוט לפי הכרזה על מכירות בהיקף של 110 מיליון מכשירים אשר הופיעה בימים האחרונים – ואחד המאפיינים הבולטים בסדרה זו הוא הנכונות לעשות שימוש במנעד גדול של שבבי עיבוד, לעתים בהופעת הבכורה שלהם בשוק, מצמד היצרניות העצמאיות המרכזיות.

בדור הקודם קיבלנו הפתעה ב-Redmi Note 8 Pro שעבר לעשות שימוש בשבב Helio G90T מבית חברת Mediatek, לאחר מספר דורות בהם כלל הדגמים כללו שבבי Snapdragon של חברת קוואלקום האמריקאית – ובמקביל אליו דווקא ה-Redmi Note 8 המוזל המשיך את המגמה המוכרת עם ה-Snapdragon 665 בתוכו. מדובר היה בהחלטה מפתיעה משהו, אך ה-Helio G90T הצליח להוכיח את עצמו עם ביצועים מרשימים מאוד בעבור המחיר ויעילות טובה שאיפשרה לראות חיי נאים מקיבולת 4,500mAh של הסוללה שהסתתרה בפנים.

זה הוא ה-Redmi Note 9 תחת שם הקוד הזמני שלו, לכאורה – והוא ישמש בתור בסיס להמשך השותפות בין Redmi ל- בשנת 2020

כעת, אחרי חשיפתו של ה-Redmi Note 9 Pro, אנחנו יודעים כי שיאומי בחרה להחזיר את המנדט לידי קוואלקום עם שימוש בשבב ה-Snapdragon 720G – אך יש סיכוי כי בגלגול הנוכחי דווקא ה-Redmi Note 9 הסטנדרטי והמוזל יהיה זה שיעבור להתבסס על שבבי Helio. לפי תוצאות שנצפו במאגר מבחן הביצועים Geekbench עבור הסמארטפון שטרם הושק רשמית, עולה אפשרות כי ה-Redmi Note 9 יופעל באמצעות Helio G70 – או אפילו באמצעות Helio P75 שגם הוא עוד לו הוצג באופן פומבי.

שני השבבים הללו מהווים דגמי ביניים מבית עם התבססות על תהליכי ייצור וותיקים באופן יחסי של 12 ננומטר, אך ה-Helio P75 מיועד להיות עוצמתי הרבה יותר עם שימוש בארבע ליבות Cortex A75 ועוד ארבע ליבות Cortex A55 חסכוניות, בהשוואה לזוג ליבות Cortex A75 ושש ליבות Cortex A55 בשבב ה-Helio G70 – וכמו כן שימוש בליבה גראפית ממשפחת Mali G72 בהשוואה לליבת Mali G52.

ה-Redmi Note 8 Pro הוכיח במידה מסויימת כי למוצריה המודרניים של יש פוטנציאל לא רע בכלל – האם זה יהיה נכון גם הפעם? התשובות בקרוב

אין לנו פרטים טכניים רבים נוספים אודות ה-Redmi Note 9, אך סביר להעריך כי הוא יוצע עם נפחי של 64GB או 128GB בתוספת דינאמי של 4GB או 6GB בהתאמה, מסך , מערך צילום ראשי משולש או מרובע וסוללה בקיבולת גבוהה יחסית של 4,000mAh ומעלה. נקווה שהחשיפה תגיע בקרוב ותגלה לנו האם יש כאן מוצר מלהיב נוסף או משהו שמחוויר בהשוואה למכשירי הדור הקודם ולמכשירי ה-Pro החדשים.

עדכון: למרות צרות הקורונה העולמיות נראה כי הביקוש למכשיריה של , לפחות במסגרת המקבץ הראשון, ממשיך להיות גבוה מאוד – ההיצע הראשוני באמאזון הודו נחטף ונגמר בתוך דקות בודדות, ועתה האספקה הבאה צפויה להגיע בעוד כשבוע ב-24 במרץ, יום לפני תחילת המכירה המיועדת עבור דגם ה-Redmi Note 9 Pro Max המתקדם יותר. מתי נוכל לראות את הצמד הזה גם במחזותינו? יש סיכוי לא רע שהפעם זה יקח הרבה יותר זמן מבעבר.

אין לנו ניחוש אודות המועד בו יגיעו ה-Redmi Note 9 ושני אחיו לישראל – אך יש לנו הצהרה על כך ששבב ה- 720G שבפנים אמור להיות עוצמתי לפחות כמו ה-Helio G90T בדור הקודם, ואולי אפילו מעט יותר

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close