דור חמישי להמונים: סמסונג מציגה את שבב ה-Exynos 980 • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

דור חמישי להמונים: סמסונג מציגה את שבב ה-Exynos 980

הדגם הראשון של היצרנית הענקית עם מודם 5G מובנה בתוכו עשוי להופיע בתוך ממשיים רק בשנה הבאה

בדו-קרב הזה, Huawei היא זו שניצחה: דגמי ה-Mate 30 5G וה-Mate 30 Pro 5G שנחשפו הפכו רשמית לסמארטפונים הראשונים אי-פעם שמופעלים בידי מערכת על (SoC) עם מודם מובנה לתקשורת סלולר בדור החמישי, בנוסף ליכולתו לספק תקשורת גם בדור השני, השלישי והרביעי כמובן. השנייה בשוק שעתידה לעשות זאת תהיה חברת , וזה יקרה מתישהו בעתיד הקרוב תודות לשבב ה- 980 הטרי שלה.

בניגוד ל-Kirin 990 5G של המתחרה, ה-Exynos 980 הוא למעשה שבב לשוק הביניים – וככזה כולל שש ליבות Cortex-A55 קטנות וחסכוניות שיפעלו בתדר של עד 1.8GHz, בתוספת לזוג ליבות Cortex-A77 מתקדמות מהדור החדש של חברת בתדר של עד 2.2GHz וליבה גראפית בינונית מסוג Mali G76MP5.

מתחילים לשלב את הדור החמישי בתוך לב של המערכת

השבב מיוצר בתהליך 8 ננומטר של חברת עצמה (הדור השני של תהליך הייצור מבית החברה ב-10 ננומטר), כולל יחידת NPU מובנית להאצת ביצועי למידה חישובית ובינה מלאכותית, כולל יחידת עיבוד תמונה עם תמיכה בחיישנים של עד 108 מגה-פיקסל (או במלים אחרות, חיישן ה-Bright HMX החדשני של עליו כבר סיפרנו לכם), תמיכה בזכרונות LPDDR4X, תמיכה באחסון בתקני eMMC 5.1 או UFS 2.1, תמיכה מובנית בקישוריות Wi-Fi בתקן 802.11ax תמיכה ברזולוציות תצוגה של עד WQHD – וכמובן מודם מובנה ממשפחת Shannon שמסוגל לספק מהירויות הורדה והעלאה של עד 1Gbps ו-200Mbps בדור הרביעי (בהתאמה), ומהירויות הורדה והעלאה נהדרות עוד יותר של 2.55Gbps ו-1.28Gbps בדור החמישי.

גם תוספת של האצה לבינה מלאכותית – וגם שילוב של מודם Wi-Fi 6 מובנה, אשר לא קיים גם בשבבים העוצמתיים ביותר מבית כרגע

ל- 980 יש אפילו תמיכה בתקן ה-DC, או Dual Connectivity, לחיבור משולב בדור הרביעי והחמישי שיעניק יחד מהירויות הורדה תיאורטיות מטורפות של עד 3.55Gbps ומהירויות העלאה של עד 1.38Gbps.

אנו מצפים בקוצר רוח לשילוב המסחרי הראשון של חיישן ה-Bright HMX – סביר להניח שזה יקרה עוד לפני שה- 980 יהיה זמין

השבב המתקדם והמסקרן הזה עתיד להגיע לשלב של ייצור מסחרי והמוני לקראת סוף השנה הנוכחית, מה שכנראה מעיד כל כך שמכשירים חכמים ראשונים שיתבססו עליו יגיעו אל החנויות בתחילת השנה הבאה (אם כי לא ניתן לשלול הכרזות פומביות ורשמיות עוד לפני כן) – אם כי בסמסונג בחרו להכריז עליו כבר בשלב המוקדם הזה, כמה ימים לפני ההכרזה אודות ה-Kirin 990 5G למעשה, בתקווה לקבל קצת נקודות זכות אצל חובבי הטכנולוגיה בתור אלו שהגיעו ראשונים אל ההישג הנאה.

כל המפרט העדכני, על רגל אחת

אנחנו לא יודעים מה יהיה המיתוג או התמחור של הסמארטפון הראשון שיכיל את ה- 980, אך מלהיבה עצם המחשבה על מכשירי ביניים עם כוח עיבוד מודרני בלתי מבוטל, תמיכה בחיישני צילום מתקדמים במיוחד, בהתבסס על תהליך ייצור יעיל, עם תמיכה בקישוריות מתקדמת וכן – גם עם תמיכה ברשתות הדור החמישי, שעוד יגיע ביום מן הימים לארץ הקודש.

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close