החידושים של Windows Phone 8

3 תגובות
חלונות על הסמארטפון שלכם
 
מכשירי Phone 7, מערכת ההפעלה של לסמארטפונים, כבר נמצאים בשוק לא מעט זמן והם הצליחו להשוות למערכות ההפעלה המתחרות, לפחות ברוב האפשרויות שהן מציעות. עכשיו, מתכננת לקחת את זה צעד אחד קדימה ולגרום לגוגל ואפל לרדוף אחרי החידושים שלה.
 
וידאו פרטי שדלף לרשת בהשתתפות ג'ו בליורה (Joe Belfiore), מנהל חטיבת ה- Phone במיקרוסופט, חושף את החידושים שתביא מערכת ה- Phone השמינית לסמארטפונים שלנו.
 
השינוי המשמעותי ביותר הוא שינוי הליבה (Kernel) של מערכת ההפעלה. הגרסה השמינית תתבסס על הליבה של 8, בעוד ש- Phone 7 מתבססת על הליבה של CE. בזכות זאת, המערכת תוכל להריץ שפותחו למחשב האישי עם התאמה מינורית בלבד, זאת יחד עם כל האפליקציות שפותחו למערכת בגרסה השביעית הנוכחית.
 
מיקרוסופט מתכוונת לחסל גם את תכנת ה-Zune באופן סופי והסנכרון של המכשירים יתבצע באמצעות תכנה אחרת ששמה לא נחשף. המערכת תאפשר אינטגרציה מלאה של "עד לרמה בה לא תבחינו בין שיחות רגילות לשיחות VoIP".
 
המערכת תטמיע גם את שירותי הענן של מיקרוסופט, SkyDrive, בצורה טובה יותר אל תוך מערכת ההפעלה הן של המכשירים הניידים והן אל תוך המחשבים האישיים, בדומה לאינטגרציה שיצרה עם שירותי ה-iCloud שלה.
 
דפדפן האקספלורר העשירי שיגיע עם המערכת יתמוך בדחיסת מידע והמערכת תעקוב אחר צריכת תעבורת הנתונים שלכם ותתריע לפני שחברת הסלולר תפתיע אתכם בחשבון החודשי.
 
לעסקים, המערכת תציע הצפנה מלאה של המכשיר באמצעות BitLocker וכן אפשרות להעלות למכשירי העובדים מבלי שיצטרכו לעבוד דרך חנות האפליקציות.
 
מבחינת התמיכה בחומרה חדשה, במערכת תביא סוף-סוף את התמיכה במספר ליבות עיבוד ורזלוציות מסך נוספות. ג'ו לא דיבר על הרזולוציות עצמן, אך אמר כי מספר הרזולוציות הנתמכור יעלה לארבע. כבר הודיעה כי דרישות המערכת המינימליות צפויות להיות נמוכות יותר, כך שניתן להסיק בודאות כי המערכת תוכל לרוץ על מספר קונפיגורציות חומרה.
 
בנוסף, המערכת תתמוך בכרטיסי הרחבה מסוג MicroSD, זאת למרות שמיקרוסופט התנגדה לאמצעי חיצוניים בתוקף.
 
מה אתם אומרים? זהו האייפון קילר המצופה, או ש- Phone תמשיך לדשדש בדיוק כמו עכשיו?