אמאזון משקיעה מיליארד דולר בחיזוק יכולות הבית החכם • HWzone
גאדגטיםבית חכם ו-IoT

אמאזון משקיעה מיליארד דולר בחיזוק יכולות הבית החכם

ענקית הקמעונאות עומדת לרכוש את יצרנית פעמוני הדלת החכמים Ring בעבור סכום מרשים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אמאזון לא חוסכת משאבים במסגרת נסיונותיה לחזק את אחיזתה בבית החכם, עם העוזרת החכמה Alexa שמובילה את המתקפה כמובן. אחרי שרכשה יצרנית אחת של מצלמות כניסה חכמות ומערכות ביתיות העונה לשם Blink רק בחודש דצמבר האחרון, כעת אנחנו מקבלים דיווח על כך שהחברה עומדת להוסיף לעצמה גם את חברת Ring העוסקת בפיתוח מערכות דומות עבור נישה יוקרתית ויקרה יותר – בעבור סכום משוער של מעל למיליארד דולר.

Ring כבר שילבה יכולות להפעלה ושליטה על המצלמות ופעמוני הכניסה החכמים שלה באמצעותה של Alexa, אך נראה כי באמאזון מעוניינים בפיתוחים חדשים ובשילוב עמוק עוד יותר של מוצרים מסוג זה במערך שכבר כולל מגוון רמקולים ומצלמות ביתיות עם חיבור לרשת – אולי בתור תשובה לכניסה הקרובה של חברת Nest הפופולרית אל התחום, אשר נמצאת בבעלות היריבה .

פעמוני דלת כניסה מעוצבים ומשולבי שנמכרים בעבור 200 דולר ומעלה – בקרוב חלק רשמי ממשפחת מוצרי ה-Echo?

באמאזון הציגו לפני מספר חודשים שירות מפתיע משהו שיאפשר לשליחי החברה לפתוח את דלת הכניסה של הלקוח ולהניח את החבילות שהוזמנו בתוך ביתו, מה שהביא לכמות בלתי מבוטלת של סימני שאלה אצל מגוון משתמשים בשל המספר הגדול של האפשרויות לניצול לרעה של מנגנון כזה. אולי שליטה של חברת הענק גם על החומרה שתאפשר זיהוי ומעקב אחר המתרחש, ולא רק על התוכנה, תאפשר להגדיל את מידת האמון של הטכנולוגיה? כנראה שבקרוב נגלה.

ההשקעה של בתחום האבטחה הביתית תוכל להניב פירות בתחומים נוספים


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close