אינטל מכוונת לסמארטפונים סופר זולים

2 תגובות

אחרי שלא נחלה הצלחה גדולה במיוחד בשוק עתיר הביצועים, פונה ענקית השבבים אל המדינות המתפתחות ושוק הסמארטפונים המתפתחים בתקווה למצוא את דרך המלך שלה

בעוד זירת המעבדים האולטרה ניידים מתחממת, מכוונת דווקא למדינות מתפתחות, ולא מנסה לכבוש את פסגת הביצועים. בתערוכת ה- CESשמתקיימת עתה בלאס ווגאס הציגה צ'יפזילה חדש, הידוע בשם הקוד Lexington, יחד עם מכשיר רפרנס תואם, שמיועדים בראש ובראשונה למדינות מתפתחות.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


השבב הקודם של החברה לגאדג'טים, הידוע בכינוי Medfield, היה עוף מוזר בסביבה. מעבר לכך שהוא שבב X86 בשוק עוין, הוא גם לא ניסה, או לא הצליח, להרשים בגזרת הביצועים. הם היו פושרים בלבד במקרה הטוב, וגם זה ביחס לשבבי ביניים. הוא דווקא כן הצליח להרשים בכל הנוגע לביצועי (ועד היום מככב בראש) ובחיסכון בסוללה.

תחילה הוצגו מספר מצומצם של מכשירים המיועדים לשוק האסייתי מחברות כמו Lava ולנובו, ואף אורנג' העולמית, רובם ככולם מבוססים על דגם הרפרנס של אינטל. המכשירים לא נחלו הצלחה גדולה, באופן שלא הפתיע אף אחד. לאחר מכן הושק מכשיר ה- Medfield של מוטורולה, ה-RAZR i , שזכה להצלחה גדולה יותר, אך ביצועיו נותרו פושרים למדי, למרות תדר העבודה הגבוה (2GHz).

המהפכה שלא הייתה

החודשים עברו, ומעבדיה של נשכחו. התוכניות של להשיק עוד מעבדים נותרו לא ממומשים, וכולנו עברנו להתעסק בנושאים אחרים. אבל גם אם אנחנו שכחנו, עודנה זוכרת, ומנצלת את תערוכת ה-CES כדי להציג בפנינו את פירות עבודתה בחודשים האחרונים.

נתחיל ונאמר כי השבב אותו הציגה מיועד למכשירים זולים במיוחד, ועבור שווקים מתפתחים. לכן חשוב לא לשפוט אותו ולפחפח ("פחחחח") למשמוע פרטיו. השבב, חד ליבתי, שדגמו הוא Z2420 פועל במהירות 1.2GHz ותומך בטכנולוגיית ריבוי הנימים של (Hyper-Threading) שמדמה מספר כפול של ליבות. לפי דברי , המעבד מותאם במיוחד להרצת אפליקציות .

לאינטל אין שום כוונות לוותר על שוק הסלולר

עוד תומך השבב בעד לשתי מצלמות בנות 5 ו-1.3 מגה פיקסלים בהתאמה, ומסוגל להנפיק עד לשבע בשנייה. השבב מסוגל לפענח ולצלם ווידיאו ברזולוציית 1080p (עד ל-30fps), והליבה הגראפית בה נעשה שימוש בשבב היא ה-SGX540 הוותיקה מבית PowerVR שתעבוד במהירות 400MHz. השבב תומך כמובן גם בכרטיסי הרחבה מסוג .

השבב יגיע עם מודם מבית מדגם XMM6265, שמאפשר שימוש בשני כרטיסי SIM (פיצ'ר פופולארי במיוחד במזרח) וברשתות HSPA+. על דור רביעי (LTE) אין מה לדבר. המודם כולל תמיכה גם ברדיו FM ובטכנולוגיית הזרמת המדיה של , WiDi.

מכשיר הרפרנס שהוצג יחד עם השבב כולל מסך 3.5" ברזולוציית 480X320, מצלמה קדמית בת 1.3 מגה פיקסלים, ואחורית בת 5MP, וכמובן את השבב החדש של – Z2420. המערכת פועלת על אנדרואיד בגרסה 4 (Ice Cream Sandwich), אך התחייבה כי היא כבר מכינה עדכון ל-4.1 (Jelly Bean). עוד כולל המכשיר נשלפת בת 1,500mAh ושני חריצי SIM.

מכשיר הרפרנס שהציגה בתערוכה

אורחי התערוכה שזכו להתנסות במכשיר דיווחו על איכות בנייה נמוכה (כמו שאפשר לצפות ממכשיר זול במיוחד), אך גם על מהירות סבירה. הממשק היה חלק במידה מספקת והמערכת תפקדה טוב למדי, אך באופן טוב פחות משבב ה-Medfield.

יחד עם השבב נחשפו גם השותפות של ביצירת מכשירים אשר השבב פועם בקרבם – , Lava ו-Safaricom. הראשונות אף הציגו שני מכשירי Lexington בתערוכה, אך טרם ידוע מתי אלו יצאו לאוויר העולם.

מכשירים מבוססי Lexington מבית ו-Lava. יכבשו את סין והודו?

לצד פלטפורמת ה-Lexington, הציגה גם לשוק המתקדם, שנקרא Clover Trail+. אותו השבב, Z2580, טרם הושק, אך נאמר כי הוא יהיה כפול ליבה. למרות שאינטל לא השיקה את השבב, מצידה דווקא כן. הענקית הסינית הציגה את המכשיר הראשון בעולם לעשות שימוש בשבב, שפועם במהירות 1.8GHz וכולל מעבד גראפי מדגם SGX544.

ה- IdeaPhone K900

המכשיר, שעונה לשם K900, כולל גם מסך IPS עצום בגודל 5.5" ברזולוציית 1,920X1,080, זיכרון בנפח 2GB, פנימי בן לא פחות מ-64GB ואנדרואיד בגרסת Jelly Bean של 4.2. המכשיר יהיה זמין בסין כבר בחודש אפריל.

סוף סוף שבב של עם גרפית ראויה (אנחנו מקווים)

השבבים החדשים הושקו והוצגו – אך המבחן האמיתי עודנו עומד לפניהם. ביצועיהם במציאות טרם נבחנו, וצריכת החשמל שלהם עדיין לא ידועה. מנסה כבר זמן רב לחדור לשוק, אליו נזכרה להיכנס מאוחר, ומקווה כי עוד לא פספסה את הרכבת. נראה שבינתיים מכוונת את מאמציה אל השוק האסייתי והשוק המתפתח, וזה קצת חבל. אילו החברה הייתה מציגה ממלהיב באמת, שהיה משומש גם במכשירים למערב, אולי היינו יכולים לאמץ אותה לחיקנו כיצרנית שבבים מן השורה.

עתיד השבבים של עודם לוט בערפל. מה דעתכם עליהם? שתפו אותנו בתגוביות (טוקבקים) ובפורומים שלנו.