איך תעבוד חלונות על ARM

7 תגובות
אופיס עובד, כל השאר לא
 
מאז שהודיעה חברת מיקרוסופט לראשונה כי מערכת ההפעלה העתידית שלה, חלונות 8, תוכל לרוץ גם על שבבי , רבים הרימו גבה והטילו ספק באשר לשימושיות של שלוב שכזה. עכשיו, מיקרוסופט מסבירה מה יעבוד ומה לא בבלוג הרשמי Developing 8.
 
מיקרוסופט מבטיחה את אותה חוויית השימוש "ישירות מהקופסה", בין אם תשתמשו במערכת מבוססת או . זאת אומרת שהממשק יעבוד, כל הפונקציות של המערכת והחומרה, כגון קישוריות אלחוטית. בנוסף, תקבלו האצת חומרה בדפדפן האקספלורר החמישי כן תמיכה ב-HTML5.
 
יחד עם כל אלה, כל האפליקציות בחנות של חלונות יעבדו, כמובן, בתוך ממשק המגע של חלונות 8, זאת אומרת, כל האפליקציות שנכתבו באמצעות WinRT. כמו כן, תוכנות האופיס השונות, כגון וורד ופאוורפויינט, יעבדו גם הן על מעבדי בסביבת ה"קלאסית", וכן למשתמשים תהיה גישה לתצוגת שולחן העבודה הרגילה, יחד עם כל האפשרויות שבה, כולל ניווט בין הקבצים ופתיחת . כמובן שעם אלה מגיעה גם התמיכה בכרטיסי הרחבה חיצוניים, התקני למיניהם וכן בהעתקת קבצים אל ומין המכשיר.
 
מה שמחשבי לא יקבלו היא תמיכה לאחור בכל מיליוני האפליקציות ומשחקי הוידאו שפותחו עבור פלטפורמת ה-. אולי זה לטובה, לפחות כך הטאבלטים לא יתמלאו בעשרות תוכנות לא שימושיות ורוגלה.
 
מנגד, טאבלטי ודאי יהיו דקים יותר, קרירים יותר ויציעו זמני טובים בהרבה בזכות צריכת החשמל הנמוכה שלהם.