אובונטו תרוץ על סמארטפונים עם אנדרואיד • HWzone
גאדגטים

אובונטו תרוץ על סמארטפונים עם אנדרואיד

מחשבים נישאים ונטבוקים כבר לא מספיקים לה
 
הפצת הלינוקס הפופולארית, (Ubuntu), כבר זכתה לכינויים כגון "לינוקס לבני אדם" ו-"OSX החינמית", והמערכת רק ממשיכה להצדיק את הכינויים האלה.
 
הצעד הבא של החברה הוא להטמיע את מערכת ההפעלה שלה גם בסמארטפונים ולהשתמש ביכולת של ליבת הלינוקס (שנמצאת בכל מבוסס אנדרואיד) להריץ גם מערכת עם סביבת עבודה של שולחן עבודה רגיל, זאת בנוסף לממשק המגע של מערכת האנדרואיד.
 
על מנת להדגים את היכולות של הפיתוח שלה החדש שלה, הדגימה חברת Canonical, המפתחת של האובונטו, את המערכת שלה על ה-Atrix 2 של חברת . הסמארטפון הזה מגיע עם תחנת עגינה יעודית שמאפשרת להפוך אותו בכל רגע למחשב , אך Canonical לקחה את זה עוד צעד אחד קדימה.
 
המכשיר מגיע עם מעבד כפול ליבה במהירות של גיגה הרץ אחד, גיגה בייט אחד של זכרון וכן עם האפשרות להתחבר למסכים גדולים יותר באמצעות תחנת עגינה. ברגע שהוא מתחבר לתחנת העגינה, המכשיר מחליף את מערכת האנדרואיד באובונטו, כאשר מערכת זו רצה עם שולחן עבודה מלא, ממש כאילו הותקנה על מחשב .
 
בנוסף, בגלל שאובונטו רצה על , המערכת יכולה לגשת גם לכל האפשרויות של הטלפון. כלומר, תוכלו לבצע שיחות ולשלוח מסרוני SMS ישירות מממשק שולחן העבודה.
 
חברת Canonical מבצעת מגעים עם יצרני המכשירים על מנת להטמיע את המערכת שלה בתור אפשרות נוספת למכשיר, זאת משום שאובונטו מצריכה הטמעה עמוקה למדי על מנת לרוץ.
 
על-פי Canonical, אנחנו נזכה לראות עם מצב שולחן עבודה של כבר במהלך השנה הנוכחית.


תגיות

3 תגובות

  1. ל-2
    אתה רוצה להגיד לי שאתה עוד לא לוקח איתך את המחשב שלך בכיס. פחחח

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close