adplus-dvertising

Xiaomi מציגה: נייד גיימינג במחיר מפתיע

דגם ה-Redmi G המוביל החדש לשנת 2021 מציע שילוב מודרני של AMD ו-NVIDIA בתמחור תחרותי מאוד – לכל הפחות עבור משתמשים בסין

שוק ניידי הגיימינג מוכיח את עצמו כנישה יוקרתית מתפתחת וצומחת כבר כמה שנים, ועל כן לא מפתיע לגלות שיש עוד שחקניות (מעבר לאלו המסורתיות של עולם ה-PC שמלוות אותו כבר יותר משני עשורים) שמעוניינות לקבל לעצמן חתיכה ממנו – כאשר גם שיאומי (Xiaomi) נכנסת לרשימה, נכון לרגע זה בעיקר דרך מותג ה-Redmi העצמאי למחצה שלה.

בשנה שעברה הושק ה-Redmi G המקורי אשר כיוון לכיסם וליבם של חובבי הגיימינג, אך צוייד רק בכרטיס GeForce GTX 1650 Ti בתצורות המתקדמות ביותר שמנעו ממנו להוות שיקול עבור אלו שהתעיינו בביצועים מקסימליים ולא רק בתמחור משתלם. עכשיו, דגמי ה-Redmi G לשנת 2021 נראים כמו שדרוג חשוב עם ה-GeForce RTX 3060 של NVIDIA בקצב העליון – תחת מעטפת הספק של 130 וואט שאמורה לאפשר להפיק את מירב הפוטנציאל מהחומרה הזו ואף להתחרות בחלק מהדגמים שמציעים כרטיסי RTX 3070 או RTX 3080 תחת מעטפת הספק נמוכה.

הדגם מהשנה שעברה כלל פאנל תצוגה דומה או אולי זהה לזה של הדור החדש, בתוספת למעבדי אינטל חזקים – אך הסתפק בכרטיס גראפי בינוני למדי

המהדורה הבסיסית של ה-Redmi G 2021 תספק למשתמשים מסך 16.1 אינץ' עם רזולוציית 1080p, בהירות ממוצעת של 300 ניט, כיסוי של 100 אחוזים ממכלול הצבעים בתקן sRGB וקצב רענון של עד 144 הרץ, יחד עם שבב Core i5-11260H משושה של אינטל (הבחירה הבסיסית ביותר במשפחת H45 בדור ה-Tiger Lake), זכרון DDR4 כפול ערוצים בנפח 16GB ובמהירות 3,200MT/s, כונן NVMe פנימי של 512GB, מקלדת מלאה עם הארה אחורית מובנית, קישוריות Wi-Fi 6 כפולת ערוצים, קישוריות Bluetooth 5.2 אלחוטית, סוללת 80 וואט-שעה עם ספק כח של 180 וואט, חיבור Thunderbolt 4 וכרטיס גראפי מסוג GeForce RTX 3050 של NVIDIA. המחיר בסין הוא 5,700 יואן, שהם 881 דולר ו-2,820 שקלים בהמרה ישירה.

הדגם החדש מכניס את AMD אל המערך, ומשפר את היכולות הגראפיות שהיוו את החוליה החלשה

הדגם המתקדם של ה-Redmi G 2021 נראה מעניין עוד יותר, עם אותו פאנל תצוגה ואותם נפחי אחסון וזכרון דינאמי אמנם – עם עם שבב Ryzen 7 5800H מתומן משופר מבית AMD וגם כרטיס GeForce RTX 3060 גראפי בעל מעטפת הספק של 130 וואט שנמצאת בפסגת המאפיינים המותאמים לדגם זה. גם דגם זה נהנה משירותיה של סוללה פנימית בקיבולת 80 וואט-שעה עם ספק כח חיצוני בהספק 230 וואט, קישוריות Wi-Fi 6, קישוריות Bluetooth 5.2, חיבור USB 3.2 Gen.2 ואודיו עם תמיכה בטכנולוגיית X Ultra של DTS.

המחיר לגרסה זו יעמוד על 7,000 יואן עבור הקהל הסיני, שהם 3,465 שקלים בקירוב, ומכירות מוקדמות עבור צמד הדגמים מיועדות להתחיל עוד לפני סוף החודש הנוכחי.

מרבית המידע הקיים ברשת אודות הדגמים החדשים מגיע מתמונות אלו שהופצו במקביל להכרזה הרשמית – כך שעדיין יש לנו לא מעט סימני שאלה ללא תשובה מספקת

לא פשוט למצוא פירוט טכני מלא על הדגמים משום שנכון לעכשיו כל המידע הזמין הוא בשפה הסינית, אך גם המידע שניתן לפענח מעיד על פוטנציאל משופר משמעותית ביחס לדור הקודם – אם כי במקביל ראוי לציין כי בינתיים לא נראה כי לשיאומי יש שאיפות קונקרטיות לבצע השקה בינלאומית לניידים אלו.

השקה של הניידים האלו בישראל, או באופן רשמי או באמצעות יבוא מקביל לא רשמי, תוכל להיות בשורה נהדרת – גם אם נניח שהמחירים יתפחו ב-30-40 אחוזים לעומת אלו הקיימים בסין

ניתן למצוא כיום בארץ מחשבים ניידים תחת המותג של שיאומי עצמה, שרובם מוצעים במחירים תחרותיים בהחלט דרך יבואנים מקבילים, אך עד כה לא היו ניידים של החברה שהושקו בארץ בצורה רשמית באמצעות הנציגה הרשמית – אבל עם המגוון המתרחב מדי כמה חודשים נדמה כי יש מקום לאופטימיות זהירה (מאוד) להמשך הדרך, הן עבור דגמי ה-Redmi G המדוברים והן עבור דגמים אחרים שהחברה מפתחת ומייצרת.