VIA קוטפת את כל הפרסים • HWzone
Computex 2008מחשבים

VIA קוטפת את כל הפרסים

הפלטפורמה האולטרה ניידת החדשה של VIA, ה-OpenBook, שנחשפה לפני מספר ימים זיכתה אמש את VIA בפרס הזהב בתחום העיצוב והחדשנות שמחולק מדי שנה בתערוכת Computex.

החדשנות ב-OpenBook מתבטאת בגישת "קוד פתוח" ושקיפות מלאה עם הלקוחות – להם מספקת VIA את השרטוטים המלאים של מארז המחשב, שרטוטים אותם מעדיפות חברות אחרות לשמור לעצמן.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


היתרון הטמון בגישה זו הוא האפשרות של חברות שונות לעצב מחשבים ניידים המבוססים על הפלטפורמה של VIA בקלות. "VIA מרוצה בצורה יוצאת דופן מהזכייה בפרס היוקרתי של עיצוב וחדשנות" אמר היום ריצ'ארד בראון, סמנכ"ל השיווק של החברה. בהמשך דבריו טען שהפרס רק מוכיח את כמות המאמצים שהשקיעה VIA בפיתוח המוצר החדשני, שמהווה פריצת דרך בתחום העיצוב של המחשבים הניידים.

פלטפורמת ה-OpenBook של VIA עושה שימוש ברכיבים רבים מתוצרת VIA – שידועים בצריכת החשמל הפחותה שלהם, ובביצועים הגבוהים אותם הם מספקים עבור כל וואט. המעבד בו יעשה שימוש הוא מעבד ה-C7-M ULV, וערכת השבבים עליה תבוסס המערכת היא ה-VX800, שניהם מתוצרתה של VIA. בנוסף לכך, ישולבו במחשב כ-2 גיגה-בייטים של זיכרון מסוג DDR2.

המעבד הגראפי בו יעשה המחשב שימוש הוא Chrome9, שמאפשר הרצה של אפליקציות העושות שימוש בטכנולוגית DX9, והוא אמור לתמוך בהרצת סרטים באבחנה גבוהה. המסך שישולב במחשב הינו מסך בגודל של 8.9 אינץ', בדומה למסך שמשולב במחשב ה-Eee PC901 של אסוס, הוא יעבוד ברזולוציה טבעית של 1024×600. בנוסף לכך, ה-OpenBook של VIA יתמוך במגוון טכנולוגיות תקשורת אלחוטיות, ועם קנייתו תתאפשר בחירה של מערכת ההפעלה מבין Windows XP, Window Vista ולינוקס.

מלבד עיצוב ברירת המחדל של VIA אותו אתם יכולים לראות בתמונה, שמועות רבות נמצאות ברשת אודות מחשבים נוספים אשר יעשו שימוש בפלטפורמה של VIA. בלוג הטכנולוגיה engadget סיפק היום שמועה לפיה חברת סוני הגדולה תיכנס לשוק המיני ניידים עם מחשב OpenBook, ובידיעה אחרת סיפר על הנייד הראשון אשר עושה שימוש במעבד NANO של VIA אשר מגיע מחברת TongFang הסינית.

פרס נוסף בו זכתה VIA היום הוא פרס "המוצר הטוב ביותר של Computex 2008" שהוענק לחברה עבור פלטפורמה המיועדת למחשבים אולטרה ניידים, VX800, ועבור מעבד ה-Nano שלה. הפרסים הוענקו לחברה בזכות התאמת השבבים למערכות ניידות במיוחד, דבר המצריך עבודה בהספקים נמוכים ומזעור השבבים ככל שניתן.

ערכת השבבים VX800 של VIA הינה פלטפורמה שלמה על גבי בודד, שמידותיו 33 מילימטר לאורך ו-33 מילימטר לרוחב וצריכת החשמל שלו מסתכמת בפחות מ-7.5 וואט. הפלטפורמה מאפשרת לספק את כל צרכי המדיה הדיגיטליים, והיא ותמכת במשפחת המעבדים C7 מתוצרת VIA. ערכת שבבים זו משולבת, כאמור, במחשב ה-OpenBook של VIA, במטרה להפוך אותו למחשב רב יכולת בעל צריכת חשמל נמוכה ביותר, מה שמגדיל את זמני הסוללה בצורה ניכרת.

משפחת מעבדי ה-Nano של VIA מתהדרת בצריכת הספק של עשירית וואט במצב מנוחה, דבר במתאפשר בין היתר בזכות היותם מיוצרים בטכנולוגיה של 65 ננומטר ובזכות השקעה של מאמצים רבים בייעול המעבדים.

ניכר כי VIA השקיעה השנה מאמצים רבים בייעול ושיפור מעבדיה וערכות השבבים שלה. בנוסף לכך, ניתן לראות ש-VIA לא מוכנה להסתפק בנתח השוק שלה בתחומים אלה, והיא מנסה בכל הכוח לחדור לשווקים בהם יש לה את היכולת והטכנולוגיה להצליח. מלבד זאת, גישת ה"קוד הפתוח" של VIA בכל הקשור למארז מחשב ה-OpenBook שלה נראת בינתיים חסרת משמעות אמיתית, אך בעתיד יתכנו שימושים רבים לתוכניות המארז, כולל עיצובו מחדש, והצעד בו נקטה VIA הוא בהחלט צעד מעניין ופורץ דרך.


כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close