TRENDnet מביאה את בשורת ה-450Mbps ארצה • HWzone
מחשבים

TRENDnet מביאה את בשורת ה-450Mbps ארצה

הקדמה
 
לעיתים קרובות נשאלת השאלה מה ההבדל הביצועים בין נתבים בתקן N בעלי שתי אנטנות לעומת כאלה עם שלוש. על מנת להשיב על שאלה זו, תחילה יש להסביר כיצד נהוג לסמן את יכולת השידור והקליטה של התקן הפועל בתקן זה. הסימון שנקבע בגרסה הסופית של תקן N, שפורסמה לפני כשנה וחצי, הוא AxB:C. האות A מסמנת את מספר אנטנות השידור, האות B מסמנת את מספר אנטנות הקליטה והאות C מסמנת את מספר זרמי המידע (Streams Data) בהן תומך ההתקן האלחוטי. על פי התקן כל זרם מידע תומך בעד 150 מגה-ביט לשנייה. כך לדוגמה, הכולל שתי אנטנות הוא מסוג 2×2:2: יש לו שתי אנטנות שידור, שתי אנטנות קליטה והוא תומך בשני זרמי מידע של 150 מגה-ביט בשנייה כל אחד, כלומר סך הכל 300 מגה-ביט לשנייה.
 
כל הנתבים הנמכרים בישראל וכוללים שלוש אנטנות הם מסוג 2×3:2 או 3×3:2. כלומר, הם תומכים רק בשני זרמי מידע, בעוד שהאנטנה השלישית משמשת לשיפור יכולת הנתב לפענח אותות חלשים ורחוקים יותר. מידע נוסף ומפורט בנושא זה ניתן למצוא במדריך על התקני אלחוט, תדרים, איפנונים וערוצים.
 
בפועל, תקן N מאפשר שידור של שלושה ואפילו ארבעה זרמי מידע בו-זמנית. התקן אלחוטי התומך בשלושה זרמי מידע יאפשר שידור במהירות של 450 מגה-ביט לשנייה ויסומן כ-3×3:3, וזה התומך בארבעה יאפשר שידור של 600 מגה-ביט לשנייה ויסומן 4×4:4. באופן מעשי, נדיר למצוא נתבים, נקודות גישה וכרטיסי רשת מסוג זה כיוון שפיתוח רכיבים אלחוטיים התומכים בכך נמצא בראשית דרכו. אחת החברות שפיתחה רכיבים כאלה היא Ralink וחברת TRENDnet היא אחת הראשונות ליישם רכיבים אלה במוצרים מסחריים.
 
נקודת הגישה הנבחנת בסקירה זו, TEW-690AP, כוללת שלוש אנטנות ומאפשרת שידור במהירות של עד 450 מגה-ביט לשנייה, תוך שימוש בשלושה זרמי מידע. נקודת הגישה תומכת רק בתדר 2.4 גיגה-הרץ מה שמאפשר את שיווקה בישראל. מחירה הרשמי בארה"ב הוא 188 דולרים, אולם ניתן להשיגה במחירים נמוכים יותר באתרים כגון eBay.
חברת TRENDnet
 
חברת TRENDnet היא חברה אמריקאית המפתחת ומייצרת קו רחב מאוד של מוצרי תקשורת המיועדים לשוק הבייתי ולשוק ה-SOHO. בקטלוג המפורט של החברה ניתן למצוא למעלה מ-250 מוצרים שונים הכוללים: נתבים, מתגים, כרטיסי רשת, מודמים, מצלמות והתקני אחסון. המטה המרכזי של החברה נמצא בקליפורניה ויש לה סניפים באירופה, אסיה ודרום אמריקה. מוצריה מופצים בלמעלה מ-125 מדינות והיא מפעילה שלושה מרכזי תמיכה הפועלים בארה"ב ואירופה. בארץ פועלת החברה באמצעות חברת Midi-Com.


1 2 3 4 5העמוד הבא
תגיות

8 תגובות

 1. קרינה/קרינה/קרינה..
  למה אני צריך את זה?
  אני מכניס מכשיר שמתחבר לי למודם לחשמל
  ומפיק לכל הבית אינטרנט, ללא כל הגבלה בתדר, ויותר מכך גם ללא צורך בקרינה מיותרת.

 2. קרינה בתחום התדרים הזה לא מזיקה לבריאות
  קודם כל, אם נדמיין לשניה שכל קרינה, ולא חשוב באיזה תחום תדרים, משפיעה על הבריאות שלך, אז קרינה אלקטרומגנטית שנפלטת מקווי החשמל בבית שלך או מקווי המתח הגבוה מעל הבית שלך שנמדדת בקילו-וואטים ומגה-וואטים הייתה צריכה להדאיג אותך הרבה יותר מהמילי-וואטים שפולטים מכשירי שידור שונים בסביבתך (נכון לנתבים ולטלפונים סלולריים, ולשלט של האוטו שלך)
  אבל, כפי שנאמר בכותרת, הקרינה הזו לא מזיקה לבריאות שלך. קרינה של מכשירי שידור למיניהם נמצאת בטווח הקרינה המחממת, שבמקרה הכי גרוע תגרום לרטט ברמה האטומית מה שיגביר את הטמפרטורה של מה שבא איתה במגע. בגלל זה אגב האוכל שלך יוצא חם מהמיקרוגל.
  קרינה אשר כן מסוכנת לבריאות שלך היא קרינה מייננת, כזו שהוכח מעבר לצל של ספק שגורמת לסרטן אפילו במינוני חשיפה נמוכים. עכשיו אני אגלה לך סוד, אתה מוקף בקרינה כזו בכל שעות היום, יש מקור שידור של קרינה מייננת שמסרטן מיליוני בני אדם אבל עדיין אין שום מחאה ציבורית לעצור את התופעה. פשוט מזעזע!
  מנחש על מה אני מדבר?
  בוא נגיד ככה, הכל טוב ויפה שאתה מנסה לצמצם את השימוש במכשירים אלחוטיים, אינטרנט על גבי החשמל הוא פתרון נהדר, ובכללי אני אוהב יותר תקשורת קווית על תקשורת אלחוטית, אבל מר מתוק יקירי, אם אתה באמת דואג לבריאות שלך, אני ממליץ שלא תצא מהבית בלי למרוח קרם הגנה בעל מקדם גבוה. או לפחות אל תצא למסע צלב נגד מכשירים אלחוטיים לפני שאתה עושה את זה, אתה חייב להודות שלהתלונן על מוצרים שאין כל הוכחה שהם מזיקים לך כשאתה מתעלם מזה שללא ספק מזיק לך נשמע קצת צבוע, לא?

 3. ל1 הדפוק
  אם כבר הטכנולוגיה שמעבירה את הרשת דרך החשמל היא זו שמזיקה לבריאות. קרא קצת מאמרים, בור.

 4. ל-4
  למה ככה? קשה היה לך לרשום משהו קצת יותר נחמד? כל מי שלא חולק את דעתך הוא דפוק? כל מי שחושש קצת ממשהו הוא בור? לצאת עליך גם בקללות אם אני לא מסכים איתך? כי אין שום סכנה בריאותית ברשת על תשתית החשמל, בדיוק כמו שאין סכנה בריאותית מרשת אלחוטית סטנדרטית… אז זה השלב שאני מתחיל להיות גס איתך?
  אני מעדיף מאה אנשים שלא מבינים בנושא מסויים מאשר אחד כמוך.

 5. מר מתוק
  אני אשמח אם במקום לקלל מישהו יוכל להסביר למה אין קרינה, כשיש מאמרים שמסבירים שאין, אך אנשים בכל זאת סובלים מבעיות זיכרון.
  ומה בדיוק התכוון מספר 2 כשציין שיש קרינה אלקטרומגנטית שנפלטת מקווי החשמל בבית שלך או מקווי המתח הגבוה מעל הבית שלך שנמדדת בקילו-וואטים ומגה-וואטים ??
  תודה גם ל5, קצת דרך ארץ זה אחלה דבר להתקל בו :)

 6. אני ארחיב קצת על הנושא
  התגובה הקודמת לקחה בחשבון ידע מוקדם, נתחיל מההתחלה הפעם.
  כל מוליך חשמלי שזורם בו זרם חשמלי פולט קרינה מסביבו בעוצמה שגוברת ככל שהזרם הזורם במוליך גבוה יותר. הקרינה הזו היא קרינה אלקטרומגנטית. החלק המגניב בכל הסיפור הזה, שהוא עובד גם הפוך. מוליך חשמלי שנחשף לקרינה אלקטרומגנטית מייצר בתוכו זרם חשמלי.
  זה אותו עיקרון שעובד בכל מכשיר שידור, האנטנה שלך היא פשוט מוליך חשמלי שזורם בו זרם, זה גורם לפליטה של קרינה אלקטרומגנטית, ואיפה שהוא יש מוליך שכאשר הוא נחשף לקרינה המשודרת (אם זה מטלפון סלולרי, מנתב אלחוטי, מטלפון אלחוטי, משלט של החניה שלך) נוצר בו זרם. על ידי שינויים קלים בזרם (בעוצמתו או התדירות שלו) אתה יכול לקודד עליו מידע (את הקול שלך אם זה טלפון, קבצי מחשב אם זה על הרשת, וכולי)
  אנחנו מוקפים בקרינה אלקטרומגנטית מכל הכיוונים, גם ממכשירים שהייעוד שלהם לא לשדר כלום, אבל מעצם זה שזרם חשמלי זורם להם בכבלים הם פולטים קרינה. ההבדל בין "קרינות" של מכשירים שונים הוא בתדר בעיקר. טלפונים סלולריים משדרים ב850/900 מגה הרץ, הדור הסלולרי החדש מדבר כבר ב 1800-2100 מגה הרץ, טלפונים אלחוטיים מסוג DECT ונתבים סלולריים מדברים ביניהם בתדר 2400 מגה הרץ, הכבלים שעוברים לך בקירות בבית פולטים קרינה של 50 הרץ (בארה"ב 60 הרץ) ואנטנת השידור של גלגל"צ פולטת קרינה בתדר 99.8 מגה הרץ (בדרום), ואתה שוחה בקרינה בכל מקום שאתה נמצא בו.
  העוצמות לעומת זאת משתנות פלאים. מכשירי שידור מסתפקים במילי וואטים זעומים כדי להעביר את המידע שלהם, אבל כדי להדליק לך את כל השכונה אתה צריך כבלי מתח גבוה של כמה מגה וואטים, עוצמת הקרינה שנפלטת מהם חזקה פי אלפים ומיליוני מעוצת הקרינה שנפלטת ממכשירי השידור.
  אבל אני לא דואג, וכבר הבנת את זה מההודעה הקודמת שלי :) הסיבה שאני לא דואג, היא שמה שמשותף לכל סוגי הקרינה המצויינים למעלה הוא שמדובר בקרינה בלתי מייננת, שכפי שתארתי בהודעה 2, לא מזיקה לבריאות. נעשו מאות מחקרים בנושא, ובעוד שאין צל של ספק שקרינה מייננת מזיקה לתאים חיים, קרינה בלתי מייננת נותרה חפה מפשע. כעת מחקרים מנסים להוכיח את הקשר בין קרינה בלתי מייננת, ותופעת הלוואי שלה, חימום קל שהיא יוצרת בחומר שאיתו היא באה במגע, לבעיות התפתחותיות של מערכת העצבים (במיוחד אצל ילדים קטנים). עד היום אין שום ביסוס לטענה שהחימום השולי שנגרם מטלפונים או נתבים גורם לנזק, מדובר בעוצמה נמוכה, ההבדל בטמפרטורה בין בית ממוזג ליציאה לשמש הקופחת של יולי יותר משמעותי בהרבה מאם אתה מדבר בטלפון או לא. כמובן שאם תדחוף את הראש למיקרוגל, שבעצם "משדר" בתדר זהה לזה של הנתב שלך, אבל בעוצמה חזקה ממנו פי כמה אלפים, אתה לא תשרוד לספר על החוייה לחבריך.
  אני לא מרצה, אני סתם חפרן משועמם, אני מקווה שלא סיבכתי הכל יותר מדי, אם יש לך שאלות אני אשמח לנסות לעזור. אם הנושא מעניין אותך, והיית רוצה לחקור יותר, הערכים בוויקיפדיה על "קרינה אלקטרומגנטית" "קרינה מייננת" ו "קרינה בלתי מייננת" הם מאוד מעניינים.

 7. תודה ל2 על התגובה הרחבה.
  יש לי בהחלט כמה שאלות, ואשמח לשאול אותך..
  אם אפשר לשוחח נאמר באופן נוח יותר, כמו לדוגמא הצ'אט של סקייפ..
  השם משתמש שלי הוא JONGER דבר איתי שם.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close