Lian Li חודרת לעוד פלח שוק • HWzone
Computex 2008מחשבים

Lian Li חודרת לעוד פלח שוק

Lian Li מרעננת את קו המארזים שלה, ועושה צעד משמעותי בכל הנוגע לקידום מארזיה בפלחי השוק הנמוכים יותר, מהם התרחקה מאז ומתמיד.
 
היצרנית הוותיקה ממשיכה עם מארזי האלומיניום המושקעים, כאשר היא מרעננת את מארזי החברה מסדרת ה-V. ניתן לראות שלסדרה המעודכנת נוספו גלגלים, מקום למאוורר בגודל 140 מילימטר בקידמת המארז, ובנוסף לזאת ישנה אופציה למאוורר צד שלו יש "מארז" מיוחד מאלומיניום.
 
החברה, כמו תמיד, דואגת לכל פרט במוצריה השונים – החל ממודולריות כוללת ללא שימוש בכלים, כולל בולמי זעזועים לכוננים קשיחים, ועד לפתחים לצנרת קירור מים. החברה מוספיה גם כמה אמצעי בטיחות משלה כמו עיגול פינות המארזים והסרה נוחה של הדלת הצדדית ללא סכנה של פציעה (מקרים שבהם נחתכים כאשר הדלת "קופצת" מהמקום).
 
בדומה לתערוכת סביט, אותה גם סיקרנו בהרחבה, גם בקומפיוטקס השנה הציגה Lian Li את מארז ה-ArmorSuit בגרסה האדומה, שאחראית לפרסם את פלטפורמת ה-Spider של AMD ו-ATI.
Lian Li יורדים אל העם
הנתון המעניין אותו חשפה החברה בתערוכה היא ההחלטה של החברה לפנות לפלחי שוק נמוכים יותר, שכן החברה ידועה במארזים המושקעים אך היקרים שלה, ולכן היא פותחת בהשקת מותג חדש בשם Liancool, שיאגד את סדרות המארזים הזולים במחירים שינועו בין 99$ ל-130$. מארזים אלו יבנו בתקן הסטנדרטי Mid ATX וישתמשו באלומיניום רק בחלקו החיצוני של המארז, מה שמכנה החברה Hybrid Aluminum. השילדה הפנימית ושאר הרכיבים יהיו עשוים מפלדה מגלוונת (SECC), מה שיעזור לחברה לצמצם את המחיר באופן דרסטי.
 
הסיבה שהחברה משתמשת במותג דומה אך אחר היא כדי לא לפגוע בשם ובאיכות של מוצרי ה-High End מצד אחד, אך מצד שני היא גם רוצה להבהיר ללקוח שלמרות שמדובר במוצר Low-mid range, עדיין זוהי איכות הבנייה והתכנון של Lian Li. מארזי Liancool מכילים את אותה חלוקה פנימית כמו באחיהם הגדולים, תומכים בספקים בעלי הספק גבוה, ומכילים גם כלוב כוננים יעודי בחלקו הקידמי של המארז, מה שמקל על המשתמש בהתקנה, ומאפשר זרימת אוויר יעילה יותר.
עוד מארז נחמד אבל שונה שהציגה החברה, הינו מארז ל-Xbox 360 שעוצב לעמידה בצורה אנכית, ומכיל בנוסף לכבלים ומתאמים מבית החברה, עוד מאווררים ופתרונות קירור חזקים יותר. אנו נציין רק שמבדיקה מהירה שערכנו, החלקים במארז היו רותחים למגע, למרות המארז המיוחד והמקורר היטב. ניתן להניח שבמארז המקורי החלקים מתחממים הרבה יותר.
 
דבר נוסף שחשפה החברה בתערוכה היא הכניסה המפתיעה אל שוק הספקים. בימים אלה היא עובדת על בנייה ועיצוב מחדש של ספקי הכוח, כאשר כרגע יש לה מוצרים בעלי הספק מכובד של עד 850 וואט, אך עדיין לא הוגדר מועד השקתם הרשמי של הספקים.
ולסיום, נציין כי לאחרונה גדלה התעניינותן של חברות ישראליות ב-Lian Li כאשר רוזטק טכנולוגיות הצטרפה להוגו מחשבים בתור נציגה רשמית נוספת של היצרנית בארץ. אין ספק שמדובר בצעד מבורך, שכן למרות איכותם של המוצרים מחירם גבוה מהרגיל. נקווה שהצטרפותו של יבואן נוסף למאמץ תגדיל את חשיפת מוצרי החברה לקהל הלקוחות שכן לצערנו, עד כה, נדיר היה למצוא את המוצרים בחנויות המחשבים השונות.


5 תגובות

 1. גם אלומיניום היא מתכת
  היי, מה זה הקיפוח הזה ! :P

 2. ליביו: דבר עם נציגי היצרן מולם אתה עובד
  כנראה שהלינק ל-LaSacala (הוגו מחשבים) נוסף לאחרונה שכן כשבדקנו את אתר החברה ב-CeBIT, אז גם העלינו אייטם על Lian-Li, לא היה אזכור לחנות שלהם (שלכם? ;-)).

  בכל מקרה, האייטם תוקן.

  איתי.

 3. לאיתי
  החנות לו שלי ואין לי שום קשר עיסקי איתה (אתה מוזמן לבדוק אותי, להרים להם טלפון , הם יודעים מי אני , ויודעים שאני לא עובד שם).

  מה שכן , זו בהחלט חנות שקניתי בה כמה וכמה מחשבים ומכיון שאני מכיר את הנפשות הפועלות, אני מודע גם לזה שהם מיבאים בין השאר את ליאן לי.

  בכ"א – אחלה, טוב לראות שיש אתר עם תשומת לב אמיתית לענין התגובות.

  ליביו

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close