Lian-Li ב-CeBIT: מארזים, ועוד מארזים • HWzone
CeBIT 2008מחשבים

Lian-Li ב-CeBIT: מארזים, ועוד מארזים

ראינו השנה בתערוכה מגוון רחב של מארזים, חלקם גדולים כמעט כמו מקררים וחלקם מקררים טוב כמעט כמוהם.
 
החברה, שלצערנו איננה מוכרת במיוחד בארץ, נחשבת לשם-דבר בחו"ל, כשמארזיה זכו במרוצת השנים לביקורות חיוביות הן על איכות הבניה היוצאת מן הכלל והן על ביצועי הקירור. זוהי פעם ראשונה שאנחנו מבקרים בדוכן של החברה, מתוך תקווה שבשנים הקרובות יתחילו להגיע מארזיה לארץ הקודש באופן סדיר יותר. החברה מוכרת במיוחד בזכות מארזי האלומיניום שלה, כשלאחרונה חשפה החברה מארז היברידי העשוי מבחוץ מאלומיניום, ומפנים מברזל. החברה דוגלת בהפיכת המארז מ"סתם עוד קופסה" לאריזה מותאמת אישית שמרכזת את מכלול הרכיבים בצורה האופטימלית ביותר. 
 
אם כן, בתערוכה ראינו מהחברה מספר מארזים מענינים למדי, ובראשם ה-ArmorSuit המיועד, כמו מוצרים רבים שראינו בתערוכה, לקהל הגיימרים והאוברקלוקרים. מארז זה מגיע במספר דגמים: PC-P80R, PC-P80 ו-PC-P60. הראשון הוא גרסה אדומה המיועדת במיוחד לפלטפורמת ה-Spider מבית AMD-ATI, שכפי שניתן לראות בתמונות צבועה באדום, עם חלון בצורת עכביש וכמובן הכתובת "ATI CrossFire X" – טכנולוגית ריבוי כרטיסי המסך מבית החברה. הגרסה הרגילה של המארז, PC-P80, תגיע בשחור עם שלושה מאווררי 140 מילימטר בקדמת המארז, מאוורר נוסף בגודל זהה בתקרת המארז, ומאוורר-אגזוז בגודל הקלאסי של 120 מילימטר. לשני המארזים גרסה קטנה יותר, PC-P60, שתהיה זהה מלבד הגודל והעובדה כי היא תגיע מהמפעל עם מאווררי 120 מילימטר. הגרסאות הגדולות יותר של המארז יכולות להכיל עד 4 כרטיסי מסך, ובנוסף עד 10 כרטיסי PCI. כל שלושת גרסאות המארז יכילו תכונה מעניינת: מסילה ייעודית לספק הכוח. פטנט זה ממומש במארזים רבים בהצלחה עם כוננים קשיחים וכוננים אופטיים, ומאפשר שדרוג מהיר ונוח של ספק הכוח של המערכת. מאידך, ראינו פטנט דומה במארזיה של Zalman.
אך לא רק מארזים אדירים ראינו מהחברה, אלא גם מארזים זולים וסולידיים יותר, המיועדים לשימושים פשוטים יותר. סדרת ה-PC-Kxx החדשה מבית החברה מתהדרת באותה איכות בניה שראינו במארזים היקרים יותר של החברה, כשגם הם מכילים כמות גדולה של מאווררים במימדים מרשימים ואת היכולת להכיל מים בגודל מלא. בנוסף, הראתה החברה בתערוכה את סדרת ה-A, המיועדת למחשבים משרדיים שקטים.
 
תחום נוסף אליו פונה החברה הוא תחום ה-HTPC, השנה ראינו מ-Lian-Li גם מספר מארזים דמויי-מגבר המיועדים לסלון, ומתוכננים להכיל מערכת דיסקרטית, שמחד אינם נראים ייחודיים במיוחד אך מאידך מרשימים מאוד בצבעם השחור, וכמו מארזי הגיימרים של החברה, עשויים מאלומיניום המסייע להם לשמור על משקל נמוך.
 
ואם כבר הזכרנו את הסלון, החברה הציגה בתערוכה גם מארז מיוחד, המתוכנן להכיל את קונסולת ה- 360 מבית . מארז זה ישפר באופן משמעותי את ביצועי הקירור והרעש של הקונסולה, שלפחות בגרסאותיה הראשונות ידעה בעיות חימום יתר, לפעמים עד מותה של הקונסולה. בנוסף למארזים הציגה החברה בתערוכה מספר תוספות שימושיות, כגון גרילים למאווררים, מסנני אבק, ידיות נשיאה למארזים, פאנלי בקרה לקדמת המארז, גלגלים למארז, מפרצי הרחבה לכוננים הקשחים, חלקים עליונים הכוללים מאווררים וכמובן את המאווררים מתוצרתה.


תגיות

3 תגובות

 1. חבל שלא מביאים אותם לארץ
  גם אם יביאו הם יהיו יקרים בטירוף.

 2. אין ספק, מארזים ברמה
  שאין הרבה חברות שיכולות לה. רק שהמחיר שגובים עבורן בארץ לעיתים גבוה במאות שקלים מהמחיר בארה"ב. אבל עבור אוברקלוקרים וחולי קירור ושקט זה חלום.
  אני מחזיקה בPC-V1100 PLUS II ונהנית מכל רגע.

 3. Lian Li משווקים בארץ רשמית
  על ידנו
  חפשו בחנויות המובחרות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close