ABIT קוראת תיגר על שוק האולטרה-ניידים • HWzone
CeBIT 2008מחשבים

ABIT קוראת תיגר על שוק האולטרה-ניידים

יצרנית החומרה, שזכתה למקום של כבוד בהיכל האוברקלוקינג הוירטואלי, הציגה בתערוכה מחשבים לבתי עסק, מחשב אולטרה נייד מהפכני, ואיך אפשר בלי לוחות אם – והרבה.

מחשב ה-MID150, משמאל

בתערוכת CeBIT השנה זכינו לראות מספר נסיונות מחודשים מצד ABIT למקם את עצמה בשוק החומרה העולמי: החל ממחשב אולטרה נייד שגורם אפילו ל- Eee של ASUS להחוויר וכלה בלוחות אם מהשורה הראשונה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אין ספק כי המהלך הנועז ביותר שהחברה עושה השנה היא נסיון כניסה לשוק האולטרה-ניידים. מבחינת המיתוג אמנם מדובר בטעות קלה, שכן המחשב הזעיר של ABIT מזכיר יותר מחשב כף יד או GPS מאשר מחשב אולטרה נייד מסורתי. בנוסף, נראה כי ABIT למדה את הלקח משיעורי המכירות האסטרונומיים של ה-ASUS Eee, שכן בנתוניו הטכניים של הנייד החדש, USI MID150 שמו, ישנם אלמנטים רבים שראינו ב-Eee. הדבר הראשון והבולט ביותר הוא משקלו של הנייד, אשר עומד על 300 גרם בלבד, אלא שבניגוד ל-Eee, המכיל מעבד Celeron ישן וחלש, יכיל ה-MID150 מעבד חדש ונוצץ מסוג Silverthorne במהירות 1.2GHz, כש-ABIT שומרת לעצמה את האופציה לציידו אף במעבד חזק יותר בעתיד. המעבדים, עליהם סיפרנו לכם בעבר, מתוכננים על ידי אינטל כחלק מפלטפורמת ה-Menlow שלה, ובנויים לצריכת הספק אפסית בכדי לשמור על אורך חיי הסוללה של המחשב, אשר עומד כרגע על 4 שעות. נתונים טכניים נוספים המזכירים את ה-Eee המפורסם הם כמות הזיכרון, ואמצעי האחסון שלו: ה-MID150 יגיע מצוייד בכונן קשיח מסוג SSD בנפח 2, 4, או 8 ג'יגה-בייט (שוב, על מנת לחסוך בצריכת ההספק) ויכיל זיכרון פנימי של 512 מגה-בייט עם אפשרות הרחבה לג'יגה-בייט אחד. גם מבחינת קישוריות, ה-MID150 מספק את הסחורה עם תמיכה מובנית בתקן 802.11b/g ומקלט GPS מובנה.

על פניו, נראה כי מדובר במחשב האולטרה-נייד האולטימטיבי, אך אליה וקוץ בה – גודל המסך הוא 4.8 אינץ' בלבד, אם כי עדיין מדובר במסך מגע שיחסוך גלילה והקלדה מיותרים. שימו לב כי נכון לעכשיו המחשב מוצג תחת המותג של USI, חברת האם שרכשה את ABIT לפני מספר שנים, אך לכשיושק רשמית וייצא לשוק, הוא יישא את סמלה של ABIT.

בנוסף ל-MID150 האולטרה-נייד, נראה כי ABIT עושה מאמץ עליון למתג את עצמה מחדש, ולהפוך שוב ל-ABIT הגאה שהייתה פעם. בכדי לעשות זאת, פרסה החברה לאורך קיר שלם בתערוכה את לוחות האם שלה, המבוססים על מיטב ערכות השבבים החדשות, הן מבית אינטל והן מבית AMD-ATI. ניתן לשים לב כי בלוחות אם מסוימים חזרה החברה למקורות, ובמקום הקירור הפאסיבי הנהוג בדרך כלל, היא בחרה להרכיב גוף קירור נפרד בנוסף למאוורר. את הצעד הזה הסבירו לנו נציגי החברה בכך שערכות השבבים של היום הולכות ונעשות חמות, ומעבירות את החום שלהן הלאה לשאר לוח האם, מה שעלול להיות מסוכן ליציבות המערכת כולה. בנוסף, מנסה ABIT למתג את עצמה אף כחברה למערכות מחשב אקזוטיות, שכן היא הציגה בתערוכה מספר מערכות מחשב מעניינות, אשר חלקן הכילו מערכות קירור קיצוניות או מערכים של מספר כרטיסי מסך (או שניהם גם יחד במקרים מסוימים). סביר להניח כי מערכות מחשב אלו נועדו לשבירת שיאי עולם ב-3DMark06 והן בהחלט יוצרות את הרושם שהחברה עובדת במלוא המרץ בכדי לחדור שוב לשווקי ה-High End – אלו המאוכלסים בעיקר בגיימרים ובאוברקלוקרים.

בתמונות המצורפות ניתן לראות מספר לוחות אם מבין אלו שהזכרנו קודם לכן, לרבות לוחות אם המבוססים על ערכות השבבים החדשות ביותר מבית אינטל: ה-X48 לשוק הגבוה וה-P45 לשוק המיינסטרים. אם ללמוד מלקחי עבר, הרי שמדובר יהיה בלוחות אם שיצטיינו בתחום ההמהרה, כאשר ספינת הדגל של ABIT תהיה ככל הנראה ה-IX48-MAX TigerForce. לוח זה, שבהתאם לפלח השוק אליו הוא מיועד מגיע ממפעלי ABIT כשהוא מצויד בכל טוב, קורא מעצם השקתו תיגר על ההגמוניה של ASUS ושל חברות נוספות בשוק לוחות האם המיועדים לאוברקלוקרים קיצוניים.

השוק האחרון בו מנסה ABIT ליצור לעצמה דריסת רגל הוא שוק המחשבים המשולבים. מחשבים אלו מיועדים בעיקר לבתי עסק כגון סופר-מרקטים, בתי חולים, תחנות דלק ומשרדי ממשלה. נציגי ABIT שנכחו בתערוכה ציינו בפנינו כי מדובר באבות טיפוס ובדגמים ראשוניים, כשלשלב הייצור ההמוני הם יגיעו רק בעוד מספר חודשים. בדומה למחשב ה-MID150, גם מחשבים אלו נושאים בינתיים את הלוגו של USI, כשבהמשך, לכשיצאו לאוויר העולם, הם ישווקו תחת המותג של ABIT עצמה.


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close