3 גיגה-הרץ כתשובה לאינטל • HWzone
מחשבים

3 גיגה-הרץ כתשובה לאינטל

AMD, שלאחרונה הודיעה על דחייה נוספת לליבה הגראפית R600, משיקה לראשונה שני מעבדי Opteron כפולי ליבה בתדר של 3 גיגה-הרץ.
 
וופר של מעבדי Opteron
שני המעבדים משתווים בתדר למעבד ה-+Athlon 64 X2 6000, אשר גם הוא הושק לאחרונה, המיועד לשוק הביתי. המעבד הראשון הוא ה-Opteron 2222 SE והשני הינו Opteron 8222 SE. מחירו של הראשון הוא 873 דולרים ל-1,000 יחידות ומחירו של השני הוא 2,149 דולרים.
 
ההבדל היחיד והעיקרי בין מעבדים הוא שהראשון מיועד לשרתי DP (ר"ת Dual Processor), בעלת שתי תושבות לשני מעבדים, והשני מיועד לשרתי MP (ר"ת Multi Processor) של 4 עד 8 מעבדים. שני המעבדים מגיעים עם זיכרון מטמון L2 בנפח של 1 מגה-בייט לכל ליבה ומותאמים לתושבת 1207 (היינו F) החדשה.
 
AMD עדיין לא סיפקה לנו מידע על מעטפת צריכת החשמל (TDP, ר"ת Thermal Design Power) של המעבדים החדשים, אך נוכל לנחש כי הוא עומד על כ-120 וואט, וזאת בשל העובדה כי רוב מעבדי ה-SE (ר"ת Special Edition) הם בעלי הספק דומה. נוסף על כך, תהליך הייצור של המעבדים הוא עדיין 90 ננומטר והחברה עדיין לא עוברת לייצור ב-65 ננומטר.
 
בהכרזה זו מראה כי היא עדיין נמצאת בשדה הקרב מול , ומנצלת כל הזדמנות לשחרר לשוק חדשים. כנראה שהיא מנסה להרוויח זמן עד להכרזת המעבדים הבאים שלה אשר אמורים להביא איתם מיקרו- שונה לגמרי, אשר עליה תתבסס ליבת Barcelona.


תגיות

4 תגובות

  1. מצחיק איך היוצרות התהפכו…
    פעם ל AMD הייתה ארכיטקטורה עדיפה ואינטל רק העלתה את מהירות השעון עוד ועוד כי לא הייתה לה תשובה אמיתית.
    עכשיו זה בדיוק ההיפך.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close