14 ננומטר גם מחר: Kaby Lake הוא דור המעבדים שירש את Skylake? • HWzone
מחשביםמעבדים

14 ננומטר גם מחר: Kaby Lake הוא דור המעבדים שירש את Skylake?

דור ה-Core השישי של עוד לא נחת, ואנחנו כבר מקבלים פרטים ראשונים על מה שיגיע אחריו. קפיצה ל-10 ננומטר? כנראה תתעכב פעם נוספת

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


בעוד קצת יותר מחודש אנחנו עשויים לראות השקה של שבבים ראשונים מתוך דור מעבדי ה-Core השישי של אינטל, שבעגה הקצת יותר מקצועית מכונה Skylake ויהיה הדור השני שמיוצר בתהליך , עם מיקרו- חדשה ומתקדמת.

כל שהוזכר בפסקה למעלה לא מפריע לענקית השבבים, כך נראה, לעמול במרץ גם על המוצרים שבהמשך הדרך – לפי דיווח חדש, באינטל ישיקו בשנת 2016 דור שבבים חדש העונה לשם Kaby Lake, שיהיה השידרוג (או הריענון) של ה- המדובר.

דור ה-Kaby Lake עדיין יתבסס על תהליך ייצור ב-14 ננומטר, ולמעשה יהיה השלישי שיעשה זאת אחרי ה-Broadwell שהושק בסוף השנה שעברה וגם במהלך השנה הנוכחית, ואחרי ה- כאמור.

ikb

אין הרבה פרטים טכניים על דור ה-Kaby Lake, אך מסתמן כי הוא יהיה דומה מאוד לדור ה-Skylake עם תמיכה באותה תושבת LGA1151, אותן ערכות שבבים ומעטפות תרמיות זהות, פרט לדגמי ה-S העליונים שלכאורה יכללו מעטפת של 91 וואט לעומץ 95 וואט בדור ה-Skylake. שיפורים קלים נוספים שאנחנו עשויים לראות הם תמיכה מובנית בכל יכולות תקן ה-USB 3.1 החדש, ואולי גם תמיכה בסט הפקודות AVX512 שבדור העכשווי תהיה שמורה רק לדגמי ה- העסקיים.

ikb1

בכל מקרה, מעבדי ה- מסתמנים כדור ביניים שנועד למלא פערים, עם דגש על טיוב הייצור והארכיטקטורה הקיימת – אולי בדומה ל

החדשות הקצת פחות טובות בכל הסיפור הזה הן המשמעות עבור ליטוגרפיית ה-10 ננומטר של אינטל, דור בעל שם הקוד Cannonlake, שלפי דיווחים עדכניים נתקל בקשיים נוספים ובתפוקה בעייתית – וככל הנראה ידחה פעם נוספת, לשנת 2017 או אפילו מעבר לכך. היא אומנם היצרנית שנמצאת בשלב המתקדם ביותר במעבר ל-10 ננומטר או לתהליך ייצור ברמה מקבילה, אך כמו שזה נראה כרגע עד שזה יקרה דור ה-14/16 ננומטר יהיה זמן נדיר בו יהיו לאינטל מספר מתחרות עם מקבילה לשלה. יהיה מעניין.

במקור, אינטל כיוונה את ליטוגרפייית ה-10 ננומטר שלה לשנת 2015, אך כרגע נראה כי גם שנת 2016 עשויה להיות בסימן שאלה גדול עבור הטכנולוגיה הזו
במקור, כיוונה את ליטוגרפייית ה-10 ננומטר שלה לשנת 2015, אך כרגע נראה כי גם שנת 2016 עשויה להיות בסימן שאלה גדול עבור הטכנולוגיה הזו


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close