תקליטורי ה-HD DVD ו-Blu-ray מתנפחים • HWzone
מחשבים

תקליטורי ה-HD DVD ו-Blu-ray מתנפחים

חברת טושיבה, אחת מחלוצות תקן ה-HD DVD, הודיעה על פיתוח תקליטור HD DVD בעל 3 שכבות. התקליטור החדש מגיע בנפח כולל של 51 גיגה-בייט. על מנת להגיע לנפח שכזה, טושיבה דחסה בנוסף ל-15 גיגה-בייט שיש על תקליטור HD DVD רגיל, עוד 2 גיגה-בייט נוספים לסך כולל של 17 גיגה-בייט על שכבה בודדת ו-51 גיגה-בייט ב-3 שכבות, וכל זאת רק על צד אחד של הדיסק. מבנה התקליטור החדש נשאר כמו שהיה, כך שהוא יתאים לנגנים הקיימים בשוק.

עוד פיתוח בנושא פורמט ה-HD DVD הוא של חברת Ritek, שהודיעה בתערכות CES תחת דלתיים סגורות שבנוסף לתקליטור בעל 3 שכבות, היא הצליחה לדחוס כ-10 שכבות על גבי תקליטור בודד. עוד טוענת Ritek כי המגבלה היא לא מכיוון פיתוח התקליטור אלה דווקא מהנגנים עצמם. הקרן שקוראת את התקליטור לא יכולה להתמודד עם עוד שמונה שכבות מעבר לשתיים שכבר קיימות לפי החברה. Ritek אף אמרה כי הפיתוח יכול לשמש גם את הפורמט המתחרה, ה-Blu-ray.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


גם מחנה ה-Blu-ray הציג חידושים בתחום. חברת TDK הציגה אבטיפוס של תקליטור Blu-ray בעל קיבולת אחסון של 200 גיגה-בייט, אותו חשפה לראשונה בספטמבר האחרון. התקליטור החדש מציג נפח כפול מזו שהציגה TDK במאי 2005, אשר היה בעל נפח של 100 גיגה-בייט. על מנת להגיע לנפח שכזה, TDK דחסה בנוסף ל-25 גיגה-בייט שיש על תקליטור Blu-ray רגיל, עוד 8.3 גיגה-בייט נוספים לסך כולל של 33.3 גיגה-בייט על שכבה בודדת ו-200 גיגה-בייט ב-6 שכבות, וכל זאת רק על צד אחד של הדיסק. כמו-כן הציגה החברה אבטיפוס שנחשף לראשונה באוקטובר האחרון, של תקליטור Mini Blu-ray בקוטר 8 סנטימטרים וקיבולת של 16.5 גיגה-בייט.

לפי הקצב הזה, נראה שבעתיד נוכל לאכסן לא מעט נתונים על גבי תקליטור בודד.


תגיות

4 תגובות

  1. מה שווה כל הגודל הזה אם אין אמינות
    לשמירת המידע.

  2. ל 2..
    אם כבר לא צריך DVD.. עדיף זכרונות פאלש חח לכל מכשיר יהיה חיבור USB וזהו =] חח עדיף

  3. אפשר לחשוב…חברת TDK כבר הצליחה ליצר…
    דיסק blu-ray עם 8 שכבות…שמכיל 200GB כבר לפני חצי שנה

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close