תקלה בלוחות ה-X79 מבית Gigabyte? • HWzone
מחשביםלוחות אם

תקלה בלוחות ה-X79 מבית Gigabyte?

החברה מציעה עדכון חדש והחלפה של מוצרים אחרי דיווחים על רכיבים שנשרפים לאחר העלאת מתח

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


השקתם של מעבדי ה-Sandy Bridge-E המתקדמים מבית ולוחות האם התומכים בהם, מבוססי ערכת השבבים X79 החדשה, הייתה יום חג עבור המוני אוברקלוקרים וחובבי ברחבי העולם.

כעת, נראה שבעיות מתחילות לצוץ כבר בחול המועד – ברשת החלו לצוץ דיווחים על לוחות אם מבוססי X79 מבית הטאיוונית שקורסים ונשרפים, אפילו תחת העלאת מתח מינורית, ככל הנראה בשל פגם או בעיה אחרת ברכיבי ויסות המתח (VRM).
סרטון וידאו של לוח מסוג X79-UD3 נופח את נשמתו בטרם עת כאן.

לא ברור עד כמה התקלה נפוצה בקרב לוחות החברה, אך נראה כי אף דגם X79 של Gigabyte אינו חסין – X79-UD3, X79-UD5, X79-UD7 ו-G1.Assassin 2 כולם באותה סירה.
מדובר במכה לא פשוטה בכלל עבור יצרנית לוחות האם וקו המוצרים שאמור היה להוות את "היהלום שבכתר" עבורה.

זה לא כל כך נעים לראות לוח חרוך…

ב-Gigabyte ניסחו הודעה רשמית בה נטען כי מקורה של התקלה הוא בדחיפתו של הלוח אל מעבר ליכולותיו באופן קיצוני (למרות שהממצאים בשטח מציירים תמונה שונה לגמרי), ומיהרו להודיע על עדכון BIOS (גירסה F7) שאמור למנוע את הישנות המקרים – אם כי נראה שמדובר בפתרון רעוע למדי, שמבצע השנקה של המעבד (CPU Throttling) ופוגע ביכולות ההמהרה של המערכת. כשמדובר במערכת מבוססת מעבד "אקסטרים" שנולד עבור ומקסימום – זה בהחלט נורא ואיום.

על פי הדיווחים, ב- הכריזו על השבה של הדגמים הבעיתיים מן החנויות לצורך תיקון, ומציעים אפשרות החלפה גם עבור הצרכנים, "מבלי לשאול שאלות".
האם יהיה די בכך בכדי להרגיע את הרוחות ולרצות את כולם? נמשיך לעקוב ולעדכן אתכם.

עדכון: digitimes.com טוען כי ב-Gigabyte מציעים אחריות בלתי מוגבלת בזמן למשתמשים שיבחרו לא להחליף את לוחות האם שברשותם ולעדכן את גירסת ה- שלהם לזו העדכנית, אולי בנסיון להשרות מעט שקט נפשי על הרוכשים המודאגים ולמנוע שטף של דרישות החלפה עבור לוחות תקינים.


תגיות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close