תחי המהירות: ASRock משיקה כרטיסי הרחבה ולוחות אם עם USB 3.1 • HWzone
מחשביםלוחות אם

תחי המהירות: ASRock משיקה כרטיסי הרחבה ולוחות אם עם USB 3.1

עם התקרבותו של תקן ה-USB 3.1 אל ידיו של הצרכן הממוצע, משיקה חברת שני כרטיסי הרחבה עם חיבורי התקן השונים, בנוסף ללוחות אם התומכים בגרסה חדשה זו

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


Beyond fast with USB 3.1_678x452
כרטיסי ההרחבה החדשים של להוספת כניסות USB 3.1 למחשבכם הנוכחי

תקן ה-USB 3.1 סוף כל סוף בדרך אלינו. חברת ASRock הסינית השיקה לפני מספר ימים את מערך לוחות האם וכרטיסי ההרחבה החדשים של החברה הכוללים את תקן ה-USB 3.1 החדש והמהיר. להזכירכם, גרסה 3.1 של תקן ה-USB מביאה עימה מספר שיפורים כמו מהירות העברה גבוהה של כעשרה גיגה-ביט לשניה (פי שניים מהמהירות התיאורתית של גרסה 3.0) המתחלקת במקרה זה בשני החיבורים, תמיכה בחיבור הפיך (בגרסת ה-Type-C של החיבור) וטעינה מהירה יותר של מכשירים וגאדג'טים.

בחזרה לנושא, כעת מציעה שני כרטיסי הרחבה חדשים לצרכנים המעוניינים להוסיף שני חיבורי USB 3.1 למחשבם הנוכחי, ללא הצורך בקניית חדש (ובכך ברוב המקרים מחשב חדש) לחלוטין. כרטיסי ההרחבה החדשים מתחלקים לשניים: כרטיס אחד המגיע עם שני כניסות USB 3.1 Type-A, חיבור הדומה לזה של תקן ה- 3.0, 2.0 ו-1.0, וכרטיס שני המגיע עם כניסת 3.1 Type-A אחת לצד כניסת 3.1 Type-C אחת גם כן, המאפשרת לחיבור הפיך ונוח (בסגנון חיבור ה-Lightning של אפל).

שני כרטיסי ההרחבה החדשים מתחברים באמצעות חיבור ה-PCI Express 2.0 ושניהם דורשים כניסת חשמל בעלת ארבעה פינים. כניסת חשמל אלו מאפשרות לכל כרטיס לספק בכל כניסת USB עד שלושה אמפר בחמישה וולט, הספק די והותר להטענה יעילה של מכשירי וגאדג'טים למינהם.

   X99_575pxZ97_575px

לוחות האם החדשים של עם כניסות ה- 3.1

החברה מתכננת לכלול את כרטיסי הרחבה אלו בלוחות אם חדשים של החברה, כרטיס ההרחבה עם שני הכניסות השונות יכלל עם לוח האם Z97 Extreme/3.1 וכרטיס ההרחבה השני, בעל שני חיבורי ה- 3.1 Type-A, יכלל עם לוח האם X99 Extreme/3.1, המספק כניסת 3.1 Type-C הישר מהקופסה.

אנחנו שמחים לראות שחברות כבר מתחילות לתמוך בתקן ה- 3.1 החדש, אך תמיכה אמיתית (בצורת מספר רב של כניסות המוטמעות כבר על הלוח אם) תיקח עוד כמה זמן.


תגיות

3 תגובות

  1. עדיף לחכות לדור הבא של ערכות השבבים שיציע (בתקווה) תמיכה מובנית בתקן ה USB 3.1 מאשר להסתמך על בקרים צד שלישי, שכן ניסיון העבר מלמד אותנו שממשק USB הנובע ישירות מערכת השבבים מהיר יותר מכזה הנובע מבקר צד שלישי.

  2. תודה על המידע.
    לא תזיק קצת עריכה: "שני כניסות", "עוד כמה זמן", "כניסת חשמל אלו", "המאפשרת לחיבור" ועוד.
    נקווה שזה אכן יגיע כחלק מערכת השבבים הבאה אך אינטל נוטים לא למהר במיוחד כשהתקן מתחרה עם חיבור ה-TB/LP שלהם ואין להם כמעט תחרות בשוק המעבדים/ערכות השבבים למחשבים נייחים.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close