"שלט אוניברסלי" לקונסולות – בקרוב? • HWzone
מחשבים

"שלט אוניברסלי" לקונסולות – בקרוב?

שמועות המתרוצצות ברשת טוענות כי תפתח בקר שליטה אוניברסלי שיותאם למגוון הקונסולות הקיימות בשוק, עם מסך מגע שידמה מקשים

בקר הקונסולה שלכם אבד או שבק חיים? נראה כי סוני שמה אתכם בראש מעיניה – החברה רשמה לאחרונה פטנט המקנה לה זכויות פיתוח בלעדיות של בקר שליטה אוניברסלי לקונסולות (בדומה לשלטים האוניברסליים המותאמים למכשירי הטלווזיה). הבקר יותאם לקונסולת ה-PlayStation 3 של סוני עצמה, לקונסולת ה-Wii של נינטנדו וכמובן גם ל-Xbox 360 של . הבקר אף צפוי לכלול מסך מגע שיציג את המקשים המקוריים של בקר הקונסולה אותו הוא מחליף – זאת בנוסף לתכונות כגון רטט, רמקולים מובנים ושידור .
 
לפי הדיווחים, הבקר כולו יהיה מבוסס על מסך LCD המזהה מגע, שיציג את המקשים השונים בהתאם לקונסולה. מלבד המקשים המיוחדים הללו, בבקר יהיו קיימים מקשים רגילים באמצעותם ניתן יהיה להתאימו לקונסולות השונות ולהגדיר אותו כראוי. בנוסף, תפתח סוני גם מקלט מיוחד אשר יתחבר לקונסולה ויאפשר להשתמש בשלט באופן אלחוטי. במידה והבקר יותאם גם לקונסולת ה-Wii של , הרי שהוא יצטרך להכיל גם חיישני תנועה.
מידע נוסף אודות תוכניתה השאפתנית של עדיין לא פורסם, אך למרות שמדובר במידע ראשוני בלבד הוא ככל הנראה מאומת, שכן סביר להניח שהחברה לא תרשום את הפטנט לשווא.
 
הבקר של סוני, אם וכאשר יגיע בכלל לשוק, הוא חלק ממגמה שהולכת וגוברת, במסגרתה התלות שהייתה בעבר בבקרי השליטה ובצורך לשמור עליהם מכל משמר הולכת ופוחתת. חברות אחרות כגון Sixense בחרו להגדיר מחדש בקר שליטה מהו, ובעוד מיקרוסופט מפתחת טכנולוגיות חדישות שמייתרות לחלוטין את הבקרים מסורבלים, וחברות סטארט-אפ מנסות לפתח אמצעי שליטה חדשים, גם על מנת להיפטר מהעכברים הסטנדרטיים.
ייתכן כי הפטנט שרשמה סוני מהווה את תחילת המענה שלה לפרויקט ה"נטאל" של מיקרוסופט, שמטרתו ךאפשר שליטה בקונסולת ה- 360 באמצעות הגוף בלבד, ללא צורך בבקר חיצוני.

תגיות
Back to top button
Close
Close