שיא המהרה חדש ומרשים למעבדי דור ה-Skylake של אינטל • HWzone
מחשביםמעבדיםראשי

שיא המהרה חדש ומרשים למעבדי דור ה-Skylake של אינטל

הכירו את שיא ההמהרה החדש שמצטרף אל הרשימה הבלתי נגמרת, והפעם עבור מעבד שהומהר מ-4GHz ל-7GHz באופן יציב, עם לא מעט אמצעים בדרך למטרה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


עבור כל מוצר חומרה שמגיע אל השוק, בין אם זה מעבד, , ואפילו נוספים (אם כי על אש הרבה פחות גבוהה) מתקבצים מגוון אוברקלוקרים מרחבי העולם, חלקם ידועים בקהילה וחלקם אנונימיים, אך המשותף לכולם הוא אותה מטרה: ליהיות זה שמוציא את המהירות הגבוהה ביותר מרכיב חומרה ספציפי.

היום השיא הזה שייך למעבדי ה-Skylake, ואם ניהיה יותר ספציפיים, החזק שבינהם, ה- i7 6700K שמגיע בתדר פעולה של 4 ג'יגה-הרץ. השיא הינו 7,025.66 מגה-הרץ, והוא שייך לאוברקלוקר ההונג-קונגי צ'י קוי לאם. והוא לא לבד.

לא בוחלים באמצעים
לא בוחלים באמצעים בשביל לסחוט עוד כמה מגה-הרצים לתדר הפעולה

מיד אחריו מגיעים צמד אוברקלוקרים גרמנים הנושאים את הכינויים Der8auer ו-Dancop, כאשר לשני ישנם כמה שיאים בכיס. הצמד, שאף הגיע ליותר מ-7 ג'יגה-הרץ ונכשל, סיים במקום השני עם "בסך הכל" 7,007.85MHz מגה-הרץ, ממש מתחת לזה של צ'י קוי לאם.

האוברקלוקר הגאה לא בחל באמצעים בהם השתמש: חנקן בטמפרטורה של 160 מעלות צלזיוס עבור מתח עבודה שאפתני של 4.032 וולט. זאת יחד עם ספק כוח של 1,300 וואט מבית Antec, זיכרון בתדר אפקטיבי של 4 ג'יגה-הרץ מדגם Trident-Z של G.Skill ולוח-אם Z170M OC Formula של .

תדר השיא כפי שמצולם דרך CPU-Z
תדר השיא כפי שמצולם דרך CPU-Z

תדר של 7 ג'יגה-הרץ העובד במתח של 4 וולט בהחלט יכול להיראות שאפתני מדי עבור אוברקלוקרים רגילים, שמסתפקים לרוב במהירות הנפוצה של 4.6 ג'יגה-הרץ, עד 5 ג'יגה-הרץ לבעלי קירורי מים מתקדמים יותר, משם תהליך ההמהרה נעשה מסובך יותר ויותר. למרות זאת, סביר להניח ש-15 דקות התהילה של צ'י קוי לאם יהיו קצרות יחסית – אחרי הכל, שיאים נולדו להישבר.


תגיות
Back to top button
Close
Close