רוצים לצפות בנטפליקס באיכות המירבית? תיאלצו להשתמש בדפדפן ה-Edge • HWzone
מחשביםמערכות הפעלה

רוצים לצפות בנטפליקס באיכות המירבית? תיאלצו להשתמש בדפדפן ה-Edge

לקראת עדכון השנה לחלונות 10, מפרסמת בבלוג את יתרונותיו של Edge, הדפדפן הנוכחי שלה, ומזכירה שרק אצלה תוכלו לצפות בנטפליקס באיכות האופטימלית

זה לא סוד שמיקרוסופט רוצה שתשדרגו את המחשב שלכם ל-Windows 10, הגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה שלה. ענקית התוכנה מרדמונד גם תשמח מאוד, כמובן, אם תעדיפו להשתמש בדפדפן Edge החדש שלה שמגיע מובנה עם המערכת. לשם כך היא פרסמה בבלוג הפיתוח שלה פוסט מפורט, בו היא מנמקת את כל הסיבות הטובות לבחור דווקא ביורשו של Explorer הותיק.

מיקרוסופט מתחילה בלהזכיר את תוצאות הבדיקה שלה, שמציגות את היתרון המשמעותי שיש ל-Edge על פני דפדפנים מתחרים בהקשרי צריכת סוללה בזמן ניגון וידאו HD על מחשבי ה-Surface Book שלה. החברה מדגישה במיוחד את הפער הגדול מול הפופולארי בהרבה, פער שמסתכם ב-3 שעות של זמן מסך. עוד מצוין בפוסט כי הפערים בחסכון החשמל מתחדדים ככל שהמשתמש צופה בוידאו באיכות גבוהה יותר.

חיי הסוללה בזמן צפייה ב-HD בדפדפנים המובילים
חיי הסוללה בזמן צפייה ב-HD בדפדפנים המובילים, מתוך הבלוג של Windows

המשך הפוסט מזכיר בנונשלנטיות כי רק בדפדפן Edge ניתן לצפות בתכני נטפליקס ברזולוציית 1080P וב-Bitrate גבוה של 7500, לעומת הדפדפנים האחרים שנשרכים הרחק מאחור, ותומכים רק ברזולוציה מקסימלית של 720P עם Bitrate של 4200. גולשים ברשת שקראו את הבלוג והופתעו לשמוע על כך הריצו מיד מבחנים משלהם, ומסתבר שאכן, זוהי האמת.

יש לציין כי השירות הנוכחי של נטפליקס לא תומך נכון להיום בצפייה בתכנים ברזולוציית 4K על המחשב האישי, לכן היא הושמטה מהבדיקה. עוד חשוב להזכיר כי הנתון הנ"ל ודאי פחות רלוונטי לאחוז ניכר ממשתמשי שצופים בתכני נטפליקס על גבי מסך המחשב או הלפטופ שלהם, אלא למי שנוהג לחבר את המחשב שלו למסך הטלויזיה.

התזמון של הפרסומים מצד מיקרוסופט אינו מקרי. Windows 10 עתידה לחגוג יום הולדת שנה בתחילת אוגוסט ולקבל עדכון מקיף. בתכנית – שדרוג תפריט ההתחל, חיזוק הקישוריות מול , שכלול העוזרת הוירטואלית (שגם היא עובדת רק מול Edge) וכמובן, מתן האפשרות לשימוש בתוספים בדפדפן החדש, סוף כל סוף.

מי מכם שמקבל גרסאות Preview של מערכת ההפעלה כבר יכול לגשת לחנות ולהוריד מגוון של תוספים פופולאריים לדפדפן.

נטפליקס. מיקרוסופט מזכירה כי צפייה ב-1080P בחלונות מתאפשרת רק דרך Edge
נטפליקס. מזכירה כי צפייה ב-1080P בחלונות מתאפשרת רק דרך Edge

תגיות

2 תגובות

  1. אחלה דפדפן בגירסת הפריוויו, עברתי אליו. חוץ מזה שעכשיו אני מקבל בגוגל הודעה להוריד את כרום ויש אתרים של גוגל שחסומים כמו INBOX (פועל באמולציה לכרום), אין לי שום בעיות.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close