רואים תוצאות: סמסונג משיקה כונני SSD בנפח 4 טרה-בייט

הכוננים הארגוניים החדשים של הענקית הקוריאנית מנצלים את טכנולוגיית ה-V-NAND על מנת לספק לנו נפח גבוה במיוחד

כבר הרבה זמן אנחנו מספרים לכם אודות שבבי NAND תלת מימדיים, שיוכלו להפוך את כונני ה-SSD שלנו לא רק לזולים יותר – אלא גם להכפיל ואף לשלש את נפחם בקלות יחסית.

כעת, נראה שהתוצאות הראשונה מהקפיצה הטכנולוגית הזו סוף סוף מתחילות להופיע, ממובילת השוק סמסונג – כוננים לשוק הארגוני והעסקי מסוג PM863, אשר יוצעו בנפחים של עד 4 טרה-בייט תודות לשבבי ה-V-NAND התלת מימדיים של החברה, אותם היא מייצרת כבר קרוב לשנתיים.

הכרטיס האפרפר הזה הוא למעשה צעד משמעותי קדימה לשוק ה-SSD
הכונן האפרפר הזה הוא למעשה צעד משמעותי קדימה לשוק ה-SSD

כונני ה-PM863, שמגיעים בתצורת 2.5 אינץ' סטנדרטית (גובה של 7 מילימטרים) ובהתבסס על ממשק ה-SATA 3 הישן והמוכר, יוצעו בכל הנפחים הסטנדרטיים שבין 120 ג'יגה-בייט ל-1.92 טרה-בייט – ובנוסף גם בנפח כפול ומרשים עוד יותר של 3.84 טרה-בייט, כאמור. המחיר עבור הנפח המירבי? 2,200 דולר טבין ותקילין, שהם כ-57 סנט לכל ג'יגה-בייט של נפח אחסון וזהים ליחס המחיר שבו תוצע גם גירסת ה-1.92 טרה-בייט של ה-PM863.

nsmvhds

כבר יצא לנו לפגוש בכונני SSD בנפחים גבוהים אפילו יותר בעבר, אך נראה כי זו הפעם הראשונה בה אנחנו רואים כונן SSD בנפח 4 טרה-בייט שהוא סדרתי ו"סטנדרטי", מבוסס על שבבי הבזק תלת מימדיים ויודע להציע מחיר וצריכת הספק שאינם טובים פחות מאלו של כוננים בנפחים מוכרים של 2 טרה-בייט ומטה משם.

מקור: anandtech.com
מקור: anandtech.com

במילים אחרות, אנחנו ככל הנראה חוזים כאן בצעד הראשון בדרך להפיכתם של כונני 4TB לסטנדרט חדש בשוק. סטנדרט עבור אנשים עשירים מאוד, בינתיים, אבל בכל זאת – זו תהיה התקדמות חשובה לכולנו בטווח הארוך יותר.

לכונני ה-PM863 יהיו גם אחים ארגוניים זולים יותר שישתייכו אל משפחת ה-SM863 - אך פה לא תמצאו נפח של 3.84 טרה-בייט, לצערנו
לכונני ה-PM863 יהיו גם אחים ארגוניים יקרים יותר שישתייכו אל משפחת ה-SM863 – אך פה לא תמצאו נפח של 3.84 טרה-בייט, לצערנו

קישורים נוספים