קירור מים במעבדי ה-Sandy Bridge-E • HWzone
מחשבים

קירור מים במעבדי ה-Sandy Bridge-E

אינטל מאשרת כי מעבדי האקסטרים שלה ימכרו יחד עם מערכת מים למעבד

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


חדשות משמחות לכל מי שממתין לבואם של מעבדי ה-Sandy Bridge-E: מה שהחל כשמועה קצת מוזרה ממקור עלום שם הפך למציאות בתערוכת IDF2011 בחודש שעבר – חברה לחברת Asetek, ויצרה מערכת מים סגורה למעבד הנושאת את שמה, ותימכר לצד סדרת המעבדים היוקרתיים העתידית של החברה.

כעת מדווח האתר xbitlabs.com כי באינטל אישרו (ראוי לציין כי בדיווח לא צוין המקור ממנו מגיע המידע) שמערכת הקירור, ששמה הרשמי הוא RTS2011LC, לא רק תימכר בנפרד לכל המעוניינים – אלא גם תוצע בחבילה (bundle) יחד עם מעבדי סדרת ה--E.

מערכות מבוססות נוזל נחשבות כבר שנים כאמצעי איכותי ואקזוטי למחשבים, כאשר הצורך בידע מסויים בהתאמתן, הרכבתן ותחזוקתן הרתיע את מרבית המשתמשים "הפשוטים" והפך את התחום למעוזם של מביני הדבר (ובעלי התקציב המורחב). בתקופה האחרונה החלו מערכות מים סגורות לצבור פופולריות – מערכת קומפקטית ופשוטה להרכבה אשר דורשת אפס תחזוקה (באופן אידיאלי) ומתאימה גם למי שלא יודע מהו מאגר (reservoir) או רדיאטור ולמה הם משמשים.

האם מערכת הקירור תהפוך את מעבדי ה--E לפופולריים יותר מאי פעם?

ההחלטה הנוכחית של אינטל להציע את מערכות קירור המים כעיסקת חבילה עם המעבדים החדשים (אתמול סיפרנו לכם גם על מערכת דומה מבית AMD, שאולי עוד תגיע אף היא לחלק ממעבדי סדרת ה-FX שהושקה זה עתה) עתידה לתת דחיפה משמעותית לפתרונות הקירור המעניינים הללו, שאמורים לספק למשתמשים פוטנציאל גבוה ואיכותי יותר.
האם נמצאו היורשים לגופי האוויר, שמגיעים בימים אלו לגדלים ומשקלים הזויים כמעט? נחכה ונראה.

לא הרבה האמינו לדיווחים המוקדמים,
אך מסתבר שהם היו מדוייקים למדי

שלושת המעבדים הראשונים מסדרת ה-Sandy Bridge-E עתידים לנחות בחנויות עד סוף השנה הנוכחית – ה- i7-3960X יכיל 6 ליבות ו-12 נימים במכפלה פתוחה שיפעלו במהירות של 3.3GHz ו-3.9GHz עם טורבו, ה- i7-3930K יציע מספר זהה של ליבות ונימים (אך עם פחות זכרון מטמון) במהירות 3.2GHz ו-3.8GHz עם טורבו ומכפלה פתוחה וה- i7-3820 יציע 4 ליבות ושמונה נימים במהירות 3.6GHz ו-3.9GHz עם טורבו, אך עם מכפלה נעולה.

מחיריהם של המעבדים הללו ינועו בין 999 דולר ל-294 דולר ולצידם תושק ערכת שבבים חדשה בשם X79 שתתמוך בהם ובתושבת החדשה עליה הם יתבססו, LGA2011.
פרט למערכת קירור המים שתצורף אליהם ולמכפלה הפתוחה (בחלק מהדגמים, כאמור) יציעו מעבדי ה-Sandy Bridge-E אפשרויות המהרה מורחבות ביחס למעבדי ה- הנוכחיים – המשתמש יוכל לקבוע מספר ערכים שונים לתדר הבסיס (1.25x, 1x או 1.66x) שבמסגרתם ינתן לו גם מרווח תמרון של כ-5 אחוז מעלה או מטה, לצורך השגת יציבות מירבית.
מדובר באפשרויות שעדיין רחוקות עד מאוד מחופש הבחירה שאליו התרגלנו בדורות המעבדים הקודמים, אך סביר להניח שמעבדי ה--E בכל זאת יצליחו להעלות חיוך על פניהם של חובבי ההמהרה באשר הם.


תגיות
Back to top button
Close
Close