במיוחד עבור Threadripper 2000: קירור האוויר המשוכלל מכולם

היצירה המרשימה של Cooler Master ו-AMD מיועדת להתמודד עם כל מה שיש לדור המעבדים החדש להציע

העלייה המהירה במספר ליבות העיבוד הזמינות במעבדי השוק הביתי, ואיתן גם צריכת ההספק הממוצעת ומעטפת ההספק, דורשת גם מיצרניות אמצעי הקירור להתעלות ולהתאים עצמן לאתגרים החדשים – ונראה שהן אכן עומדות במשימה.

פיזור חום אפקטיבי ממעבד שמסוגל לצרוך עד 250 וואט, לפני המהרה, זו משימה לא פשוטה בכלל – אך ב-Cooler Master מאמינים כי הם מסוגלים לעשות זאת עם קירור אוויר "פשוט" בלבד. הכירו את ה-Wraith Ripper, שנוצר בשיתוף עם AMD ועבור מעבדי ה-Threadripper 2000 שלה, כולל הדגם בעל 32 הליבות.

אחד מהקירורים הכי מרשימים שהזדמן לנו לפגוש עד היום – חבל שהוא לא צפוי להיות כלול במארז יחד עם אף אחד מדגמי ה-Threadripper העתידיים אלא רק להימכר בנפרד

ה-Wraith Ripper מציע שבעה צינורות נחושת כפולים להולכת החום אל מבנה אלומיניום מאסיבי כפול, שבין צמד חלקיו מסתתר מאוורר 120 מילימטר בודד המבטיח להיות שקט עד מאוד – והכל ארוז מלמעלה במעטפת נאה שאפילו כוללת את הלוגו של משפחת Threadripper, מואר בנורות לד ניתנות לתכנות כמובן.

נקווה שיכולות הקירור ופיזור החום יהיו אפקטיביות לפחות כמו המראה החיצוני

למרות המימדים הגדולים והמשקל הבלתי מבוטל של הקירור, ב-Cooler Master מצהירים כי הקפידו לשמור על צורה מוארכת שתאפשר לצרכנים לשלה אותו במארז גם לצד זכרונות דינאמיים גבוהים עם מפזרי חום ייעודיים משלהם, כך שקירור המעבד לא יבוא על חשבונם של מוצרים אחרים במערך.

יתכן כי אלו שיבקשו לבצע המהרה עצמית נוספת למעבדים יזדקקו למערכת קירור מים – אך רבים אחרים יוכלו כנראה "להסתפק" ב-Wraith Ripper

אנחנו עדיין לא יודעים כמה בדיוק יעלה ה-Wraith Ripper, אך כשנגלה יהיה מעניין מאוד להשוות את המספר הזה למחיריהם של מערכי הקירור הנוזליים שהופכים לנפוצים ונגישים יותר ויותר – ואז לגלות גם את הבדלי הביצועים כמובן.