קונסולת ה-PS3 מזנקת במכירות • HWzone
מחשבים

קונסולת ה-PS3 מזנקת במכירות

לפי דיווחים שונים, קונסולת ה-PS3 של סוני תשתלט השנה על נתח שוק גדול יותר מאשר ה-Xbox 360 של – אם כי ה-Wii תמשיך להוביל

רק לפני מספר חודשים הובילה ה-Xbox 360 את שוק הקונסולות, וכעת נראה כי התהפכו היוצרות: לפי סקר שוק שערכה חברת הסטטיסטיקה האמריקאית Strategy Analytics, נראה כי לראשונה תעקוף סוני בכמות המכירות את הקונסולה של מיקרוסופט. לפי הממצאים, כמות המכירות של קונסולת ה-PS3 ברחבי העולם תעלה משמעותית במהלך השנה, בין היתר בעקבות העובדה כי סוני הורידה את מחיר הקונסולה בשנה שעברה וגם הציגה במקביל את גרסת ה-Slim, הזולה והדקה יותר.
ברבעון הראשון של 2010 הגיעו אחוזי השליטה של סוני בשוק הקונסולות לכ-31% –  מספר שצפוי לגדול אף יותר עד סוף השנה. עם זאת, חשוב לציין כי אף על פי שקונסולת ה-PS3 תעבור למקום השני בשוק עם כמות מכירות מוערכת של כ-14 מיליון יחידות ברחבי העולם, קונסולת ה-Wii של נינטנדו תמשיך להוביל את השוק כפי שעשתה בעבר, עם כ-17.5 מליון יחידות שצפויות להמכר במהלך השנה הנוכחית.
 
גורם נוסף שהקפיץ את נתוני המכירות של קונסולת ה-PS3 הוא השקת כותרי משחקים מצופים כגון Uncharted 2 ו-God of War III המצופים, שגרפו ביקורות כה משובחות עד כדי כך שגרמו אפילו למעריצים המושבעים של קונסולת ה-Xbox 360 של לסטות מדרך הישר. כאמור, קונסולת ה-Xbox 360 הובילה עד לאחרונה את שוק הקונסולות אך כעת היא צפויה למכור במהלך השנה כ-10.5 מליון יחידות 'בלבד' ברחבי העולם – מה שידרג אותה שלישית, אחרי ונינטנדו.
יש לזכור כי התהפוכות הרבות בשוק הקונסולות הן דבר שבשגרה, וכי בעתיד הקרוב צפויים שינויים משמעותיים נוספים: "השקת טכנולוגיית ה'נטאל' של צפויה לעזור לחברה להחזיר את קונסולת הדגל שלה לתלם, מה שיקפיץ את אחוזי המכירות של ה-Xbox 360 הרבה מעבר למתחרים בשנה הבאה" נכתב בדו"ח של חברת Strategy Analytics.
 
כאמור, שוק הקונסולות הוא שוק מרובה תהפוכות ושינויים – הציפיות הן שקונסולת ה-Wii של נינטנדו, שכעת ממוקמת ראשונה, תהפוך להרבה פחות פופולרית כאשר תציג מיקרוסופט את פרויקט ה'נטאל' שלה כבר באוקטובר הקרוב, בעוד סוני תתחיל במקביל למכור בצורה נרחבת את בקר התנועה החדש שלה, ה-.'Playstation Move


תגיות

2 תגובות

  1. יש סיבה פשוטה
    זה בגלל הפיפא וורלד קאפ שיצא בצירוף המחיר הנמוך החדש

  2. הסיבה היא שונה לחלוטין!
    והיא שרוב מי שקנה את XBOX זה היה בגלל שאפשר היה לפרוץ אותה ולשחק איתה משחקים פרוצים, אך לאחרונה מיקרוסופט חסמה מלא מכשירים פרוצים, ולכן כל אלה העדיפו לקנות הפעם SONY.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close