קונסולת העל של AMD: פרטים נוספים על Project Quantum • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

קונסולת העל של AMD: פרטים נוספים על Project Quantum

אז מה בדיוק תכלול מכונת המשחקים העתידנית של , שמבטיחה לכם משחקיות חלקה של 60 פריימים בשנייה ומעלה בכל מצב ב-4K? הפרטים מתחילים לצוץ ברשת, והם מפתיעים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לא רק ה-R9 Nano הצליח להצית את הדמיון שלנו בזמן ש-AMD חשפה את דור העיבוד הגראפי החדש שלה – גם Project Quantum הוסיף לעניין, כשהוצג במסתוריות עם הבטחה לליבת Fiji כפולה ולביצועים שיהפכו גיימינג ברזולוציית Ultra HD למשהו מובן מאליו, והכל במארז צנוע שלא יותר מדי גדול מזה של הקונסולות השולחניות העדכניות.


מאז החשיפה קיבלנו כבר עוד כמה פרטים על המחשב האימתני של AMD, תודות לתצוגות בחטף כאלה ואחרות לאחר ההצגה על הבמה ותודות לשקופיות המצגות הרשמית שהכינה היצרנית האדומה. Project Quantum יציע גישה ייעודית במארז המדליק שלו, במסגרתה כלל החומרה תימצא בחלק התחתון, ואילו החלק העליון יהיה שמור לכל האלמנטים של מערכת המים הסגורה של המוצר – כשבמעבר הצר ביניהם יעברו למעשה אך ורק צינורות הנוזל שיקררו ויובילו את החום הנוצר מהרכיבים.

pq3pq1

מדובר ברעיון מעניין וחכם למדי, שבמידה ויצליח (בהתבסס על אפקטיביות מערכת המים) יוכל ליצור עבור החומרה סביבה צפופה אך בטמפרטורה קרירה וקבועה יחסית, כשכל החום הנוצר מועבר דרך המערכת הנוזלית לתא שונה ונפרד שבו הרדיאטור נפרד ממנו לשלום.

התכנון של Project Quantum הוא חדשני מאוד, אך לא חף מחסרונות יחסיים. ספק הכח, למשל, יהיה עוד קופסה שחורה שתשב באופן לא יותר מדי אלגנטי ליד המערכת עצמה
התכנון של Project Quantum הוא חדשני מאוד, אך לא חף מחסרונות יחסיים. ספק הכח, למשל, יהיה עוד קופסה שחורה שתשב באופן לא יותר מדי אלגנטי ליד המערכת עצמה

עם כל הכבוד למערכת הקירור, הפלא ההנדסי הגדול ביותר ב-Project Quantum עתיד להיות כרטיס ה-Fiji כפול הליבות שגם אותו חשפה AMD בחטף. אנחנו עדיין לא יודעים אך תיקרא המפלצת הזאת (Radeon Fury X2?), אך ממה שראינו מדובר במעגל מודפס אשר יכיל זוג ליבות Fiji מלאות (4,096 יחידות עיבוד ו-4GB של זכרון HBM לכל אחת), וגודלו יהיה דומה לגודל של כרטיס Radeon R9 290X או Radeon R9 390X יחיד.

df

ההנחה הסבירה היא שזוג הליבות בכרטיס הכפול יעבדו בתדרים נמוכים משמעותית מאלו של כרטיסי ה-Fury X החד ליבתיים, זאת במטרה להתכנס למעטפת תרמית שתעמוד כנראה איפשהו בין 375 וואט ל-450 וואט, אך התוצר הסופי עדיין מיועד להיות כרטיס בגודל סטנדרטי עם מירביים של 15-16TFLOPS. נתון אדיר שאמור להפוך אפילו גיימינג ב-5K למשהו הגיוני וללא יותר מדי פשרות.

df2

אלמנט מעניין נוסף ב-Project Quantum הוא המעבד הכללי – ב-AMD יציעו דגמים של המערכת עם מעבדיה האישיים (ככל הנראה מסדרת ה-FX העוצמתית אך מיושנת), אם כי במקביל אנו צפויים למצוא שם גם את מעבדיה של היריבה המרה אינטל, ממשפחת ה-Devil's Canyon של דור ה-Haswell. האם זו הודאה מוחלטת בעליונותה של בתחום? נקווה ש- יוכל להחזיר קצת תחרות לתחום הזה, אי שם בסוף השנה הבאה.

לקינוח, נותרה לנו רק שאלת המחיר. ב-AMD דיברו על תג מחיר של כ-1,500 דולר עבור Project Quantum, אם כי עכשיו כבר ברור לנו כי מדובר כנראה אך ורק על תג מחיר התחלתי, שיכלול ככל הנראה "רק" כרטיס Fury X עם ליבה בודדת. אין ספק בכלל שמערכת עם כרטיס Fiji כפול ליבות, מעבד -K וכמויות גדולות של זכרון יעלה יותר מ-1,500 דולר. הרבה יותר.


כרטיס ה-Fiji הכפול מיועד להגיע במהלך סתיו 2015 - על כן אל תצפו לראות את Project Quantum בחנויות (דרך שותפות השיווק של AMD) לפני כן
כרטיס ה-Fiji הכפול מיועד להגיע במהלך סתיו 2015 – על כן אל תצפו לראות את Project Quantum בחנויות (דרך שותפות השיווק של AMD) לפני כן

ה-Quantum מסתמן כמו מוצר עבור שחקני הקונסולות בעלי הממון שיחפצו בחוויה מתקדמת יותר מבלי "להסתבך" עם ענייני חומרה ותוכנה למיניהם – בייחוד אם וכאשר נראה שיתוף פעולה בין ל-Valve שיהפוך את המערכת הזאת ל- Machine האולטימטיבית.

ליבת ה-Fiji ממשיכה להרשים
ליבת ה-Fiji ממשיכה להרשים

אנחנו לא יודעים מה יקרה בהמשך, אך כבר עכשיו ניתן להכריז ש-Poject Quantum הוא אחד המוצרים המרעננים ביותר שיצאו משעריה של בשנים האחרונות – אנחנו בהחלט אוהבים את הכיוון החדש והאמיץ הזה, ומקווים לראות מיזמים נוספים שכאלה בהמשך.

pq2
גם ללא תמיכה ב-HDMI 2.0, המחשב-קונסולה של הוא מפלצת


תגיות

5 תגובות

 1. עוד כישלון מבית AMD. זה בטח יתחמם ויטקע וישרף ויחזירו למפעלים ויוציאו פיקסים וכל הסיפור המוכר של AMD.
  חכו למחשבי סטים של ALIENWARE מבוססי אינטל ג'יפורס זה באמת יהיה להיט.

 2. ספק הכח חיצוני, רואים באחת התמונות. מאמין שגם אותו יכניסו בגרסה סופית. אין היגיון שהוא יזדנב שם מאחור.

  אם זה PC, האם יהיה אפשרי לצרכן להחליף רכיבים בבית כאשר מערכת המים כה מותאמת? (שאלה רטורית..)
  מזכיר במשהו את החדשנות של MacPro רק מותאם לקהל הקונסולותPC ההיברידי שהם שואפים ליצור.

  אני פחות מתחבר לעיצוב ולרעיון מאחוריו. הייתי הרבה יותר שמח לראות משהוא דוגמת NUC עם יכולות דומות. להיפתר מקירור המים תמורת ייעול ומזעור שיאפשר למאוורר פשוט לטפל בחום. כמו שזה עכשיו זה לאנוס פנימה רכיבים בכוח כאשר הטכנולוגיה לא מותאמת למטרה.
  לדים אדומים זה כבר עניין של טעם אישי- אני אישית חושב שזה צעקני, מתלהב ומיותר.

  בתור מוצר קונספט, גם אם הביצוע פה פחות נראה לי, אני חושב שזו תרומה מבורכת שתעודד אחרים להציג גרסאות משלהם.
  העולם תמיד צועד לכיוון מזעור איחוד ואינטגרציה של רכיבים, זה עוד צעד בכיוון הנכון.

 3. רציתי לשאול למה חנין זועבי מציגה את זה… אבל אז ראיתי שכבר כתבו… חחחחח

כתיבת תגובה

Back to top button
Close

זוהה שימוש בחוסם פרסומות

אנא שקול לתמוך באתר על ידי ביטול חוסם הפרסומות שלך