קומפיוטקס 2008 בסיקור בלעדי • HWzone
Computex 2008מחשבים

קומפיוטקס 2008 בסיקור בלעדי

תערוכת Computex השנתית תערך בשבוע הבא בטייפה שבטאיוואן, ואנו נהיה שם בכדי להביא לכם דיווחים חיים מהשטח על החידושים האחרונים בעולם החומרה והמחשוב, ועל העתיד לבוא.
תערוכת Computex, הנערכת בטאיוואן זו השנה ה-28 ברציפות, מאז הווסדה בשנת 1980. התערוכה מהווה פלטפורמה מובילה להדגמת יכולות, הכרזות טכנולוגיות והשקת מוצרים חדשים בכל תחומי המחשוב והטכנולוגיה, לרבות התחומים הנוגעים למשתמשי הקצה, ובהם יתמקד הסיקור שלנו גם השנה.
גם השנה, כמיטב המסורת, נדווח לכם ישירות משטח התערוכה הנערכת בטייפה שבטאיוואן, בין ה-3 ל-7 ליוני. השנה, מפאת הגידול הרב במספר המציגים בתערוכה והמבקרים הצפויים לפקוד אותה, תפוצל התערוכה לראשונה לשני אזורים – האזור "הישן" במרכז העיר הכולל בתוכו את אולמות מרכז המסחר של טאיוואן, מרכז הכנסים של טאיוואן, מלון ה-Grand Hyatt ובניין Taipei 101 המפורסם והאזור החדש, בפארק ההיי-טק של נאנגאנג, בו נבנה אולם תצוגה חדשני ורחב ידיים.
בזכות הקמתו של אולם התצוגה החדש, הצליחו מארגני התערוכה להרחיב אותה באופן משמעותי, כך שבעוד שבשנה שעברה הוקמו במסגרתה 2,926 ביתנים הרי שהשנה מספרם יעמוד על כ-4,500 ולמעלה מ-135,000 מבקרים מכל רחבי העולם צפויים לפקוד את התערוכה.
בין ההכרזות העיקריות בתערוכה, אלו שניתן כבר לספר עליהן בכל אופן, ניתן למצוא את השקת משפחת ערכות השבבים החדשה של אינטל ('סדרה 4') המהווה שדרוג משמעותי לסדרה הנוכחית, סדרה 3, אשר הושקה בדיוק לפני שנה בתערוכת Computex 2007.
AMD מצדה כמובן לא תשאר חייבת, ובמסיבת העיתונאים שהיא תקיים (בתזמון כמעט מקביל להשקת ערכות השבבים החדשות של יריבתה הגדולה) היא צפויה להשיק את ה-Puma, הפלטפורמה הניידת החדשה מתוצרתה ואת ערכת השבבים 790GX. בכל הנוגע לכרטיסי מסך, אנו צפויים לראות את סדרת הכרטיסים החדשה HD 4000 של AMD-ATI ומאידך, את כל כרטיסי סדרה 9 של . אגב, יצרנית המעבדים הגרפיים מבטיחה הפתעות נוספות במהלך התערוכה ואף תקיים אירוע השקה נרחב, אך נציגי החברה ממלאים פיהם מים אודות מהות ההשקה עצמה.
כמובן שלא רק נשמע הכרזות בתערוכה אלא גם נראה את המוצרים עצמם – כל יצרניות כרטיסי המסך צפויות להציג את מיטב מרכולתן ועל פי השמועות, אנו אף צפויים לפגוש בתערוכה מספר חברות חדשות, אשר ינסו את מזלן בשוק הרווי ממילא.
חידושים נוספים שיוצגו בתערוכה יכללו בוודאי את מחשב ה-Eee PC החדש של ASUS המבוסס על מעבד Atom של אינטל (גם המעבד עצמו מבטיח לתפוס מקום של כבוד בתערוכה השנה) – ומולו את שלל המוצרים הדומים של חברות אחרות, אשר את חלקם פגשנו כבר השנה בתערוכת סביט שנערכה בגרמניה, בחודש מרץ.
גם תחום האוברקלוק צפוי לבלוט יותר מתמיד השנה, כאשר אוברקלוקרים ידועים מכל העולם יתכנסו יחדיו באולמות התערוכה, כל אחת תחת חסותה של יצרנית חומרה שונה, וינסו לשבור שיאי עולם שונים באמצעות מערכות הקירור המתקדמות והאקזוטיות ביותר.
לא נלאה אתכם בסופרלטיבים מיותרים, אך זכרו – אם אתם מעוניינים לדעת את הפרטים החמים ביותר על המתרחש בתערוכת Computex, השארו מחוברים לסיקור החי והבלעדי שלנו, החל מיום ראשון הקרוב.


תגיות

4 תגובות

  1. מגניב :)
    תודה לכם על העידכונים ועל החומר לקריאה בשמי ובשם כל הקהילה =]

  2. ל-3: כולם בסדר.
    אין נפגעים בפנש וברכוש, לכתבינו שלום. :-)

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close