צרות בגן עדן: נחשף באג הפוגע בביצועי הזכרון של כרטיס ה-GTX 970 • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

צרות בגן עדן: נחשף באג הפוגע בביצועי הזכרון של כרטיס ה-GTX 970

הבאג, שרק לאחר כשבועיים מאז שהתגלה התייחסה אליו רשמית, פוגע בביצועי הכרטיס כאשר נעשה שימוש במעל 3.5 גיגה-בייט של גרפי

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


NVIDIA-GeForce-GTX-970-Stylized
כרטיס ה-GTX 970 של Nvidia

האם פישלה עם כרטיס ה-GTX 970? על פי ממצאים אחרונים המגיעים ממספר רב של משתמשים ואתרי טכנולוגיה ותיקים, באג בכרטיס לשוק הביניים-גבוה המבוסס על ליבת ה- של החברה פוגע בצורה ניכרת בביצועיו. הבאג, שרק לאחר כשבועיים מאז שדווח החליטה אנוידיה להכיר בו, מתבטא רק כאשר יישום או משחק משתמש ביותר מ-3.5 גיגה-בייט של גרפי.

להזכירכם, מפרטו של כרטיס ה-GTX 970 מבית אנוידיה כולל 1664 ליבות מאוחדות (CUDA) עם מהירות ליבה של 1.050 גיגה-הרץ, ארבעה גיגה-בייט של זיכרון גרפי מסוג GDDR5 הפועל בתדר פעולה אפקטיבי של 7 גיגה-הרץ, ממשק זיכרון של 256 ביט ורוחב פס של 224 גיגה-בייט לשניה. מההצהרה הרשמית של אנוידיה בנושא, החברה מסבירה כי בגלל תצורת מעבדי הסטרימינג (SM) שבכרטיס ה-GTX 970, חלוקה פיזית של הזיכרון הגרפי ל-3.5 גיגה-בייט ול-0.5 גיגה-בייט הייתה דרושה בכדי לנהל בצורה אופטימלית את כלל נפח הזיכרון. 

ממבדקים שנעשו על ידי אנוידיה עצמה בנושא (ומכך תצטרכו לקחת את ממצאים אלו בהסתיגות מסויימת) החברה לא מצאה כל שינוי משמעותי בביצועים לעומת כרטיס ה-GTX 980. כך לדוגמה השוותה החברה בין שני הכרטיסים במשחקים שונים, כאשר בעת שימוש של מעל 3.5 גיגה-בייט של זיכרון גרפי לא ניכרת ירידה משמעותית יותר (באחוזים) לכרטיס ה-GTX 970, שעל פי ממצאים קודמים מראה ירידה קשה ביותר של בשימוש דומה של .

v7EVufN
מבחן המציג את הירידה המשמעותית ברוחב הפס של הזיכרון הגרפי שבכרטיס ה-GTX 970 (בשימוש מעל אפילו 3.2 גיגה-בייט)

דוגמה הסותרת את ממצאי החברה ממשתמשים המתלוננים על פגיעה לא הגיונית בביצועי כרטיס ה-GTX 970 שברשותם באה מהפורום Overclock.net, שבו משתמש שהריץ את המשחק Far Cry 4 ברזולוציה של 1440p הבחין בירידה של כ-90 אחוזים בהגדרות מערכת הדורשות מעל 3.5 גיגה-בייט של גרפי לעומת הגדרות מערכת הדורשות פחות.

העובדה שאנוידיה מכירה וחוקרת את הבעיה בכרטיס ה-GTX 970 היא עובדה שאולי מנחמת אותנו במידה מסויימת, אך כל באג אשר פוגע בצורה כה משמעותית בביצועיו של כרטיס גרפי המיועד לשוק הבינוני-גבוה מופיע, יש סיבה לדאגה.


תגיות

113 תגובות

 1. זה לא ממש מנחם, מאחר ולפי איך שזה נראה מדובר בכשל תכנוני של הכרטיס. אין לי כל ספק שאנוידיה פשוט ימשיכו הלאה וישחררו וורסיה אחרת של הכרטיס במקום להתמודד עם ריקול או החזרים כספיים.

 2. :funnypost::lol:

  הראיתי את זה לחבר שהמלצתי לו את ה-970 לפני איזה חודש והוא דפק לי מבט של "הולכת אותי שולל, הכיצד?!"

 3. אם היו מוכרים את הכרטיסים ככרטיסי 3.5GB והשאר חסום בקושחה, היו פותרים את העניין לפני שהחל. אין מצב שהמהנדסים לא היו מודעים לבעיה וכנראה המרקטינג החליט נגד.

  האם יש מצב להגיע לצריכת זכרון כזו ברזולוצית FHD?

 4. השאלה האם כל הווראציות של הכרטיס סובלות מאותה הבעיה?

 5. שוב, תבדקו.
  אצלי גם בקפלר (880M) זה קורה בחצי ג'יגה האחרונים.
  פחות אכפת לי כי יש לי 8 GB.
  אולי מערכת ההפעלה גונבת קצת?

 6. iv said it a million times before and ill say it again:
  "Maxwell is a Lame WonnaBe VOLTA"
  צעד הנדסי שמשווק ביתר שאת ומטרת החליבה. _ (780TI היה עדיף בהרבה… נכון להיום)

 7. איך כל הפאן בויס של אנוידיה עכשיו?
  למה ל AMD תמיד זוכרים את הטעויות ול Nvidia לא?
  ויש כאלה שגם ממליצים על אנוידיה בשביל "ראש שקט"…

 8. אם זו הטעות שאני צריך לזכור לNVIDIA (איזשהו באג איזוטרי שתפסו באיזו תוכנה מפגרת ולא ברור לאף אחד עדיין איך הוא משפיע בפועל) – מצבה טוב.

  לATI אני זוכר בעיקר את סדרת 4800 ה"אגדית" עם הכרטיסים המתחממים והנשרפים.
  אגב גם לNVIDIA היה סיפור מהסרטים כזה בעבר (סדרת 8000) שהיה בה פגם מתועד בייצור. וכן, חלק עוד זוכרים להם אותו.

 9. iv said it a million times before and ill say it again: 
  "Maxwell is a Lame WonnaBe VOLTA"
  צעד הנדסי שמשווק ביתר שאת ומטרת החליבה. _ (780TI היה עדיף בהרבה... נכון להיום)

  אז מה שאת אומרת הוא אידיוטי, כי כמה פעמים אני צריך להזכיר לך ש
  א – מדובר ב2 ארכיטקטורות שונות לחלוטין
  ב – אין דבר כזה וולטה, שינו לה את השם לפסקל. אם את מתכוונת לרסס שטויות חסרות כל הגיון, לפחות שיהיו תקינות

 10. איך כל הפאן בויס של אנוידיה עכשיו?

  עדיין נשאר פאנבוי של אנוידיה. למזלי אני ככל הנראה עדיין אשאר ב 1080p כל עוד הכרטיס הזה רלוונטי, ושם הוא נותן בראש וחזק.
  שנית, הפתרונות של ATI עדיין מחורבנים ברמות מכאיבות. אם אתה לא מכונת כריית ביטקויין משומנת, לגיימינג בטח שאין טעם להתעסק איתם.

 11. From reading online it seems that this issue is mainly a driver issue where the driver seems to not release the final 512mb when they are needed (most of the time), and with a driver update this can be fixed, again, speculations…

 12. אז מה שאת אומרת הוא אידיוטי, כי כמה פעמים אני צריך להזכיר לך ש
  א - מדובר ב2 ארכיטקטורות שונות לחלוטין
  ב - אין דבר כזה וולטה, שינו לה את השם לפסקל. אם את מתכוונת לרסס שטויות חסרות כל הגיון, לפחות שיהיו תקינות. זה על המשקל של סנדי ברידג' רצה להיות אייבי ברידג' (נשמע מטומטם נכון?). אם אינטל הציגה המפת הדרכים שלה ב-2013 את סקיילייק שתצא ב-2016, זה לא אומר שכל מה שיצא עד אז זה וואנבי. זה הגיון שבור לחלוטין.
  
  ואני מסכים עם QTTP. מדובר כאן בדבר מאוד קטן, שבהתאם לבחינות שנעשו עד כה אפילו ב-4K, לא מדובר במשהו שכלל משפיע על הביצועים בהשוואה ל-GTX 980. אפשר להרגע.

  לדעתי זה מסוג הדברים שיראו בלייטנסי בין הפריימים.
  מעניין שבינתיים אף אחד לא ביצע FCAT בתרחישים ספיציפיים בהם צריכת הזכרון גבוהה.

 13. From reading online it seems that this issue is mainly a driver issue where the driver seems to not release the final 512mb when they are needed (most of the time), and with a driver update this can be fixed, again, speculations...

  נקווה שזאת האמת

 14. לא יודע לא שמתי לב לשום בעיה כל המשחקים רצים יפה יפה

  מנסה להזכר בכלל אם ראיתי את הזכרון עולה ל 4 גיגה אני חושב שראיתי אותו הכי גבוה באיזה משחק על 3800 +

  איזה משחק הכי טוב לבדוק ניצול של כל ה 4 גיגה

 15. הדבר היחיד שמפריד בין המשתמשים כאשר מדובר בכרטיסי מסך הוא היצרניות לא ייתכן שלאדם א' יהיו תוצאות זוועתיות ב4GB ולאדם ב' ב4GB יהיו תוצאות מצוינות ושניהם משתמשים בכרטיס של MSI לדוגמה ישנה אפשרות שכולם דוברי אמת אך הבעיה היא אך ורק ביצרניות מסוימות ובאחרות הבעיה אינה קיימת או כמעט ולא מורגשת

 16. איך כל הפאן בויס של אנוידיה עכשיו?
  למה ל AMD תמיד זוכרים את הטעויות ול Nvidia לא?
  ויש כאלה שגם ממליצים על אנוידיה בשביל "ראש שקט"...

  אתה נשמע כמו פאנבוי AMD ילדותי
  (וזה לא צליל נחמד)

 17. בלי קשר לפאנבויזם, יש משהו שמה שהוא אומר (גם הוא יותר אומר ששתי החברות אותו חרא ומשום מה אתם אומרים שאחת בסדר ואחת לא). בשנים האחרונות כל פישול של AMD זוכרים להם לדורות הבאים אבל NVIDIA יכולה לפשל כל חודש ובחצי מהאתרים בכלל לא ידברו על זה. תראה איזה תגובה חלשה יש לזה שיש בעיה בגישה לזיכרון בכרטיס הזה ומסתבר שזה לא רק בו, זה בעיה שקיימת בכרטיסים של החברה גם מהדור הקודם גם בניידים וגם בנייחים. אני בטוח שאם ל AMD היה את אותה בעיה התגובות היו שליליות יותר ורבות יותר.
  הזכרתי את זה גם בדיון הקודם, מוקדם יותר ב 2014 דברו בחלק מהאתרים על זה שהדרייבר של NVIDIA לא מאפשר להציג RGB מלא דרך HDMI. פה באתר זה לא הוזכר בכלל, בכללי לא תמצא את זה בהרבה אתרים, הרבה אנשים גילו את זה רק אחרי ש NVIDIA הוציאו דרייבר שתיקן את הבעיה. דרך אגב התיקון יצא רק אחרי שמישהו עשה את העבודה בשבילם והם יכלו פשוט להשתמש בתיקון שלו. גם במקרה הזה לא מדובר במשהו קריטי ו 99.8% מהמשתמשים בכלל לא היו מרגישים אבל זה לא אומר שהבעיה לא קיימת. ל AMD היה משהו דומה בעבר וישר קפצו עליהם ואמרו שכרטיסי מסך של AMD הם זבל (תגובה שאם אני זוכר נכון הופיעה גם בדיון הזה).
  הגיע הזמן שנזכור גם ל NVIDIA את הפישולים בחומרה ותוכנה וגם את הזמן שעובר עד שהם מודים בטעויות שלהם ומסדרים בעיות כאלה. הגיע הזמן גם שנדרוש דרייבר תקין ללינוקס (אחד שלא דופק את הממשק הגרפי של המערכת הפעלה), במיוחד ש STEAM OS כניראה יהיה זמין השנה, אם התקנה של דרייבר של AMD כוללת רק לחיצה על NEXT כניראה שגם NVIDIA יכולים.

 18. לדעתי זה מסוג הדברים שיראו בלייטנסי בין הפריימים.
  מעניין שבינתיים אף אחד לא ביצע FCAT בתרחישים ספיציפיים בהם צריכת הזכרון גבוהה.

  הנה, מישהו הרים את הכפפה:
  http://www.extremetech.com/extreme/198223-investigating-the-gtx-970-does-nvidias-penultimate-gpu-have-a-memory-problem/2

  הכל בסדר ב-FPS, ה- Frame Time חריג מעט ביחס ל- GTX980.
  הכרטיס הזה גם ככה לא סוחב 4K, אבל צריך לראות עוד בדיקות Frame Time בעוד משחקים לפני שאפשר להכריע אם זה זניח או לא, עדיף ב- 1080 וב- 1440.

 19. לסיכום כדאי להמתין שבוע להתפתחויות ואם להסתמך על מה שרואים מכאן, אפשר לשקול את ה970 בראש שקט. (?)

 20. url]https://www.youtube.com/watch?v

  
  
  
  
  http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/NVIDIA-Discloses-Full-Memory-Structure-and-Limitations-GTX-970
  
  				
 21. ^^^
  WTF? אני נותן לכל היותר שבוע עד שאיזה משרד עורכי דין בארה"ב קופץ על ההזדמנות פז הזו, במשך ארבעה חודשים הם פרסמו נתונים לא נכונים על המוצר והם רוצים שיאמינו שזה "marketing error" :screwy:

 22. אכן היו צריכים לפרט יותר למסקרים מלכתחילה, אבל זה עדיין 4GB ואני די בטוח שהם דאגו לכיסוי תחת בבית המשפט.
  לצורך העניין אני חושב שמיתוג נפחי זכרון של כרטיסים כפולי ליבה עוד יותר מטעה, כאשר רק מחצית מהנפח זמין mirroring במצב SLI/CF.
  או כוננים קשיחים עם נפח מוקטן במערכת ההפעלה, over provisioning ב-SSD, ולא חסרות דוגמאות אחרות. מצד שני אני מאמין שהמידע הזה היה תמיד זמין למי שחיפש ופה nvidia העלימו עין בכדי לא לפגוע בהשקה.

 23. הסבר "בקצרה" ובפשטות על העניין:
  1. נוידיאה פרסמו מפרט שגוי של 970. 2 פרמטרים שקשורים אחד בשני לא נכונים להלן התמונה (מקור http://www.anandtech.com/show/8935/geforce-gtx-970-correcting-the-specs-exploring-memory-allocation)
  הטענות צריכות להיות מופנות לנקודה זו ואנוידיאה הודתה שהיא עשתה פה טעות.

  2. מסתבר שלמקסוול יש תכונה חדשה שלא הוזכרה לעיתונות וכנראה (אם להאמין לתירוציםסיבות של נוידיאה) לא לגמרי ידועה גם לחלקים שונים שלה.
  מי שפרסם את המפרט השגוי עשה זאת ב"תום לב" ולא עלו על זה בביקורות הפנימיות.
  בקצרה ומאוד בפשטות – התכונה מאפשרת לבטל באופן חלקי תת יחידת עיבור ולא את כולה כך ששומרים על חלק מיכולת העיבוד שלה. 970 הוא הכרטיס היחידי נכון לעכשיו שזה התבצע בו.

  3. הביטול החלקי יוצר בעיה בהקצאת כל 4 GB הזיכרון והפתרון הכי טוב שגם יושם ע"י אנוידיאה הוא לחלק ל-2 סגמנטים: 3.5GB ועוד 0.5 GB.
  לסגמנט הגדול יש גישה במהירות מלאה כמו ב 980 אך לסגמנט הקטן גישה איטית בהרבה (האופציה האחרת היא שיהיה סגמנט אחד של 4GB גדול עם מהירות גישה בינונית). חשוב לציין: זה לא "באג זיכרון" – זה תכנון שקול ומחושב במתכוון שמאפשר למקסם את הביצועים, להגדיל יבול המעבדים (yield), להוריד עלויות ובסופו של דבר לספק מוצר עם ביצועים גבוהים מאוד (80-90% מ 980) בכ 40% פחות מחיר. שווה לא?

  4. על ידי ניהול זיכרון דרך הדרייברים אפשר למקסם את הביצועים גם עם המגבלה של הסגמנט הקטן: שמים ב0.5 מידע שלא משתנה הרבה ולכן לא צריך מהירות קריאה גבוהה אליו ובשאר 3.5 שמים את כל המידע המשתנה.

  הבעיה המדוברת נוצרת במשחקים מסוימים ובמצבים מסוימים:
  – משחק שמתוכנת לשמור לעצמו מקום בזיכרון גם אם אין בו שימוש מיידי (דבר המתבצע בהרבה משחקי AAA בימינו). המשחק פונה לסגמנט הקטן גם אם אין בכך צורך ממשי ומיידי ומפריע לשטף הפריימים.
  – מצבים בהם צריך בין 3.5-4 GB של מידע משתנה כל הזמן ואז הגורם המעכב הוא הסגמנט הקטן ופה יווצרו קרטועים מורגשים.
  (במצבים בהם צריך יותר מ 4GB משתמשים בזיכרון ה RAM על בסיס ה PCIE שהוא האיטי ביותר, יותר איטי מהסגמנט הקטן, ושם יש ירידה דרסטית בביצועים – זה קורה בכל כרטיס)

  פתרונות?
  ברמת הדרייברים למשחק ספציפי. המתכנתים של אנוידיאה הולכים לחרוש את המשחקים בהגדרות שונות ולחפש את אותם מצבים של שימוש רציף ב 3.5-4 GB – ופה חשוב לציין שהם מצבים נדירים ולכן לא עלו עליהם עד עכשיו. ראיה לכך היא שכל הבנצ'ים שהריצו בעשרות אתרים שונים לא מזהים את הקרטועים הללו כי הם נדירים ומשפיעים מעט מאוד על ה FPS הממוצע. אבל לשחקן היחיד שכרגע מקרטע לו המשחק והוא רואה שניצול הזיכרון הוא ~3.5GB זה לא ממש משנה.

  הכעס הוא בעיקר על כך שהמפרט שפרסמו הוא לא נכון, לכאורה שיווק כוזב של מוצר וזו נקודה רע לחובתם. אם היו מודיעים באנוידיאה על כך מראש לא היו בעיות, נהפוך הוא.

  שורה תחתונה למתלבטים לקנות ולבעלים המודאגים: כל עוד אתם משחקים עם הגדרות שצורכות פחות מ 3.5GB – לא תרגישו בשום בעיה. בין 3.5-4GB- יתכן ותתקלו בקרטועים מסוימים שבזמן הקרוב אפשרי שימצא להם פתרון פשוט על ידי עדכון דרייברים סטנדרטי.
  המוצר שקניתם אינו פגום, הוא פועל כפי שתוכנן אך שווק כמשהו קצת שונה שבמקרים נדירים פוגע בחוויה.
  אלו המגרעות שלו, יחס המחירביצועיםיעילות הם המעלות שלו. על בסיס זה אפשר להתלבט אם זו בעיה או לא.

 24. אכן היו צריכים לפרט יותר למסקרים מלכתחילה, אולם זה עדיין 4GB ואני די בטוח שהם דאגו לכיסוי תחת בבית המשפט.
  לצורך העניין אני חושב שמיתוג נפחי זכרון של כרטיסים כפולי ליבה עוד יותר מטעה, כאשר רק מחצית מהנפח זמין mirroring במצב SLI/CF.
  או כוננים קשיחים עם נפח מוקטן במערכת ההפעלה, over provisioning ב-SSD, ולא חסרות דוגמאות אחרות. מצד שני אני מאמין שהמידע הזה היה זמין למי שחיפש, ופה nvidia חסכו במידע בכדי לא לפגוע בהשקה.

  עם החלוקה של הזיכרון אין להם בעיה, בפועל יש שם 4GB זיכרון בחלוקה של 3.5GB ו 0.5GB. מה שכן יש להם בעיה זה שארבעה חודשים אחרי יציאת הכרטיס הם נזכרים לעדכן את ה L2 וה- ROPs, מזה אין להם איך לצאת. אין שום מצב בעולם שהם יצליחו להצדיק את זה שעבר כל כך הרבה זמן עד שהם ראו שהנתונים שהם מפרסמים על המוצר הנמכר ביותר שלהם לא נכונים. המידע הזה הופיע באתר שלהם במשך חודשים ופורסם בעשרות אם לא מאות אתרים וסיכוי גדול שאם לא היו מגלים את "הבעיה" עם הזיכרון היה עובר עוד הרבה זמן עד שהם היו מתקנים את המספרים האלה.
  הם במשך קרוב לחצי שנה מכרו את הכרטיס בטענה שיש לו 64 ROPs ו 2MB L2 Cache בזמן שבפועל יש רק 87.5% מהמספרים האלה, זה לא שבבית משפט יבינו מה הם אומרים הנתונים האלה הם רק יבינו שהטעו את הצרכן ומכרו מוצר שחסר לו 12.5% שקרכלשהו ממה שהובטח.

 25. קח בחשבון שה-SMMs מהווים את צוואר הבקבוק ולא ה-ROPs. זה לא שה ROPs ו-L2 Cache מהווים איזושהי נקודת מכירה של המוצר. אני לא אומר שאי אפשר לתבוע, אבל מניח שבמידת הצורך הם יצאו מזה בזול יחסית.

 26. את האנשים שקונים את הכרטיסים האלה זה לא כזה מעניין, כל המספרים האלה לא משנים את העובדה שמדובר בכרטיס מאוד טוב. שוב, אני לא יודע כמה באמת יעניין מישהו בתביעה מה ההפעה של זה על הביצועים, סיכוי גדול שזה יגמר ב 1.75<2 ו 56<64 ולכן NVIDIA הטעו צרכנים ומכרו להם מוצר נחות ביחס למה שהם פרסמו. גם אם בסופו של דבר הם יצאו מזה יחסית בזול תביעה זה לא משהו שמשקיעים אוהבים לראות, במיוחד לא אחת שההפסד בה דיי בטוח. סביר להניח שגם ה- AIB לא מרוצים מהמצב בכלל, לך תדע כמה חולי נפל יפנו עליהם עכשיו עם בקשות RMA מוזרות.
  בקשר ליחס להשקות עתידיות, סביר להניח שבפעם הבאה יבדקו אם הם שוב משתמשים בתכנון הזה ואם כן ינסו למצוא את הבדיקות שמוציאות אותו הכי רע שאפשר. אי אמון יהיה סוג של מוצדק, בכל זאת מדובר בפשלה לא קטנה בכלל.

 27. URL="http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/R
  אם אני לא טועה AMD שרדו את ה-

  Frequency Variance Issue

  ב-2013 (פרסום תדר בסיס מטעה שנופל בכ-6.5% מתחת לגרסאות המסקרים עלפיהם נמדדו ביצועי הכרטיס) ללא תביעות בנושא :biggrinangelA:

 28. כי כל מי שהיה לו אכפת מהתדר כבר מזמן החליף את המפוח הנוראי.
  וזה לא חדש שהמסקרים מקבלים רוב הזמן את דגמי הgolden sample.

 29. לא רוב הזמן ולא בטיח.
  דגמים שמגיעים למסקרים הם באופן מוחלט אקראיים. יכולות אוברקלוק זה לא דבר שמעניין את הדודה של האחראי על חלוקת הסאמפלים.

 30. אני באמת לא מבין מה הסיבה להתרגש – בתור בעל 980 חדש, ה-970 הוא עסקה אדירה והוא עושה בדיוק מה שהוא מיועד לעשות, שזה בעיקר לגרום ל-980 להראות כמו העסקה הגרועה שהוא באמת (3000~ שקל לעומת 2000~ על אותו כרטיס שקצת קיצצו לו את הקצוות? נו, ברצינות). אם זה היה מתגלה ב-980 הייתי מבין את הפאניקה, כי זה היה קורה לכרטיס "פרימיום" שאנשים שילמו עליו הפרש ניכר, אבל מי שקנה 970 ידע מראש שהוא מתפשר קצת (אבל באמת ממש קצת. בשביל כ-1000 שקל הבדל, לעזאזל), אז אני לא מבין מה הבעיה פה בכלל.

  למען האמת, אפילו עם הכביכול "תקלה" הזו, הייתי הולך בעצמי כרגע על ה-970 אם לא הייתי בוחר במסך 1440p והייתי צריך כל גרם של אקסטרה ביצועים מהמערכת לקראת משחקים עתידיים.

  באמת שאין בסיפור הזה שום בשר, ואני אומר את זה כבעל 5870 לשעבר כך שאני ממש לא נחשב נוידיה פאנבוי.

 31. הבעיה היא לא קיצוץ הקצוות. מדובר בעיקר בבעיה עקרונית עבור אנשים.
  הטענה הרווחת היא "שילמתי על כרטיס עם 4GB של זיכרון GDDR5 ב-7GHZ וזה מה שאני אמור לקבל".

 32. B][COLOR=#545454][FONT=arial]וּמֵעַז [/FONT][/COLOR][/B][COLOR=#545454][FONT=arial][B]יָצָא מָתוֹק"[/B][/FONT][/COLOR]
  במקומם (Nvidia) הייתי מוציא תגובה רשמית שמכירה בחוסר הדיוקהטעיה שלהם, מתנצל בכנות ומחלק 3-5 משחקים להורדה (כמו שהם עושים מדי פעם) לכל סיריאל של 970 שיצאיצא בעתיד.
  אמור לכסות את "ההפסד הכספי" של 512mb ואפילו לעודד גל מכירה נוסף של 970 כך ש- "

  
  
  
  
  וּמֵעַז 
  
  
  
  
  יָצָא מָתוֹק"
 33. הבעיה היא לא קיצוץ הקצוות. מדובר בעיקר בבעיה עקרונית עבור אנשים.
  הטענה הרווחת היא "שילמתי על כרטיס עם 4GB של זיכרון GDDR5 ב-7GHZ וזה מה שאני אמור לקבל".

  בדיוק זה. אני בטוח שגם עם העקימות ההנדסית הזאת ה-970 שווה את הכסף, ואני אומר את זה בתור מישהו שקנה שניים.

  אבל (!) זה בכל זאת מאוד לא נעים לגלות שהכרטיס/ים שהשקעת בו/בהם סכום לא מבוטל לא מספקים את כל הסחורה שהם הבטיחו.

  זה שה-DSR ו-MFAA עדיין לא עובדים כמו שצריך זה גם באסה, אבל זה פחות בעייתי כי זה רק עניין של לחקות לדרייברים. מה שקורה פה זה מגבלה בחומרה שבחיים לא תתוקן.

 34. דווקא AMD שרדו יפה את ה-
  Frequency Variance Issue

  ב-2013 (פרסום תדר בסיס מטעה נופל בכ-6.5% מתחת לגרסאות המסקרים עלפיהם נמדדו ביצועי הכרטיס), לא זכור לי שספגו תביעות בנושא :biggrinangelA:
  זה מקרה טיפה יותר בעייתי לתביעה, באותה מידה אתה יכול לתבוע גם את אינטל ו NVIDIA כי רכיבי החומרה שלהם בניידים יורדים לתדרים נמוכים מהמפורסם אם הם מתחממים. אתה יכול לשנות את התביעה ולהגיד ש AMD לא השתמשו בקירור הולם אבל גם אז אפשר להגיד את אותו דבר על כל חברה שמיצרת מחשבים ניידים/מיני מחשבים (כמו ה BRIX). התדרי העבודה של רכיבי החומרה דינמיים מה שמשאיר יותר מרווח לחברות להגן על עצמן.
  במקרה הזה התביעה הרבה יותר קלה, החומרה שעל הכרטיס לא דינמית כמו התדר, היא לא מתרבה או מצטמצמת זה כמו למכור שוקולת עם 60% מוצקי קקאו ועל האריזה לכתוב 70%. גם העובדה שהכרטיס הזה זכה להצלחה רבה כל כך מגדילה את הסיכוי לתביעה ומקטינה את הסיכוי שהגנה כמו "marketing error" לא תעבוד.

 35. זה שה-DSR ו-MFAA עדיין לא עובדים כמו שצריך זה גם באסה, אבל זה פחות בעייתי, כי זה רק עניין של לחכות לדרייברים

  מה זאת אומרת ה-MFAA עדיין לא עובד כמו שצריך? הבנתי שהדרייבר האחרון (347.25) מתקן כל מה שקשור ב-MFAA, או כדברי אנשי המכירות: "With this latest release, MFAA support is extended to nearly every DX10 and DX11 title".

  מה בדיוק הבעיה ב-MFAA? לא באמת נתמך במשחקים? לא נותן ביצועים כמו שהוא אמור?

 36. זה מקרה טיפה יותר בעייתי לתביעה, באותה מידה אתה יכול לתבוע גם את אינטל ו NVIDIA כי רכיבי החומרה שלהם בניידים יורדים לתדרים נמוכים מהמפורסם אם הם מתחממים.

  או את קוואלקום, שלא קיים סמרטפון בעולם עם ה SoC שלהם שמצליח להריץ את הנתונים המוצהרים למשך יותר מ 30 שניות ברצף ללא governor אלטרנטיבי.

 37. יש גם שמועה שgigabyte הוציאו עידכון ביוס שמסדר את זה פחות את זה פחות או יותר ברגע שעוברים את ה3.5 ג׳יגה
  והיה איזה מישהו בפורום או בפורום אחר(אני לא זוכר איפה) שכתב שזה עזר לו

 38. אני ממש רוצה לקלל – אבל אני מתאפק ופשוט אקלל מבפנים…..

  כתבתי תגובה ארוכה ומושקעת ואיכשהו לחצתי על משהו לא נכון במקלדת וזה מחק הכל והעיף אותי מהעמוד…….

  אז בקיצור:

  הייתי ממש קרוב לקנות את הכרטיס הזה, והרבה פחות מפריע לי עניין ה500M פחות (3.5GB זה סבבה לגמריי עדיין) מאשר היהירות של Nvidia.

  אני לא אוהב לקנות מאנשים/גופים שמזלזלים בי. במיוחד כשמדובר על מוצר יקר, בשוק עם תחרות מתמדת.

  שלא תבינו לא נכון, אני מאוד מעריך את Nvidia, הם יודעים לבנות מוצר איכותי, אלגנטי מתוחכם ואמין – ואולי בגלל זה היהירות משאירה טעם מר.

  מעבר ליהירות זה סוג של טמטום.
  אם כבר הוצאתם זוג כרטיסים במטרה לפנות לצרכנים שונים, ותמחרתם אותם כך שאחד עולה פי 2 מהשני עם הבדל ביצועים של (סה"כ!) 10%, למה לא לשחרר את הgtx970 מלכתחילה עם 3.5 GB?? זה מאוד הגיוני מנקודת מבט שיווקית וצרכנית כאחד ועדיין הפרש הביצועים לא היה גדל משמעותית… ואף אחד לא היה מניד עפעף כי המחיר של הgtx970 גם ככה הוגן יחסית.

 39. אני בניגוד אלייך נוטה לחשוב שאכן מדובר בטעות.
  זה הרבה יותר הגיוני מאשר לחשוב שהם בונים על זה שהציבור טיפש.
  יש להם מתחרה שתאכל אותם בלי מלח על טעויות שכאילו ולא מאמין שהם יעדיפו לקחת את הריזקה על פני צעד שיווקי שונה כמו בדוגמה שנתת.

 40. אני בניגוד אלייך נוטה להאמין שאכן מדובר בטעות. 
  זה הרבה יותר הגיוני מאשר לחשוב שהם בונים על זה שהציבור טיפש. 
  יש להם מתחרה שתאכל אותם בלי מלח על טעויות שכאלה. 
  לא מאמין שהם יעדיפו לקחת את הריזקה על פני צעד שיווקי שונה כמו בדוגמה שנתת.
  
  ויותר מזה אני בסירה שלך, גם התכוונתי לרכוש אותו ומתלבט.

  קשה לי להאמין – זה נשמע תמים מאוד.
  אבל כנראה שלעולם לא נדע…

 41. נכון, נשמע תמים אפילו עכשיו כשאני קרוא את זה.
  ובכל זאת, אתה מסכים איתי שיש דופי בארכיטקטורה ובתכן שלהם ? הרי גם אם הכל היה מושלם ב970 הוא בכל זאת היה נופל מ980…
  לכן אם ממתגים את התקלה המדוברת תחת הדופי שבמבנה כפי שתוכנן במקור אז ההנחה שלך מוטעית מהשורש ..

 42. אפשר להסתכל על זה גם ככה – בgtx970 יש 1664 ליבוד, בgtx 980 יש 2048 וכנראה רוב ההבדל במחיר הייצור נובע מכאן.

  קשה לי להאמין שסידור מחדש של שבבי הזכרון על גבי ה-pcb הוריד את מחיר הייצור פי 2.

  אבל בכל אופן – אני חייב לעוף לישון כי היה יום ארוך אז מי ייתן והשערותיך ייתגלו כמדוייקות יותר, וNvidia תתגלה כמלאך גבריאל שכולנו ידענו כל הזמן שהיא הייתה :)

  לילה טוב.

 43. רשמתי את הערותך =|
  פשוט אני מנסה לשכנע את עצמי לרכוש אותו ואני נעזר בחברי הפורום לצורך העניין.

 44. היכולת החדשה של מקסוול לבטל חלקית תת-יחידות אפשרה בפעם הראשונה להציל חלק מיכולת העיבוד ולנצל את החלקים שלא נפגמו במקום לבלט לגמרי את כל יחידת העיבוד.
  זה מאפשר ליותר שבבים להיות רואיים לשימוש (מוריד עלויות, פחות פחת על שבבים פגומים) ובנוסף מאפשר ביצועים גבוהים יותר ביחס למצב בו היו מבטלים לגמרי את כל יחידת העיבוד.
  ללא היכולת החדשה הזו היו ל 970 48 ROPS במקום 54 (ביחס ל 64 ב970) מה שהיה מביא לביצועים יותר נמוכים אך המחיר היה נשאר זהה או אפילו יותר גבוהה.
  המהלך שהם עשו הוא צעד הנדסי חכם למדי שתורם לכולם ויישמו אותו גם בהמשך לדעתי. הם פשוט לא הסבירו ולא שיווקו אותו נכון – הם טעושיקרו לגביו ו"שיפצו" את האמת לגבי 4GB עם 256BIT זיכרון (טכנית יש אבל הם לא זמינים באותה צורה כמו ב 980) במקום להיות גלויים לגמרי לגבי המגבלות שנוצרות (512mb שזמינים במהירות נמוכה משמעותית).

  אם אתה קונה כרטיס כדי לשחק משחקים, אני לא רואה שום בעיה ב 970 כל עוד משלימים על המגבלות שלו ולא מכוונים איתו מעבר ל 1440 עם 4MSAA או כל סיטואציה שצורכת יותר מ 3.5GB רציף. ב SLI זו ההתלבטות העיקרית. בכל מקרה יהיו פתרונות דרייברים של אנוידיאה בקרוב שיהפכו את "הבעיה" הזו לאפילו יותר נדירה
  (מקור – http://www.techpowerup.com/209369/nvidia-to-tune-gtx-970-resource-allocation-with-driver-update.html).

  הטיעונים של למה לא לקנות, כפי שאני רואה את זה, הם בעיקר סובייקטיביים:
  – עד כמה מפריע לך עקרונית לקנות מוצר ששווק בצורה מוטעית למרות שעכשיו אתה יודע את המצב האמיתי או במילים אחרות "כמה אתה רוצה להעניש את אנוידיאה על הטעות שלהם".
  – כמה יציק לך לקנות כרטיס שגם אם לא תתקל בו בקרטועים, שם באחורה של הראש תמיד ישב לך שהוא לא ממש אדיר כמו שהובטח והצטייר בהתחלה.
  – כמה אתה חושב שאנוידיאה ניסתה לעבוד על הקהילה בכוונת תחילה בתקווה שלא יגלו וגם אם כן שילכו ויחפשו.
  – האם שווה לך להוציא עוד +1000 שח על 980 או האם מתאים לך בכלל ללכת על 290/290X שאמנם פחות יעיל אבל גם יעשה את העבודה מצוין (מגבלת ספק כח היא העניין העיקרי וזה לא שיקול סובייקטיבי).

 45. Nvidia מצטיירת לי לפעמים כמו החנון המשקיען והלחוץ שחיי במעבדה ומנסה להמציא את הגלגל עם טיפת זיעה על המצח במן פראנויה תמידית שהבריון השמן והעצלן עם הגופיה האדומה יבוא עם טרקטור גדול ומלוכלך עם מנוע רועש וכבד שניזון מנשמות של עצי יערות גשם ועושה את אותה עבודה בחצי מהמחיר…

  אני מודע לזה שזה לא מדוייק…אבל זאת הקריקטורה שקיימת לי בראש כשאני חושב על שתי החברות האלה…

 46. ומבחינתי, Nvidia מצטיירת לי כמו הסופרמרקט השכונתי והדורסני שגורם לסגירת חנויות מכולת קטנות בסביבה בעזרת מחירים מוזלים ולאחר שהיא עושה את זה, היא מרגישה שהיא יכולה לנוח על זרי הדפנה ומתחילה להוציא מוצרים איכותיים פחות ופחות באותם המחירים, כי יש לה קהל שבוי. זה תופס לגבי אינטל באותה מידה בדיוק, לדעתי, ובטח ובטח למיקרוסופט ב"שיא גדולתה".

  הרגע קניתי Nvidia, אבל זו חברה פרארנואידית, אנטי-תחרותית ומגעילה, לדעתי. היא מזכירה לי בדיחה: 'שני אנשים נופשים ביער, ופתאום הם שומעים שאגת דוב. הראשון מתחיל לנעול במהירות נעלי ריצה, אז השני שואל אותו: "תגיד, אתה באמת חושב שאתה יכול לרוץ מהר יותר מדוב?", אז הראשון עונה לו: "כל מה שאני צריך זה לרוץ יותר מהר ממך". וזה, מבחינתי, Nvidia על קצה המזלג – מרגיש לי כאילו היא עושה רק את המינימום שהיא צריכה בשביל לעקוף את AMD ולא יותר.

 47. אתה יכול לומר אותו דבר על אינטל.
  בהחלט:
  
  "
  
  
  זה תופס לגבי אינטל באותה מידה בדיוק, לדעתי, ובטח ובטח למיקרוסופט ב"שיא גדולתה"."
 48. אז אולי כדאי שאינטל תעצור את ההתקדמות ל14 ו-10 ננומטר. 22 זה יותר מדי גם ככה. שתשאר ב-32 כדי להיות תחרותית
  וגם אנוידיה. מה כל העניין הזה עם שיפור הביצועים והיעילות? גועל נפש. היו צריכים להישאר עם קפלר ולהמשיך לפמפם עוד יחידות עיבוד לצורך הגעה לצריכת חשמל שגורמת לפעיל זכויות סביבה לעשות איקס 290 פעמים עליה.

  חבר'ה, ככה השוק הזה עובד וככה הוא עבד במשך עשרות שנים.

 49. וזה, מבחינתי, Nvidia על קצה המזלג - מרגיש לי כאילו היא עושה רק את המינימום שהיא צריכה בשביל לעקוף את AMD ולא יותר.

  חשבת לרגע מה היה קורה אם הם לא היו עושים את המינימום? אם הם היו מיישמים באופן מוחלט את העליונות הטכנולוגית הברורה שלהם בלי קשר למתחרים שלהם?
  ז"א להוציא ישר את הליבה הלא חתוכה של מקסוול (980 חתוכה אף היא. רק בדור השלישי של ארכיטקטורת קפלר ישימו את מלא הפוטנציאל עם 780TI) משמע להוציא ישר את 1090TI, כי הם יכולים טכנית לעשות את זה.
  הם היו דורסים את AMD עד למצב של פשיטת רגל. זה עדיף לדעתך?

 50. אתה יכול להגיד את זה על כל מובילת שוק.

  יש בזה משהו, אבל לא בהכרח. יש חברות תוכנה ויצרניות טכנולוגיה שונות שאני מרגיש שעושות משמעותית יותר בשביל לחדש ולשנות את השוק ולא רק מנסות להרוויח כמה שיותר ולשלם כמה שפחות במטרה להוציא את התחרות מהשוק. אני לא רוצה לתת דוגמאות לא בגלל שאין לי (טוב, לא רק :P), אלא בגלל שמדובר בהרגשה סובייקטיבית שלי ומה שאני חושב שהוא התעלות בכל פרמטר על מוצר מוביל קודם של החברה לא בהכרח ייחשב ככה כלפי אחרים.

  אני מדבר יותר על התחושה הכללית שנוצרה אצלי כלפי החברות האלה.

  djelectric, יאמר לזכות האחרים שזה לא "חבר'ה", זה רק אני, הדביל, שמרגיש ככה כלפי החברה הזו. מצטער על זה.

  omertgm, אוח, ברור, איך לא חשבתי על זה! הם עושים את זה במטרה למנוע פשיטת רגל מ-AMD. נשמות טובות שכמותם :) אבל אני מסכים איתך לגמרי, זה אכן נאיבי מבחינתי לתקוף אותם על זה, השוק החופשי הוא אכזר ורק האכזרים שורדים בו. מצד שני, כל מה שרציתי זה בעצם להביע את דעתי ההפוכה משל gtrippleg, כאילו Nvidia הם החנון הגאון והמסכן שנאבק ב"בריון השמן והעצלן עם הגופיה האדומה" וה-"טרקטור גדול ומלוכלך עם מנוע רועש וכבד שניזון מנשמות של עצי יערות גשם" שלו. זה פשוט הריח לי לא טוב, הדימוי הזה, זה הכל.

 51. הם עושים את זה במטרה למנוע פשיטת רגל מ-AMD. נשמות טובות שכמותם :) 

  לא הבנת לגמרי את הנקודה שלי: הם לא רוצים ש AMD יפשטו רגל לא כי הם "נשמות טובות" אלה כי הם משחקים את המשחק הכלכליטכנולוגיאכזרי כמו שצריך – טוב ונוח להם שיש להם מישהו עם נחיתות טכנולוגית שביחס אליהם קל להם להיראות יותר עדיפים. הם לא דורסים אותם טכנולוגית כי זה היה רע לעסקים של אנוידיאה עצמם. אנוכיות גרידה, שום אלטרואיסטיות.

 52. לא הבנת לגמרי את הנקודה שלי: הם לא רוצים ש AMD יפשטו רגל לא כי הם "נשמות טובות" אלה כי הם משחקים את המשחק הכלכליטכנולוגיאכזרי כמו שצריך - טוב ונוח להם שיש להם מישהו עם נחיתות טכנולוגית 

  שביחס אליהם קל להם להיראות יותר עדיפים. הם לא דורסים אותם טכנולוגית כי זה היה רע לעסקים של אנוידיאה עצמם. אנוכיות גרידה, שום אלטרואיסטיות.

  במבנה הזה של דואפול כרטיסי מסך – זו האסטרטגיה העסקית הכי טובה.

  יפה. האמת לא חשבתי על זה מהנקודה הזו בכלל. זה קצת מרגיש כמו תיאוריית קונספירציה, אבל מאוד יכול להיות שאתה צודק. מקבל.

 53. לא הבנת לגמרי את הנקודה שלי: הם לא רוצים ש AMD יפשטו רגל לא כי הם "נשמות טובות" אלה כי הם משחקים את המשחק הכלכליטכנולוגיאכזרי כמו שצריך - טוב ונוח להם שיש להם מישהו עם נחיתות טכנולוגית 

  שביחס אליהם קל להם להיראות יותר עדיפים. הם לא דורסים אותם טכנולוגית כי זה היה רע לעסקים של אנוידיאה עצמם. אנוכיות גרידה, שום אלטרואיסטיות.

  במבנה הזה של דואפול כרטיסי מסך – זו האסטרטגיה העסקית הכי טובה.
  זה פשוט לא נכון.
  עדיף להם בהרבה להיות החברה היחידה בשוק, מאשר בדואופול. הם לא יצטרכו להשקיע מאמצים גדולים כל כך ב-R&D, הם יוכלו לדרוש מחירים גבוהים בהרבה על המוצרים שלהם, הם ייכנסו לכל הקונסולות ללא תחרות וירוויחו מילארדים רק מזה.
  מה שאתה אומר מנוגד לכל היגיון כלכלי ולאיך שהשוק עובד.

 54. עדיף להם בהרבה להיות החברה היחידה בשוק, מאשר בדואופול.

  לא בטוח. במדינות רבות בעולם יש הגבלות קשות על חברה שמוגדרת כמונופול.

 55. במדינות כאלה יש הגבלה די דומה על דואופולים או על קבוצות ריכוז.

 56. AMD נכנסה לWIIU, ל-PS4 ול-XBOXONE. רוצה לראות את הדוחות הכספיים שלהם?

 57. וואו חברים….סה"כ כתבתי על קריקטורה של Nvidia…. והתפוצץ לו עמוד חדש עם השגות לגבי התאוריה העסקית שמאחורי אופי התחרות בעולם הטכנולוגיה הפוסט מודרני .

  אני אוסיף רק דבר אחד – אני לא באמת חושב שAMD הם בריון שמן ומלוכלך שרוכב על טרקטור גדול ורועש… אני חייב לאמר שכאנדרדוג, גם מול Nvidia וגם מול intel הם מחזיקים מעמד בצורה מרשימה.

  נכון, ללא ספק, שתי החברות האלה משאירות אותם בחיים כי הם לא מרגישות מאויימות במיוחד אבל עדיין – AMD מצליחים למשוך לקוחות

  לפעמים אני חושב שהמצב הזה די נוח לAMD… אבל חבל שהם נוטים לפספס את הגל עם רעיונות תחרותיים מעניינים…כמו mantle שיכול היה לשלב בצורה טובה יותר את כרטיסי המסך שלהם עם המעבדים היחסית נחותים שלהם ולגרום ליותר אנשים לבנות מערכות gaming מבוססות מעבדי AMD… אם זה רק היה משתלב בתעשייה חצי שנה או שנה מוקדם יותר ובאופן מלא יותר…

 58. NVIDIA עשתה צחוק מהצרכנים שלה לגבי ה970 תראו מה אומר אחד המהנדסים שלה זה אמיתי לחלוטין :

 59. אז בתור בעל כרטיס של MSI GTX970 – אני אמור להתבאס? לחכות לתיקון? להתקשר לחנות לבקש את הכסף חזרה? להמשיך הלאה בחיי ולהבין שנדפקתי?
  סתם שאדע. כי זה ממש מבאס שקניתי מחשב חדש לפני שבועיים ויש בו כרטיס מסך מגמגם…

 60. מה שאתה אמור לעשות זה להמשיך להינות ממנו במשך השנים הקרובות ולא להקשיב לחצאי שקרים ופרופגנדה אדומה ברשת. אוקי, 512MB איטיים. תתקשר אלי כשזה ישפיע עליך כשמשתמש 1080P או 1440P.

 61. חברים יקרים אתם סתם בפניקה מיותרת, כמה חברים פה יש להם מסך מעל 1200P או 1080P ובאמת מרגישים איטיות במשחקים ?
  מי שיש לו מסך ברזולוציות גבוהות צריך לקחת בחשבון את המחיר הגבוה גם לקניית כרטיס מסך עוצמתי בהתאם , אני לא ראיתי כל בעיה אפילו עם בטלפייד 4 בהגדרות גבוהות מאוד , תנו לי פה משחק שכן יש בעיה איתו ברזולוציות נורמליות של 1080 או אפילו 1200P שאתם רואים בעיה……………..
  אין לכם , נכון?
  אז בבקשה תהיו רגועים ותהנו מהכרטיס הנפלא הזה בבקשה.

  רוני

 62. לא עדיף כבר שיסגרו את הגישה ל500M האלה לחלוטין?

  יש הרבה benchmarks שבהם הgtx780ti מתמודד יפה מאוד גם עם 1440p עם 3GB…

 63. לפי מה שהבנתי אם יסגרו את הגישה המחשב יגש לזכרון מערכת אחרי שנגמר לו הזכרון בכרטיס הגראפי
  והזכרון בכרטיס מסך 500 מגה האיטיים יותר שמדברים עלייהם הם עדיין מהירים פי ארבע מהזכרון מערכת

  ככה ה 500 מגה האלו עדיפים בכל מקרה

  לא שיש איזה משחקים אצלי שרצים לא טוב אבל עכשיו שאני שם עין באמת הגבול העליון כמעט בכל המשחקים הוא 3500 מגה ולא 4000 מעניין אם קשור
  או סתם בפוקס הרבה משחקים מסתפקים בדיוק ב 3500

 64. אז בתור בעל כרטיס של MSI GTX970 - אני אמור להתבאס? לחכות לתיקון? להתקשר לחנות לבקש את הכסף חזרה? להמשיך הלאה בחיי ולהבין שנדפקתי?
  סתם שאדע. כי זה ממש מבאס שקניתי מחשב חדש לפני שבועיים ויש בו כרטיס מסך מגמגם...

  כן, אחי, אל תשאל! איך נדפקת, וואו וואו. עבדו עליך בעיניים, הוציאו אותך קטן, אתה פשוט פראייר. מה זה פראייר? האמ-אמא של הפראיירים.

  הכרטיס מסך שלך, פחחח, איזו גרוטאה. אפילו דיגר הוא בקושי יריץ לך עכשיו. כבר עדיף שתעבוד עם מובנה של אינטל.

  אתה יכול רק לחלום לקבל את הכסף חזרה. למה מי אתה חושב שהם? פראיירים? אתה הפראייר!

  אפשר בבקשה את הטלפון שלך? אני רוצה להתקשר ולצחוק עליך כמה שדפקו אותך עם הכרטיס הזה. סתם ככה שתהיה עוד יותר מבואס (נראה לי אתה עוד לא מספיק מבואס). ואם זה לא יספיק, אז שווה לבקש מאנשים ברחוב שיצביעו עליך ויצחקקו.

  :P

 65. אחד הדיונים המעניינים והמצחיקים מכניס פרופורציה לכל "האליטיסטים" והפנבויים משתי הצדדים של עולם החומרה, פעם הייתי הבחור שמתבכיין על כל אלפית הפריים לשנייה שלא הצלחתי להשיג בעזרת ה-OC, היום לאחר שהחסידה הביאה לי שלישיית תינוקות תאומות זהות אין לי זמן אפילו לעדכן את הדרייברים.

  רק באמת חבל שהשלישיית Sli 970GTX שלי לא סוחבת גיימינג ב-4K כי חסר לה "רק" 500 מגה ראם !!!
  מוות לירוקים !!!

  ובקשר לבחור בשם Orong שמתלונן על הכוח של ה-GTX970 ככרטיס יחיד , תגיד השם שלך (אורנג) זה קיצור של קוף אורנגאוטן או שאתה בכלל בבון שמתחזה ליונק האינטלגנטי ההוא ?

 66. ^חחחחחחח..הרגת אותי עכשיו :-)
  מה ניסגר אתכם אנשים?.. יש לכם בעיות בזמן משחק?..לא?…אז איפה הבעיה??
  כולה חצי ג'יגה…כמה רעש חחחח את נכון שכחתי..אנחנו ישראלים ובדרך כלל אנחנו בצד שדופק :-)

 67. אני חושב שזאת פשוט המחשבה שמציקה. פשוט כי שילמת על מוצר וקיבלת משהו כביכול פגום.
  כמובן שצריך לקחת הכל בפרופורציה ונחכה ונראה מה יעשו NVIDIA.

 68. ^ נכון, זה חד משמעית לא הוגן ואפילו מקומם.
  אבל צריך לקחת דברים בפרופורציה.
  לדעתי כל מי שיש בבעלותו כרטיס כזה, צריך לפנות במייל זועם לנווידיה ולדרוש פיצוי כלשהו.
  ניראה לי הוגן שיפצו במשהו כמו קופון לרכישה בעתיד, או אפילו חבילת משחקים…ניראה לי הוגן ובהחלט אפשר לסגור את הסיפור הזה.

 69. חברים יקרים אתם סתם בפניקה מיותרת, כמה חברים פה יש להם מסך מעל 1200P או 1080P ובאמת מרגישים איטיות במשחקים ?
  מי שיש לו מסך ברזולוציות גבוהות צריך לקחת בחשבון את המחיר הגבוה גם לקניית כרטיס מסך עוצמתי בהתאם , אני לא ראיתי כל בעיה אפילו עם בטלפייד 4 בהגדרות גבוהות מאוד , תנו לי פה משחק שכן יש בעיה איתו ברזולוציות נורמליות של 1080 או אפילו 1200P שאתם רואים בעיה.................
  אין לכם , נכון?
  אז בבקשה תהיו רגועים ותהנו מהכרטיס הנפלא הזה בבקשה.
  
  רוני

  BF4 אכן רץ אצלי על הגדרות הכי גבוהות. ו.. זהו.
  Dying Light? טקסטורות על Medium.
  אפילו Black Flag אני לא יכול לשים את כל ההגדרות על הכי גבוהה, רזולוציה 1080p – בלי לסבול מנפילות FPS משמעותיות.

 70. כן, ואני 

  בטוח שזה בגלל נושא הדיון פה. :)
  Dying Light זולל 4 GB כשהטקסטורות על HIGH.
  הנה, גם אני למדתי להשתמש בטאגים של BB Code.

 71. כן, אחי, אל תשאל! איך נדפקת, וואו וואו. עבדו עליך בעיניים, הוציאו אותך קטן, אתה פשוט פראייר. מה זה פראייר? האמ-אמא של הפראיירים.
  
  הכרטיס מסך שלך, פחחח, איזו גרוטאה. אפילו דיגר הוא בקושי יריץ לך עכשיו. כבר עדיף שתעבוד עם מובנה של אינטל.
  
  אתה יכול רק לחלום לקבל את הכסף חזרה. למה מי אתה חושב שהם? פראיירים? אתה הפראייר!
  
  אפשר בבקשה את הטלפון שלך? אני רוצה להתקשר ולצחוק עליך כמה שדפקו אותך עם הכרטיס הזה. סתם ככה שתהיה עוד יותר מבואס (נראה לי אתה עוד לא מספיק מבואס). ואם זה לא יספיק, אז שווה לבקש מאנשים ברחוב שיצביעו עליך ויצחקקו.
  
  :P

  Dude… seriously?

  אתה יודע מה הידע הטכני שלי ביחס לידע הטכני שלך? אתה רואה שיצאתי בהצהרות של מה לעשות?
  פשוט קניתי את הכרטיס מסך הזה והגעתי לדיון הזה מהפרסום על הידיעה מהדף הראשי של hwzone.
  סה"כ שאלתי אם אני אמור להתבאס מזה או לא כי אתה קונה כרטיס מסך ואתה קורא ידיעה כזאת שהכרטיס מגמגם משלב מסויים וזה לא הכי מעודד. טבעי לא? נראה לי? אלא אם כן אתה סתם ילד מתנשא שמנסה להצחיק בפורום.

  בקשר ל- vidoe:

  כנ"ל. איפה אתה ראית אותי מתלונן? אני אשכרה שאלתי שאלה אם אני אמור לדאוג מזה. בהכי תמימות בעולם כי אין לי באמת מושג.
  אולי כדאי שפאקינג תלמד לקרוא.

  לא שבאמת העלבתם אותי, כן?
  פשוט קצת פתאטי שבנאדם שואל שאלה ואתם ישר קופצים עליו כי יש לכם בעיות אישיות עם עצמכם. אולי הצחקתם את הילדים בני 12 שנמצאים כאן. אז כל הכבוד לשניכם.
  מקווה שכיף לכם בחיים ואתם מגניבים כאלה תמיד :)

 72. Dude... seriously?
  
  אתה יודע מה הידע הטכני שלי ביחס לידע הטכני שלך? אתה רואה שיצאתי בהצהרות של מה לעשות?
  פשוט קניתי את הכרטיס מסך הזה והגעתי לדיון הזה מהפרסום על הידיעה מהדף הראשי של hwzone.
  סה"כ שאלתי אם אני אמור להתבאס מזה או לא כי אתה קונה כרטיס מסך ואתה קורא ידיעה כזאת שהכרטיס מגמגם משלב מסויים וזה לא הכי מעודד. טבעי לא? נראה לי? אלא אם כן אתה סתם ילד מתנשא שמנסה להצחיק בפורום.
  
  
  בקשר ל- vidoe:
  
  כנ"ל. איפה אתה ראית אותי מתלונן? אני אשכרה שאלתי שאלה אם אני אמור לדאוג מזה. בהכי תמימות בעולם כי אין לי באמת מושג.
  אולי כדאי שפאקינג תלמד לקרוא. 
  
  
  לא שבאמת העלבתם אותי, כן?
  פשוט קצת פתאטי שבנאדם שואל שאלה ואתם ישר קופצים עליו כי יש לכם בעיות אישיות עם עצמכם. אולי הצחקתם את הילדים בני 12 שנמצאים כאן. אז כל הכבוד לשניכם.
  מקווה שכיף לכם בחיים ואתם מגניבים כאלה תמיד :)

  אני גולש בפורום הרבה מאוד שנים. פתחתי מלא דיונים, הגבתי המון במשך הזמן הזה.
  אבל רק העזתי לדרוך על מקום כואב, אצל פאנבויס, ולראשונה גם אני קיבלתי מטח קללות וגידופים כי אצל כמה אנשים כאן הראש נמצא באחוריים.

 73. בעיניי זה לגמרי פתאטי. ולא תגיד אמרתי איזה משהו חותך או הבעתי דעה לא מושכלת. סה"כ שאלה.
  בשביל מה יש בפורום אם לא בשביל לשאול ולהתייעץ?
  פשוט קצת הציק לי בעין לראות אנשים חיים בסרט יוצאים עלייך ללא סיבה. עלק הוא קרא לי אורנג גוטן… יענו באיזו זכות חחחח הוא אפילו לא קרא מה כתבתי באמת. לא יותר מעבריין מקלדת מFXP. רמה נמוכה
  טוב נו… לא באמת אכפת לי.
  סופש נעים :)

 74. בדקתי עכשיו את ניצול הזיכרון במשחק Dying Light שההגדרות על מקסימום ב1200P , צריכת הזיכרון היא 3266 בערך , בתוכנת MSI Afterburner מקסימום הזיכרון שמופיע לי הוא באמת 3500 ולא 4000 .

 75. בדקתי עכשיו את ניצול הזיכרון במשחק Dying Light שההגדרות על מקסימום ב1200P , צריכת הזיכרון היא 3266 בערך , בתוכנת MSI Afterburner מקסימום הזיכרון שמופיע לי הוא באמת 3500 ולא 4000 .

  מעניין. תודה על המידע. הנה – אתם רואים. אפשר גם ככה להגיד. ולא להתנשא כמו ילד קטן, כפי שחלק מחברי הפורום בחרו לעשות בדיון זה ובדיון אחר.

 76. תיקון, לאחר זמן במשחק של כ15 דקות צריכת הזיכרון מראה לי 3523 , זאת אומרת שהמשחק מנצל את המקסימללא שםום, אבל לא ראיתי כל ירידה בפרמים , המשחק זז חלק על הגדרות מקסימום

 77. יש מכניקה של שימוש בזיכרון שאנשים לא מכירים – אם יש לך יותר, המערכת תשמש ביותר לפי הצורך. אם יש שימוש ב-3500MB בכרטיס עם 4GB זה ממש לא אומר שהשימוש יהיה דומה בכרטיס עם 3GB.

 78. תיקון, לאחר זמן במשחק של כ15 דקות צריכת הזיכרון מראה לי 3523 , זאת אומרת שהמשחק מנצל את המקסימ< לא ראיתי כל ירידה בפרמים , המשחק זז חלק על הגדרות מקסימום.
  
  
  

  http://jpg.co.il/view/54cccb8a8dc9a.jpg/
  העניין הוא שהFPS נע בין 40-90 אבל עדיין אפשר להרגיש שהתמונה לא חלקה.
  כשאתה רץ בשטח הפתוח, אתה מרגיש שתנועת המצלמה נעה חלק?
  אולי זה המעבד ו/או הזיכרון שלי? הם בני שנתיים, יכול להיות שהם יוצרים צוואר בקבוק?

 79. בדיוק כמו שיש לי, משהו לא תקין אצלך אולי במערכת הפעלה, תבדוק ניקוד עם 3Dmark '

 80. URL

  rony1880r

  אתה עם 290?
  לא אמרו שיש בעיה עם DTINGLIGHT בכרטיס הזה?

 81. בדיוק כמו שיש לי, משהו לא תקין אצלך אולי במערכת הפעלה, תבדוק ניקוד עם 3Dmark '

  אני עם מערכת הפעלה נקיה מאתמול.
  אני אבדוק ב3Dmark. כמה קיבלת שם עם המערכת שלך?

 82. בעיניי זה לגמרי פתאטי. ולא תגיד אמרתי איזה משהו חותך או הבעתי דעה לא מושכלת. סה"כ שאלה.
  בשביל מה יש פורום אם לא בשביל לשאול ולהתייעץ?
  פשוט קצת הציק לי בעין לראות אנשים חיים בסרט יוצאים עלייך ללא סיבה. 
  עלק הוא קרא לי אורנג גוטן... יענו באיזו זכות חחחח הוא אפילו לא קרא מה כתבתי באמת. לא יותר מעבריין מקלדת מFXP. רמה נמוכה
  טוב נו... לא באמת אכפת לי.
  סופש נעים :)

  הדיון פה נהיה קצת הזויי ולא רציני וטוב שכך לכן הוספתי קצת עקיצות אל תיקח את זה אישית (כי אני לא מכיר אותך אישית, או אף אחד אחר מהפורום) צחקתי על הניק שלך ולא עליך, ונכון זה קצת ילדותי אבל אין צורך להיפגע, כולנו שייכים למשפחת קופי האדם. ;)

 83. מישהו יכול בבקשה לנעול כבר את הדיון הטחון הזה??

  הבנו! Nvidia fucked up , יופי…

  הם ינסו לתקן/לשפר את זה דרך הדרייבר (ואני מאחל לכל בעלי gtx 970 שהם יצליחו לעשות את זה) ומי שמרגיש שדפקו אותו שייצור איתם קשר ויקווה שהם לא כיסו את עצמם מספיק טוב מבחינה משפטית.

  מרוב שעמום צצים כל מיני אנשים לא מצחיקים למיניהם שמתחילים להתנפל על עוברי אורח כמו זומבים קטועי לסת עם טחור מוגלתי שזורח באור UV…

 84. הדיון פה נהיה קצת הזויי ולא רציני וטוב שכך לכן הוספתי קצת עקיצות אל תיקח את זה אישית (כי אני לא מכיר אותך אישית, או אף אחד אחר מהפורום) צחקתי על הניק שלך ולא עליך, ונכון זה קצת ילדותי אבל אין צורך להיפגע, 
  כולנו
   שייכים ל
  משפחת קופי האדם

  . ;)

  'הומו סאפיינס' אני מבקש..

 85. צריכת זיכרון במשחק Battlefield 4 על הגדרות אולטרה וברזולוציה 1200P היא 1898 בלבד !
  כך שאין צורך שתהיו מאוכזבים מהכרטיס הנפלא הזה , תאמינו לי 3.5 g הם מספיקים היום ומחר למסכים לא מוגזמים ברזולוציות הגבוהות שמתאימים רק לצלמים ועבודה עם תוכנות לצלמים .

 86. אני חושב שזה איום ונורא, אני לא יודע אם אני אוכל לסלוח להם לעולם. עכשיו הם רק צריכים להציע לי באנדל של משחקים חינם וכדאי שיהיו טובים…

  וברצינות אני שמח שלא הלכתי בסוף על SLI ומסך 4K והחלטתי לחכות שהטכנולוגיה תתקדם קצת, אז באמת הייתי מרגיש מרומה.

 87. אני חושב שזה איום ונורא, אני לא יודע אם אני אוכל לסלוח להם לעולם. עכשיו הם רק צריכים להציע לי באנדל של משחקים חינם וכדאי שיהיו טובים...
  
  וברצינות אני שמח שלא הלכתי בסוף על SLI ומסך 4K והחלטתי לחכות שהטכנולוגיה תתקדם קצת, אז באמת הייתי מרגיש מרומה.

  ל1080P זה ממש לא איום זה אחלה כרטיס ל4K יש לחכות חצי שנה – שנה עד ליציאת כרטיס המסוגל להריץ 4K ב60 FPS בכל אופן SLI זה דבר שהוא ממש אבל ממש מיותר

 88. אני יודע שזה לא משנה כלום כתבתי את זה בסרקאזם.

  אני מקווה שאתה צודק אני חזיר ואני שונא לחכות…

 89. אני יודע שזה לא משנה כלום כתבתי את זה בסרקאזם.
  
  אני מקווה שאתה צודק אני חזיר ואני שונא לחכות...

  כולנו חזירים ששונאים לחכות :)

 90. שיניתי את הדירוג של הכרטיס שקניתי באמזון ל 4 כוכבים מ 5 כוכבים בגלל הבעיה הזאת

  אמנם הכל רץ טוב אבל שחושבים על זה זה באמת מעצבן לא ראיתי את הזכרון עולה כמעט אף פעם מעל 3500 מגה במשחקים
  ומשווקים את הכרטיס בתור 4 גיגה שזה פשוט שקר גס מצדם

 91. GTX 980:
  2560×1440
  Dragon Age: Inquisition: up to 7%

  NICE!

  נראה עד כמה זה באמת נכון היום בערב.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close