צעד נוסף בדרך לאיחוד: Chrome OS יכולה להפעיל אפליקציות אנדרואיד • HWzone
מחשביםמערכות הפעלה

צעד נוסף בדרך לאיחוד: Chrome OS יכולה להפעיל אפליקציות אנדרואיד

מערכת ההפעלה המקוונת של זוכה לתמיכה רשמית באפליקציות ממערכת המובייל של החברה, ובמקביל אנחנו מקבלים פרטים על המערכת שעשויה להוות את השילוב המלא בין השתיים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אחרי זמן מה בבדיקות בטא אצל מפתחים ומשתמשים מתקדמים, אחת מהיכולות המעניינות ביותר של מערכת ה-Chrome OS הופכת לזמינה באופן רשמי לכולם, בערך – היכולת להיכנס אל חנות ה-Play Store של מערכת האנדרואיד, להוריד ולהפעילן בתוך מעטפת ייעודית ומותאמת, כאילו שתי מערכות ההפעלה האלו הן למעשה אותה האחת.

היכולת הזו זמינה כחלק מעדכון שמספרו הוא 53.0.2785.129 , ונכון לעכשיו רק לדגם ה-Chromebook R11 של אייסר ולדגם ה-Chromebook Flip של אסוס – אך זהו בכל זאת סיפתח חשוב ומשמעותי עבור גוגל, אשר אמור גם להתרחב למרבית מכשירי ה-Chrome OS שהושקו בשוק במהלך השנתיים האחרונות, מבית כל היצרניות באשר הן, במהלך החודשים הקרובים.

צעד קטן ל-Chrome OS, צעד גדול לגוגל?
צעד קטן ל- OS, צעד גדול לגוגל?

אם זה לא הצליח להרשים או לשכנע אתכם, יתכן שתתעניינו לשמוע חדשות טריות אודות שם הקוד Andromeda – אשר לפי כמה אינדיקציות מהווה את הכינוי הפנימי הנבחר בגוגל עבור חזון העתיד הגדול שלה, מערכת הפעלה שתאחד את היכולות של Chrome OS והיכולות של תחת מעטפת אחת אחידה ומתקדמת.

באתר 9to5google מצאו כמה וכמה אזכורים ל-Andromeda בקוד של גירסת ה-AOSP הנקייה עבור נוגט, מהם ניתן להבין כי בחברה כבר מקיימים בדיקות של המערכת החדשה בהתבסס על הנקסוס 9 הוותיק יחסית מבית – וכעת ישנן הערכות לכך שאנחנו עשויים לקבל היכרות רשמית עם הפרוייקט החדש כבר באירוע הרשמי הקרוב ב-4 באוקטובר, שבו אנחנו אמורים גם לראות את מותג ה-Pixel (שהחל כמותג OS) יורש את מותג הנקסוס.

אזכורים מסקרנים מאוד בקוד המקור של אנדרואיד
אזכורים מסקרנים מאוד בקוד המקור של אנדרואיד

בגוגל כבר הכריזו בשנה שעברה כי מערכת ה-Chrome OS אינה הולכת לשום מקום ולא תוחלף בידי גוגל, אך נראה כי התבטאות זו איננה פוסלת מצב בו גוגל תחליט להשיק מערכת היברידית חדשה לצידן של ו-Chrome OS, אולי בתור 'בדיקת כלים' ואולי בתור תקופת מעבר לפני שהשתיים ישולבו לגירסה אחודה, באופן שעשוי להזכיר את ההתכנסות של מגירסאות ייעודיות לסמארטפונים ולטאבלטים לגירסה אחת שמתאימה לכל.

מה בדיוק יקרה בתחילת החודש הבא, אם בכלל, ואיך כל זה מתקשר לדיווחים על מערכת מבוססת לינוקס חדשה של גוגל תחת שם הקוד 'Fuchsia' שגם עליה קיבלנו דיווחים לאחרונה? אנחנו מקווים מאוד שבקרוב התמונה הזו תתבהר. עד אז, אתם מוזמנים בהחלט לספק לנו את הניחושים, ההסברים והערכות שלכם.

השם Andromeda הפך ברגע לאחד מהחמים ביותר ברשת, כאשר מכל עבר נשמעות הערכות אודות היורש לטאבלט הנקסוס 7, או הדור השלישי של נייד ה-Chromebook Pixel, שעשויים להיות הראשונים להתבסס על המערכת החדשה הזו
השם Andromeda הפך ברגע לאחד מהחמים ביותר ברשת, כאשר מכל עבר נשמעות הערכות אודות היורש לטאבלט הנקסוס 7, או הדור השלישי של ה-Chromebook , שעשויים להיות הראשונים להתבסס על המערכת החדשה הזו


תגיות

תגובה אחת

  1. התחרות ממערכות שכבר משלבות, כמו Remix OS, מאלצת את גוגל להקדים את התוכניות.
    מהבחינה הזו גוגל ממש לא מחדשת, וזה לא מהיום.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close