פריצת דרך בתחום המאווררים מבית CoolChip

12 תגובות

הסטארטאפ CoolChip ממאסצ'וסטס שבארצות הברית מבטיח פריצת דרך בתחום מאווררי הקירור עם אב-טיפוס המתבסס על גבי בשם "קירור קינטי"

coolchip_prototype
אב-טיפוס של מאוורר מ-CoolChip

מהפכה בשוק מאווררי הקירור? סטארטאפ בשם CoolChip מציג אב-טיפוס חדש של מאוורר, שעל פי החברה, יותר יעיל ויותר מהיר ממאווררים אחרים בשוק.


הטכנולוגיה שעליו המאוורר מבוסס נקראת "Kinetic Cooling", ובכדי להבין אותה אנחנו צריכים להבין את מבנה המאוורר. אב-הטיפוס של CoolChip מורכב מארבעה חלקים: המאוורר עצמו (העשוי ממתכת) בחלקו העליון, מנוע למאוורר מתחתיו, צלחת בסיס העשויה מנחושת ותושבת הרכבה. מפרט המאוורר כולל מהירות מירבית של 3,000 RPM בשלושה וואט, התנגדות תרמית של פחות מ-0.3 C/W, זרימת אוויר של 18 cfm ורעש מינימאלי של פחות מ-35 dBa.

לעומת השיטה הנוכחית שעליה מבוססים מאווררי מודרניים, מאוורר הקירור הקינטי של CoolChip פועל בצורה ההפוכה והיעילה יותר של התהליך (עם שיפור המוערך בין 30 ל-40 אחוזים). במקום לקרר את צלחת הנחשות (המסוגלת לנדף חוף בצורה מהירה יותר משאר המתכות), החום שנוצר מהמעבד עולה אל אותה הצלחת, הנמצאת במרחק של מספר מיקרונים מהמאוורר המתכתי. בגלל המרחק המינימאלי, חום עובר אל המאוורר המתכתי ובגלל תנועתו הסיבובית (בהיותו מאוורר עם מנוע), החום נידף החוצה מהמערכת מהצדדים.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אך המאוורר החדש של CoolChip הוא רחוק מלהיות מושלם. העלויות הגבוהות הדרושות ליצירת מאוורר בטכנולוגיה החדשה (מהרכיבים היקרים והייצור המדוייק ועד לתחזוקה ושוטפת והבלאי הבלתי נמנע במאוורר הדורש דיוק של מיקרונים בודדים) הן לא רק גבוהות, הן גם מגבילות את הסיכוי שייצרני מחשבים ישתמשו בהם במערכות זולות הנגישות לכל. למרות זאת, חברות כמו Cooler Master ו- כבר מעוניינות בטכנולוגיה, כך שעניין בהחלט כבר יש.

coolchip_prototype_3-1024x700