פרטים חדשים על צ'יפסט ה-X79 • HWzone
מחשבים

פרטים חדשים על צ'יפסט ה-X79

כי אנחנו פשוט חייבים 14 חיבורי SATA.
 
האתר הסיני it.com.cn הדליף מספר תמונות אמינות למראה המבהירות חלק מהפיצ'רים של צ'יפסט ה-High End  הבא של , צ'יפסט שעתיד להחליף את ה-X58 הנוכחי. הצ'יפס ישא את השם X79 ויתמוך בסוקט LGA2011 ומעבדי – E, סדרת Enthusiast של מעבדי ה-.
 
אולי זה צירוף מקרים שמספר הפינים מייצג גם את השנה בה ישוחרר, אבל התוספת בפינים תנוצל בצורה מקסימלית. למרות שהאתר לא מציין זאת בפירוש, קרוב לוודאי כי המעבד יכלול רק 4 ערוצי , כי אכן מעבדי Sandy Bridge בנוכחיים משתמשים רק בארבעה אפיקי , ושאר הפינים הנותרים ישומשו לטובת ממשוק לשאר חלקי הלוח. תקבלו שני חריצי הרחבה X16 (או ארבע חריצים X16 @ X8 באם תרצו להשתמש בכזו כמות של כרטיסי מסך). ה-X79 יכלול לא פחות מ-14 חיבורי SATA, כש-10 מהם יציעו מהירות תעבורה של 6Gbps, , זאת בנוסף לתמיכה במערכי RAID מסוג 0, 1 , 5 ו-10. וודאי תצטרכו מארז חדש ומרווח במיוחד אם אתם מתכננים לעשות שימוש בכל ארבע-עשר החיבורים.
 
עם נתונים כה מרשימים, קרוב לודאי כי נזכה לראות את הצ'יפסט גם בשרתים, מעבר לחובבי מחשבים מושבעים עשירים במיוחד. בנוסף, אפשרויות מובנות גם לא יפתיעו אותנו בנוכחותן, הרי כולנו יודעים שמעבד Enthusiast לא שווה כלום בלי קצת .
 
הלוחות יהיו זמינים ברבעון הרביעי השנה.


תגיות

תגובה אחת

  1. "רק" 4 ערוצי זכרון?
    4 ערוצי זכרון זה פי 2 מהשאר (מלבד מעבדים ללוחות x58 שלהם יש 3).
    אפשר לומר רק 4 חריצי זכרון אבל כמות הערוצים גדלה לשיא חדש למעבדים ביתיים.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close