פרוטוקול ה-HTTP/2 מוכן - היכונו לגלישה מהירה ובטוחה יותר • HWzone
מחשבים

פרוטוקול ה-HTTP/2 מוכן – היכונו לגלישה מהירה ובטוחה יותר

ראש קבוצת ה-Engineering Task Force HTTP Working Group, מארק נוטינגהם, הודיע בבלוג האישי שלו על השלמת העבודה של פרוטוקול ה-HTTP/2, שעתיד לשנות את חווית הגלישה של כולנו

Internet1

העבודה על פרוטוקול ה-HTTP/2 שנעשתה על ידי קבוצת ה-IETF (או Engineering Task Force HTTP Working Group) הסתיימה – היכונו לאינטרנט מהיר ומאובטח מאי פעם. פרוטוקול ה-HTTP/2 החדש, שעתיד להחליף את פרוטוקול ה-HTTP/1.1 הנוכחי, מגיע עם מספר שיפורים ושדרוגים כמו: אפשרויות חדשות בשם "Multiplexing" ו-"Header Compression" מאפשרות לדפדפן מסויים לשלוח מספר בקשות לשרת בו זמנית.

פרוטוקול ה-HTTP/2 מאפשר גם חיבור פשוט יותר בין המשתמש לשרת, שכעת יכול להתבצע עם פחות חיבורים פעילים והחיבורים שכן פעילים מסוגלים לחבר בין השרתים לדפדפן ישירות, מה שמאפשר גלישה מהירה וחסכונית יותר. העברה ישירה וחסכונית זו מסוגלת, כדוגמה, לשלוח מידע CSS של אתר מסויים לדפדפן המשתמש עוד לפני שביקש זאת, פעולה שחוסכת זמן הן למשתמש והן לשרת עצמו.

על פי נוטינגהם, ראש קבוצת ה-IETF, פרוטוקל ה-HTTP/2 לא מחייב הצפנת SSL/TLS לכלל האתרים המשתמשים בו. למרות זאת, התאמות ואופטימיזיות לתמיכה טובה יותר בהצפנת ה-TLS תגיע עם הפרוטקול החדש, תמיכה התואמת את הצהרותיה של ומוזילה (יוצרי דפדפן ה- וה-Firefox), שהודיעו כי יתמכו רק בגלישה בפרוטוקול ה-HTTP/2 תחת אבטחת TLS.

למרות שהרוב המוחלט של העבודה על פרוטוקול ה-HTTP/2 הסתיימה, ישנה עוד דרך ארוכה עד שפרוטוקול זה יכול להפוך לסטנדרט אינטרנטי רשמי, שצפוי אף להחליף את פרוטוקול ה-SPDY של בגרסאות עתידיות של הכרום של החברה.

תגיות
Back to top button
Close
Close