adplus-dvertising
מק לגרפיקאים

פעם אחת ולתמיד: האם המחשבים של אפל באמת מתאימים לגרפיקאים?

הויכוח בין אנשי המק לאנשי ה-PC נמשך כבר שנים רבות ונראה שלא יסתיים בקרוב. אז מי הוא המחשב המתאים ביותר ליוצרי תוכן, והאם השקת ה-MacBook Pro החדש שינתה משהו?

כמורה לתוכנות גרפיקה אוכל להעיד כי כמעט בכל קורס עולה השאלה – האם לא עדיף למי שנכנס לעולם הגרפיקה לקנות מחשב Mac? במקרה כזה אני שואל את התלמיד מדוע לדעתו כדאי לרכוש מק. תשובתו היא בדרך כלל – משום שמק הוא מחשב המתאים יותר לגרפיקאים. מדוע? אני שואל אותו. והתשובה – משום שכל גרפיקאי המכבד את עצמו משתמש במק. מדוע גרפיקאים המכבדים את עצמם משתמשים במק? אני מקשה. והתשובה: כי מק זה מחשב לגרפיקאים.

בכתבה הבאה ננסה לצאת ממעגל הקסמים הזה ולשאול מאיזו בחינה, באמת, מתאים יותר המק לגרפיקה. לטובת הגרפיקאים שאינם מעורים ברזי החומרה נשתדל לא להיכנס לרזולוציות גבוהות מדי עם פירוט ההשוואתי בין רכיבי המערכת.

Imac
Imac – הוא יפה. אין ספק.

האם מק מהיר יותר מפי.סי.? כנראה שלא. כשמציבים תקציב אחיד לשני המתחרים הסבירות היא שנקבל מחשב פי.סי. מהיר ועוצמתי יותר. לכך גם מצטרפת האפשרות לשידרוג חומרה, (כמו למשל כרטיס גרפי חדש) שהיא קלה, פשוטה וזולה יותר בדרך כלל כשמדובר במחשבי פי.סי. האם מק יציב יותר מפי.סי.? ובכן, אין סטטיסטיקות ברורות וחד משמעיות אבל ברור שמערכות ההפעלה של חלונות מגרסה 7 ומעלה יציבות ביותר וכך גם התוכנות הגרפיות שהן מריצות. האם מק יפה יותר מפי.סי.? טיעון חשוב למעצבים הדוגלים באסתטיקה. קיימים מסכים ומארזים רבים מעוצבים לפי.סי. בדרגות יוקרה שונות ואין בהכרח העדפה לעיצוב הייחודי של מק דווקא, אך על טעם ועל ריח אין מה להתווכח. לאחרונה גם הצגנו כאן את ה-Surface Studio החדש של מיקרוסופט, המציג עיצוב מרשים וממשק עבודה מקורי ונוח לגרפיקאים. חשוב לציין שהיתרון האסתטי ונוחות העבודה במחשב המעוצב החדש של מיקרוסופט מגיעים כשתג מחיר גבוה מאוד בצידם. האם מק בטוח יותר לעבודה מפי.סי.? במק יש כנראה פחות וירוסים, אך הוא עדיין מועד לבעיות אבטחה, לעיתים חמורות ביותר. בכל מקרה – לשאלת האבטחה רלבנטיות נמוכה יחסית בבחירת מחשב לגרפיקאי.

Surface Pro - עיצוב ודרך עבודה חדשנית לגרפיקאים מבית Microsoft
Surface Dial – עיצוב ודרך עבודה חדשנית לגרפיקאים מבית Microsoft

לשיקולים שלעיל חשוב להוסיף גם את מימד שוק המק הישראלי. מחירי המק כאן גבוהים באופן יחסי לארה"ב וזמינות החומרה בעייתית. כניסה לחנות המקוונת של היבואן הרשמי idigital מציגה אפשרות לקניית מחשב Imac עם כונן קשיח 2TB, מעבד I7 וזיכרון 8Gb במחיר של הרבה מעבר ל-14 אלף שקלים. במחיר זה ניתן לקנות מחשב פי.סי. חלומי עם מסך איכותי וגדול וביצועים גבוהים בהרבה.

מחשבי Mac Pro  הם בעלי רמות ביצועים גבוהות יותר ומתאימים יותר לאנשי המדיה, בעיקר בתחום עריכת הוידאו והתלת מימד. נכון לכתיבת שורות אלה, הם אינם נמצאים במלאי בחנות iDigital. כך גם המחשב הנייד MacBook Pro אשר אינו זמין באתר היבואן הרשמי. מעבר למחיר הגבוה – חוסר הזמינות גם הוא נתון המצביע על הבעייתיות בקניית מחשבי מק לאנשי מדיה בשוק הישראלי. כך גם באשר לתחזוקה – זמינות המעבדות לתיקון מחשבי מק בישראל נמוכה בהרבה ממחשבי פיסי. במקרים מסוימים יש צורך בשליחת מחשב המק לחו"ל לצורך ביצוע התיקון והזמנת חלפים.

צילום מסך Idigital
צילום מסך iDigital
Mac Pro
MacBook Pro
אינם במלאי

מהשורות לעיל עולה כי מעבר לעניין האופנתי-טרנדי, אין כל יתרון מהותי למחשבי מק מול מחשבי הפי.סי למעצבים ועורכים. אם כך – מדוע מכללות לעיצוב בארץ דורשות מהסטודנטים להשקיע את כספם במחשב מק? יתכן שמדובר בקיבעון המבוסס על עידן אחר מלפני עשרים שנה ויותר. באותה תקופה אכן היה יתרון מהותי למחשבי מק בתחום הגרפיקה. יתכן שהמורים הותיקים של ימינו התרגלו לעבודה עם מחשבי מק והמעבר לעולם הפי.סי. מצריך מבחינתם שינויים בהרגלי העבודה. כך גם מבחינת החומרה הקיימת בבתי ספר לעיצוב, הפועלת באופן מסורתי על מחשבי מק: המעבר לפי.סי. יהיה יקר וקשה. נוצר מצב, שדור חדש של גרפיקאים מחונך שוב על ברכי המק מבלי שתהיה לכך כל סיבה טכנית מהותית.

בעוד שניתן היה לחתום את המאמר הזה במסקנה הברורה שאין כל יתרון במחשבי מק לגרפיקאים – חשוב לעצור ולרגע ולבחון את ההשקה החדשה של מחשב ה-MacBook Pro מלפני מספר ימים. את כפתורי הפונקציות במחשב הנייד החדש החליף מסך מגע צר על גבי המקלדת, (Touch Bar) המכיל כפתורים המותאמים ספציפית לתוכנה אותה מריץ המחשב. מסך זה מאפשר למעצבים גרפיים ועורכי וידאו נוחות עבודה גדולה יותר תוך שימוש בקיצורי מקלדת גרפיים חכמים. התכונה החדשה הזו במחשבים הניידים של מק עשויה להוות דרך עבודה חדשה פורצת דרך ונוחה יותר עבור מעצבים ועורכי וידאו, בעיקר לחדשים שבהם שעדיין מתקשים למצוא את מקשי הקיצור החיוניים כל כך במקלדת. לכך מצטרף גם משטח המגע הרחב והרגיש ללחץ של המחשב הנייד החדש. אם יוטמע השימוש בעוצמת הלחץ בתוכנות גרפיות, עשוי להיות לו יתרון נוסף על פני שימוש במחשב פי.סי. נייד.

Touch pad - מסך המגע הדק שבראש המקלדת ישמש לקיצורי דרך בתוכנות גרפיקה ועריכת וידאו
Touch bar – מסך המגע הדק שבראש המקלדת ישמש לקיצורי דרך בתוכנות גרפיקה ועריכת וידאו

חשוב לציין שמעבר ל Touch Bar – לא מציג המק החדש יתרון משמעותי נוסף שעשוי לקרוץ לגרפיקאים. כך למשל כרטיס המסך של ה- MacBook Pro בגרסת 13 אינץ' הוא Intel Iris Graphics 550. כרטיס מובנה שאינו משתווה לכרטיסי מסך מתקדמים ועוצמתיים של חברות כ AMD וגם Nvidia בכל הקשור לישומים למשתמשי תלת מימד ועורכי וידאו. ההשקה החדשה גם יצרה מירמור בקרב חלק מקהילת המעצבים. באתר Charged נכתב בין השאר כי נראה שאפל שכחה את יוצרי המדיה כקהל היעד של הנייד החדש. לא ברור על מה הם מלינים מכיוון שלכל אורך השנים האחרונות לא נראה שה- MacBook Pro הציג יתרונות חומרתיים על פני ניידים אחרים באותו מחיר.

בינתיים הוצגה טכנולוגית ה Touch Bar  רק למחשב הנייד MacBook Pro. גרפיקאי העובד בסטודיו יעדיף במקרים רבים מחשב נייח לצורך העבודה, בגלל הביצועים הגבוהים יותר שהוא יספק מול מחשב נייד בתקציב דומה ובעיקר בגלל הצורך בכרטיס מסך עוצמתי יותר. אם תמשיך אפל את הטרנד ותיישם את ה-touch bar גם במקלדותיהם של מחשביה הנייחים, יתכן שבכך תסייע להם להיקרא – אולי קצת יותר בצדק – "מחשבים לגרפיקאים".

https://youtu.be/oeSVFjFHnSg?t=2h24m24s

 1. wrecker

  סוף סוף אומרים מה שתמיד חשבתי!
  זה פשוט הזוי בדיוק כמו לקנות אייפון במחשבה שהוא "הכי טוב שיש"
  ההצלחה של מק עם הגרפיקאים היא בעיקר בגלל המסך האיכותי שהם היו מגיעים איתו
  ולרוב אנשים לא מבינים שPC עם מסך באיכות דומה או אפילו גבוה יותר יתן מענה טוב יותר.

  31/10/2016 בשעה 17:43
 2. Ido Yoeli

  כתבה מעניינת מאוד

  31/10/2016 בשעה 17:44
 3. N N C

  איך שאני רואה את זה הצורך האמיתי במק הוא דווקא לאנשי ווב שגם מעצבים אתרים, כיום נראה שמערכות יוניקס יותר מתאימות לבוני אתרים משום שהן מאפשרות עבודה עם כלל הפלטפורמות בצורה נוחה. הבעיה שבעולם היוניקס הסביבה היחידה שמתאימה גם למעצבי אתרים היא סביבת המק כי בואו נודה בעובדה גימפ לא יכולה להתחרות בכל ההיצע הקיים בעולם המק והווינדוס ולכן הם נשארים עם המק, בתור הסביבה היוניקסאית היחידה שמאפשרת תמיכה מלאה לבוני ומעצבי אתרים.

  31/10/2016 בשעה 18:14
 4. N N C

  איך שאני רואה את זה הצורך האמיתי במק הוא דווקא לאנשי ווב שגם מעצבים אתרים, כיום נראה שמערכות יוניקס יותר מתאימות לבוני אתרים משום שהן מאפשרות עבודה עם כלל הפלטפורמות בצורה נוחה. הבעיה שבעולם היוניקס הסביבה היחידה שמתאימה גם למעצבי אתרים היא סביבת המק כי בואו נודה בעובדה גימפ לא יכולה להתחרות בכל ההיצע הקיים בעולם המק והווינדוס ולכן הם נשארים עם המק, בתור הסביבה היוניקסאית היחידה שמאפשרת תמיכה מלאה לבוני ומעצבי אתרים.

  31/10/2016 בשעה 18:20
 5. MekoPelet

  אם אנשים מעוניינים במק בישביל המערכת ההפעלה תמיד יש את Hackintosh שלרוב מחשבים בחצי מחיר של מק עם האקינטוש מביאים בערך פי שלוש בביצועי רינדור ועריכה וכדומה באותם תוכנות.
  פחות ווירוסים? שמעתם על לינוקס? ממליץ בחום (שתיהם על אותו בסיס שהוא יוניקס).
  הטאץ'בר הוא גימיק לדעתי. ומסכי מגע קיימים כבר המון שנים ( לי יש מחשב נייד של HP TX2000 עם מעבד DUAL CORE של AMD עם מסך מגע והגיע גם עם עט שמיועד לדברים כמו ציור [שהוא לא מריץ חלונות אבל לינוקס עובד מעולה]).
  עוד נקודה בקשר למקבוק "פרו" זה העובדה שיש לשיאומי לפטופ כמעט זהה לו מבחינת עיצוב ובניה שמגיע עם אותו מעבד i5 וגם עם כרטיס מסך 940MX שאני בטוח שיתן הרבה יותר יתרון לכל הגראפיקאיים המקצועים ומגיע במחיר בערך $750 . וכן , אפשר להתקין עליו האקינטוש ככל הנראה ככה שגם זה יוצא הרבה יותר טוב ממקבוק "פרו". וכן פרו במרכאות מכיוון ששום איש מקצוע לא צריך לבחור במחשב עם חומרה חלשה כזאת במחיר הזה.

  31/10/2016 בשעה 20:12
 6. DrShawarma

  המק פרו מיושן ולא עודכן שנתיים. גם לאנשי המדיה לא בטוח עד כמה הוא רלוונטי. כבודם של המקים למיניהם במקומם מונח, אבל בכל רמת מחיר ניתן למצוא קונפיגורציית פי סי חזקה יותר. כך או כך, במדינת ישראל מדובר בהפרש מחירים שעושה את המק למיותר לגמרי אלא אם יש איזשהו צורך ספציפי בו.

  31/10/2016 בשעה 20:18
 7. dor123

  המקינטוש, היה המחשב הראשון שאיפשר גרפיקה ממוחשבת, משום שהוא היה המחשב הראשון, שהיה לו עכבר וממשק משתמש גרפי. תוכנות לעריכה גרפית אשר יצאו למקינטוש, הגיעו באיחור ניכר למחשבי ה-PC, אשר באותה התקופה יכלו להציג רק 4 צבעים וממשק טקסטואלי. הדרישה למק לגרפיקאים ולהוצאה לאור שולחנית, הייתה נכונה באמצע שנות ה-80 ובשנות ה-90, כאשר לא היו ל-PC תוכנות לעריכה גרפית. כיום הבחירה של גרפיקאים במק, היא מטעמי מסורת. אין כל סיבה שלא להשתמש במחשב PC רגיל למטרה זו. קרא את הערך "מקינטוש" בויקיפדיה.

  31/10/2016 בשעה 21:02
 8. digitalseeker

  יש לMACBOOK PRO ולMAC PRO יתרון בפשטות לעומת PC עבור גרפיקאי הדיוט.
  זה ישמע לכם תמוה אבל בMAC PRO יש מסך איכותי כברירת מחדל….ולכן אנשים שלא מבינים במחשבים עלולים לטעות ולחשוב שאין אפשרות כזאת בPC.
  במסך DELL שלי אפילו יש GAMMA שונה עבור MAC משום מה.

  בכל אופן טענתי היא כזאת….אם אתה משתמש פשוט (וכנראה הדיוט), ללא שום הבנה WHAT SO EVER, אתה עלול לחשוב שMAC יותר טוב לגרפיקה בגלל הסטדנרט של מסך איכותי.
  בPC המגוון כה רחב – שגרפיקאי הדיוט עלול לקנות מסך לא איכותי בעליל ולחשוב שהבעיה שלו זה שזה PC ולא MAC.
  אני אשער שאותו דבר חל על רכישת מחשב – בMAC PRO יש "סטנדרט" שעולה על המחשבים הפשוטים ביותר מה שעלול שוב ליצור בלבול אצל ההדיוט.

  מעבר לכך – עדיין לא מצאתי סיבה להזמין לי MAC ע"ח העבודה…ובמקום זה כל פעם שאני יכול להזמין מחשב יוצא שאני מזמין PC….אני עדיין מחפש את הסיבה להזמין MAC ע"מ שתהיה לי סיבה להשקיע את זמני ללמוד את המערכת.
  והתחביב שלי הוא צילום – ועדיין לא מצאתי יתרון בצילום.
  ועוד לא מצאתי יתרון בתחום שלי בעבודה (NETWORKING)

  31/10/2016 בשעה 21:39
 9. Gal&Gal

  פעם אחת ולתמיד
  לא!

  31/10/2016 בשעה 21:40
 10. Mch Kumehi

  יש טעות אחת בכתבה, ה-macBook pro שמגיע עם כרטיס גרפי של Intel, זה רק בתצורה של 13 אינצ'. בגירסה של ה־15 אינצ', יש כרטיס גרפי Radeon Pro 450\455 with 2GB memory.

  31/10/2016 בשעה 21:41
 11. Yarden Ben Ari

  יוצרי תוכן אמיתיים לא עובדים על לפטופ, בוודאי לא על מקבוק פרו. זה אולי מתאים לוולוגריםיוטיוביסטיםלהקות קאבר שלא באמת יוצרים תוכן מורכב. לפטופים מחזיקים מעבדים איטיים ב30% לפחות מאותו הדגם במחשב נייח. הראם איטי הרבה יותר. הדיסקיםSSD אפילו איטיים יותר לרוב. הGPU הרבה יותר חלש. אין שום הבדל בעולם יצירת התוכן בין מק לבין מחשב וינדוס. מי שיגיד אחרת, סתם FANBOY. מק זה נטו טרנד בעולם האומנות והתפוח מאחורה היה בגדר חובה לכל יוצרי בית הקפה. בשלב מסוים DJיים מסוימים הצדיקו את המק בגלל שהוא באמת יותר יציב ב"מאני טיים" (וזה חשוב מאוד אצל DJ) ובוינדוס יש לפעמים BSOD שנוצר לא בגלל חוסר תכנון של מייקרוסופט אלא בגלל כותבי הדרייברים של יצרי החומרה.

  31/10/2016 בשעה 21:56
 12. komer83

  ובלי מילה אחת על השוני במערכות ההפעלה בין המק למחשבי חלונות (או לינוקס חס וחסה) אולי כדאי שתחשוב על קריירה אחרת.

  31/10/2016 בשעה 22:08
 13. urib

  כאדם שעובד יום יום על מק-פרו ("מהאפרה"), וגם על מחשב PC.
  דבר אחד יש לי לומר… "פראיירים לא מתים הם רק מתחלפים" וכן גם אני הייתי אחד כזה שנפל בפח של אפל.
  למק OS X יש בעיות של זליגת זיכרון, מולטי טסקינג ברמה של קונסולה, התרסקות של אפליקציות ללא סיבה.
  דרייברים לכרטיסי מסך שלא עודכנו שנים… רוצים הוכחה! בבקשה כל יום שלי עם אפטר מתחיל עם ההודעה שמופיעה בתמונה המצורפת.
  טוב שיש מחשב PC בסביבה.
  [IMG]http://i63.tinypic.com/21d3n15.png[/IMG]

  31/10/2016 בשעה 23:06
  • DrDrumm

   וואוו, יצאת מה זה פיתה. 1. יש לך אופציה שההודעה הזאת לא תחזור יותר (כתוב בתחתית ההודעה). 2. התכונה הזאת צריכה כרטיס Nvidia ובמק יש AMD. בגלל זה ההודעה.
   ולגבי שאר הדיון, אין ספק שלחומרה של המק אין יתרון מיוחד (למעט העובדה שמערכת ההפעלה כתובה במיוחד כדי לעבוד איתה ולזה יש סוג של יתרון בניצול החומרה וביציבות), אבל למערכת ההפעלה יש יתרון עצום בנוחות, קלות שימוש ואפילו יופי (כן, זה פרמטר). היי פייב לכל ההאקינטושרים למיניהם.

   01/11/2016 בשעה 10:29
   • urib

    חכמולוג… אדובי עובדים גם עם Open CL
    תבדוק את הידע שלך לפעם הבאה, לפני שאתה זורק שטויות לאוויר.
    אפל לא עדכנו את הדרייברים של firepro קרוב לשנתיים וחצי.
    זאת הסיבה שהעלתי את התמונה, אין לי פשוט תמיכה ב-GPU על מחשב שעולה מעל 20 אלף שקל.

    01/11/2016 בשעה 11:10
 14. oriam

  אולי המחשבים של מאק מצויינים אבל במחיר שלהם אני קונה מחשב מפלצתי.
  בנוסף הSurface Studio נראה מבטיח מאוד.

  01/11/2016 בשעה 00:20
 15. sstephan

  רוב המשתמשים במק לא יוצרים שום תוכן וגם לא גרפיקאים .
  זה לפטופ שמיועד לאמריקאים אידיוטים שגולשים דרכו בפייסבוק בסטארבאקס .
  וכן יש לי מקבוק אייר , פרט לגלישה באינטרנט אני לא סובל אותו .

  01/11/2016 בשעה 03:46
 16. yw1971

  מסורת מהעבר. בשנות התשעים אדובי ייצרה תוכנות (פוטושופ הידועה) רק למק, שכלל אז מדפסת לייזר אישית, ראשונה מסוגה (כבר מהמקינטוש הראשון ב-84').

  מעבר לכך הסטנדרטים של גרפיקה היו מאז ומתמיד גבוהים יותר במק – מסכים איכותיים יותר ומימשק אסטתי (שעדיין טוב יותר מחלונות). מאז דברים השתנו, אבל בביה"ס 'בצלאל' עדיין ממליצים לסטודנטים שיקנו מק…

  01/11/2016 בשעה 07:17
  • urib

   אלו סטנדרטים בדיוק…?
   המסכים של אפל הם פנלים שנרכשים מ-LG.
   ממישק אסטתי ממש, נסה לעבוד במק עם 500 גופנים ״פונטים״ ללא תכנה צד שלישי.

   01/11/2016 בשעה 11:14
 17. 1stcowgirl

  חפשו בתגובות שלי מהשבועות האחרונים!!!
  ספרתי בדיוק איך בדקתי!!!!
  אלפי דולרים זורקים על הMAC…..
  בזבוז מחליא!!!!
  אבל ממה שאני ראתי, אלו אנשים שיש להם ולא מבינים בחומרה או תוכנה בשיט!
  זה כמו לשים (אז בתקופת האבן) איש שכותב ב BASIC מול איש שמתעסק ב KOALA PAINTER!

  01/11/2016 בשעה 08:25
 18. jackhammer

  אני לא ממש מבין בתוכנות עיצוב אבל לפי מה שהמעצבים אצלנו בעבודה אומרים (ולחלק מהם יש מק, לא לכולם) זה שהסיבה היחידה היא שחלק מהתוכנות לא קיימות בסביבת ווינדוס. מעבר לזה הם מודעים לגמרי לעובדה שאפשר לקבל מחשב פי כמה יותר חזק (שיתורגם לקיצוץ משמעותי בזמני הרינדור) במחיר יותר נמוך אבל אין יותר מידי ברירה בגלל חלק מהדרישות של הלקוחות.

  01/11/2016 בשעה 09:30
 19. Guy F

  נו, בדיוק כמו האייפון- אין בו שום דבר מיוחד מלבד ה"שופוני- יש לי מכשיר אפל במכיר אוברפרייס". אני אישית עוסק בגרפיקה ועיצוב ועובד במקביל על פי סי ומק, אם הדבר היה תלוי בי לא הייתי מתקרב למק, אפילו לא לשנייה. אין לו שום ייתרון על פני הפי.סי

  01/11/2016 בשעה 12:17
 20. Guy F
  ציטוט של jackhammer

   

  ליצן.

  מה קשור עכשיו אייפון???

  מכשיר אוברפרייס?? תזכיר לי כמה עולה גלאקסי 7?

  תפסיקו כבר לדבר שטויות בקילו…

   

  יש הוכחות חד משמעיות שמחשב פיסי מציג ביצועים הרבה יותר גבוהים מאשר מחשב מאק באותו מחיר. ושאני אומר ביצועים אני לא מתכוון לאיזה מבחן סינטטי אלא ביצועי רינדור עם זמנים הרבה הרבה יותר נמוכים. שזה בפועל מה שחשוב לאנשים.

   

   

  אני ליצן? כמה עולה מכשיר אחר של סמסונג? כמה עולה HTC? כמה עולים מיליון ואחד מכשירים אחרים שהם לא אייפון? בדיוק אותו דבר כמו המחשבים- יש לך אפל, במחירים מוגזמים בלי שום פרופורציה ויש לך פי.סי שאתה יכול לקנות/להרכיב ב1000 שקל ואתה יכול אם אתה רוצה לקנות מחשב במחיר כפול ומשולש מזה של אפל. יש לך ב-ח-י-ר-ה.

  עם אפל אין לך בחירה. יש את מה שיש וזהו. ככה זה המק, ככה זה האייפון וככה זה כל מה שהם מוציאים. הבנת את הקשר, טמבל, בין האייפון לבין המק? הבנת את ההשוואה, טמבל?

  01/11/2016 בשעה 14:42
 21. digitalseeker

  GUY החוסר מבחר בAPPLE זה בדיוק מה שהמשתמש ההדיוט אוהב.

  הוא לא צריך לחקור, לא צריך לשאול, לא צריך לבדוק.

  הוא יודע אם זה "טוב" או פחות "טוב" לפי התאריך למשל "MID 2015"…תראה לי משתמש הדיוט שיכול להגיד לך יש לך PC טוב כי הוא MID 2015 ?

  הם יקרנים כי הם יכולים, וכי יש משתמשים הדיוטים.

   

  השאלה אם יש הצדקה, לא של ביצועים, מבחינת מערכת הפעלה…כדוגמה הפוכה – כל המשחקים יוצאים לPC, מעטים יוצאים לMAC.

   

  01/11/2016 בשעה 15:16
 22. jackhammer
  ציטוט של Guy F

  אני ליצן? כמה עולה מכשיר אחר של סמסונג? כמה עולה HTC? כמה עולים מיליון ואחד מכשירים אחרים שהם לא אייפון? בדיוק אותו דבר כמו המחשבים- יש לך אפל, במחירים מוגזמים בלי שום פרופורציה ויש לך פי.סי שאתה יכול לקנות/להרכיב ב1000 שקל ואתה יכול אם אתה רוצה לקנות מחשב במחיר כפול ומשולש מזה של אפל. יש לך ב-ח-י-ר-ה.

  עם אפל אין לך בחירה. יש את מה שיש וזהו. ככה זה המק, ככה זה האייפון וככה זה כל מה שהם מוציאים. הבנת את הקשר, טמבל, בין האייפון לבין המק? הבנת את ההשוואה, טמבל?

   

  עוד פעם אתה משווה את מה שקורה במלחמת האייפון-אנדרואיד לבין מה שקורה במלחמת הפיסי-מאק….

  זה לא אותו דבר ואין שם אותם תופעות.

   

  אבל בגלל שכנראה לא הסברתי את עצמי בצורה ברורה אני אנסה שוב.

  כמה עולה אייפון 7? 

  https://www.google.co.il/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=iphone+7+price

  כמה עולה גלאקסי 7?

  https://www.google.co.il/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=galaxy+s7+price

  אמ….. תקן אותי אם אני טועה אבל הגלאקסי יותר יקר….

  אז בטח תגיד שהחומרה שלו יותר חזקה עם יותר גיגהרצים ויותר ראם נכון? צודק לחלוטין. ומה בדיוק זה נותן לך?

  משחקים רצים בצורה חלקה על אייפון, שאר האפליקציות עובדות בצורה חלקה בדיוק כמו בגלאקסי 7. אז איפה בדיוק מתבטא היתרון של 8GB ראם ומעבד עם תלאפים ג'יגהרצים?

   

   מצד שני, בנושא שונה לחלוטין יש לנו פיסי נגד מאק.

  החומרה של מאק גם נחותה מול החומרה של הפיסי (באותה רמת מחיר) אבל פה אתה כן יכול לראות את ההבדל בביצועים.

  ושוב, לא מעניין אותי מבחנים סינטטים אלא מבחנים של רינדור. מבחנים של דחיסת וחילוץ של קבצי ראר. דברים כאלה שאפשר לראות את החסכון בזמן.

   

  אז במקרה של המאק-פיסי אני מסכים שאין שום סיבה לקנות מאק (חוץ מדרישות מאוד ספיציפיות).

  אבל המקרה של אייפון-אנדרואיד ממש לא דומה. ואם אתה רוצה להמשיך לחיות בסרט שהגלאקסי שלך יותר טוב בגלל שיש לו יותר ראם ומעבד עם יותר גיגהרצים אז וואלה סבבה לך.

  01/11/2016 בשעה 15:44
 23. Guy F
  ציטוט של jackhammer

   

  עוד פעם אתה משווה את מה שקורה במלחמת האייפון-אנדרואיד לבין מה שקורה במלחמת הפיסי-מאק….

  זה לא אותו דבר ואין שם אותם תופעות.

   

  אבל בגלל שכנראה לא הסברתי את עצמי בצורה ברורה אני אנסה שוב.

  כמה עולה אייפון 7? 

  https://www.google.co.il/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=iphone+7+price

  כמה עולה גלאקסי 7?

  https://www.google.co.il/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=galaxy+s7+price

  אמ….. תקן אותי אם אני טועה אבל הגלאקסי יותר יקר….

  אז בטח תגיד שהחומרה שלו יותר חזקה עם יותר גיגהרצים ויותר ראם נכון? צודק לחלוטין. ומה בדיוק זה נותן לך?

  משחקים רצים בצורה חלקה על אייפון, שאר האפליקציות עובדות בצורה חלקה בדיוק כמו בגלאקסי 7. אז איפה בדיוק מתבטא היתרון של 8GB ראם ומעבד עם תלאפים ג'יגהרצים?

   

   מצד שני, בנושא שונה לחלוטין יש לנו פיסי נגד מאק.

  החומרה של מאק גם נחותה מול החומרה של הפיסי (באותה רמת מחיר) אבל פה אתה כן יכול לראות את ההבדל בביצועים.

  ושוב, לא מעניין אותי מבחנים סינטטים אלא מבחנים של רינדור. מבחנים של דחיסת וחילוץ של קבצי ראר. דברים כאלה שאפשר לראות את החסכון בזמן.

   

  אז במקרה של המאק-פיסי אני מסכים שאין שום סיבה לקנות מאק (חוץ מדרישות מאוד ספיציפיות).

  אבל המקרה של אייפוןאנדרואיד ממש לא דומה. ואם אתה רוצה להמשיך לחיות בסרט שהגלאקסי שלך יותר טוב בגלל שיש לו יותר ראם ומעבד עם יותר גיגהרצים אז וואלה סבבה לך.

  ולפני שאתה מעלה את הטיעון שהאייפון יותר מוגבל מהגלאקסי… אני עם אייפון כבר 6 שנים. לא היה מקרה אחד בודד שרציתי לעשות משהו שלא יכלתי. וכן אני עם JB.

   

   

  אתה ממשיך באותו קו ומתעלם מההשוואה האמיתית. לאנדרואיד יש עוד מבחר מלבד הגלקסי 7 כמו שלפי.סי יש יותר מבחר מלבד המיקרוסופט החדש, יהיה שמו אשר יהיה. תמשיך להגיד אייפון מול גלקסי7. אני אמשיך להגיד שאייפון מול אנדרואיד שווה למק מול פי.סי 
  בוא נסיים פה את הדיון, כי להתקדם אין לאן.

  01/11/2016 בשעה 16:00
 24. Guy F
  ציטוט של digitalseeker

  GUY החוסר מבחר בAPPLE זה בדיוק מה שהמשתמש ההדיוט אוהב.

  הוא לא צריך לחקור, לא צריך לשאול, לא צריך לבדוק.

  הוא יודע אם זה "טוב" או פחות "טוב" לפי התאריך למשל "MID 2015"…תראה לי משתמש הדיוט שיכול להגיד לך יש לך PC טוב כי הוא MID 2015 ?

  הם יקרנים כי הם יכולים, וכי יש משתמשים הדיוטים.

   

  השאלה אם יש הצדקה, לא של ביצועים, מבחינת מערכת הפעלה…כדוגמה הפוכה – כל המשחקים יוצאים לPC, מעטים יוצאים לMAC.

   

   

  זה בדיוק מה שאני אומר, להם מה שחשוב זה שיש תפוח אכול מצידו החיצוני של המחשב כדי שכוווולם ידעו שיש להם מק

  בודדים האנשים שאני מכיר שמשתמשים במק באמת כי הם מעדיפים אותו (בעיקר בחווית השימוש, לא במבחן הביצועים) על פי.סי

  01/11/2016 בשעה 16:03
 25. MekoPelet
  ציטוט של jackhammer

   

  עוד פעם אתה משווה את מה שקורה במלחמת האייפון-אנדרואיד לבין מה שקורה במלחמת הפיסי-מאק….

  זה לא אותו דבר ואין שם אותם תופעות.

   

  אבל בגלל שכנראה לא הסברתי את עצמי בצורה ברורה אני אנסה שוב.

  כמה עולה אייפון 7? 

  https://www.google.co.il/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=iphone+7+price

  כמה עולה גלאקסי 7?

  https://www.google.co.il/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=galaxy+s7+price

  אמ….. תקן אותי אם אני טועה אבל הגלאקסי יותר יקר….

  אז בטח תגיד שהחומרה שלו יותר חזקה עם יותר גיגהרצים ויותר ראם נכון? צודק לחלוטין. ומה בדיוק זה נותן לך?

  משחקים רצים בצורה חלקה על אייפון, שאר האפליקציות עובדות בצורה חלקה בדיוק כמו בגלאקסי 7. אז איפה בדיוק מתבטא היתרון של 8GB ראם ומעבד עם תלאפים ג'יגהרצים?

   

   מצד שני, בנושא שונה לחלוטין יש לנו פיסי נגד מאק.

  החומרה של מאק גם נחותה מול החומרה של הפיסי (באותה רמת מחיר) אבל פה אתה כן יכול לראות את ההבדל בביצועים.

  ושוב, לא מעניין אותי מבחנים סינטטים אלא מבחנים של רינדור. מבחנים של דחיסת וחילוץ של קבצי ראר. דברים כאלה שאפשר לראות את החסכון בזמן.

   

  אז במקרה של המאק-פיסי אני מסכים שאין שום סיבה לקנות מאק (חוץ מדרישות מאוד ספיציפיות).

  אבל המקרה של אייפוןאנדרואיד ממש לא דומה. ואם אתה רוצה להמשיך לחיות בסרט שהגלאקסי שלך יותר טוב בגלל שיש לו יותר ראם ומעבד עם יותר גיגהרצים אז וואלה סבבה לך.

  ולפני שאתה מעלה את הטיעון שהאייפון יותר מוגבל מהגלאקסי… אני עם אייפון כבר 6 שנים. לא היה מקרה אחד בודד שרציתי לעשות משהו שלא יכלתי. וכן אני עם JB.

  ואם תיקח לדוגמא את oneplus 3 ? המחיר שלו בערך ב2500 שח אל מול האייפון 7 בגרסת 32GB במחיר של 3700 בערך והחומרה של הoneplus 3 יותר גבוה.

  01/11/2016 בשעה 16:07
 26. jackhammer
  ציטוט של Guy F

   

  אתה ממשיך באותו קו ומתעלם מההשוואה האמיתית. לאנדרואיד יש עוד מבחר מלבד הגלקסי 7 כמו שלפי.סי יש יותר מבחר מלבד המיקרוסופט החדש, יהיה שמו אשר יהיה. תמשיך להגיד אייפון מול גלקסי7. אני אמשיך להגיד שאייפון מול אנדרואיד שווה למק מול פי.סי 
  בוא נסיים פה את הדיון, כי להתקדם אין לאן.

   

  אני משווה בינהם כי אלה 2 ספינות הדג בשוק.

  ברור שיש טלפונים יותר תקציביים. אבל אתה לא יכול להשוות רכב יוקרה להונדה סיוויק.

  01/11/2016 בשעה 16:11
 27. moranhoresh

  נתון שהתעלמת ממנו לחלוטין הוא נושא תצוגה 10-bit ויכולת תצוגה של כמעט 100% AdobeRGB (לא srgb). במחשבי המק זה קיים. כדי להשיג 10-bit ב-PC אתה חייב לרכוש כרטיס מסך של AMD מסדרת QUADRO היקרה. (AMD בכוונה מנטרלת בדרייברים את האפשרות הזאת בכרטיסים היותר זולים). כך, שמבחינת מחיר מדובר על הוצאה דומה בעבור תוצאה דומה.
  בעיה נוספת, הקיימת במערכות חלונות היא שכל עדכון בא כ-PATCH, כך שעם הזמן מערכת ההפעלה נהיית יותר איטית, בעוד ש-MAC זה נדיר.
  ההתעסקות השונה עם עדכוני מערכת ההפעלה ומגוון החומרה והדרייברים יכולה בקלות לגרום לקריסה של תוכנות ב-PC. ב-MAC, היות ומדובר בחומרה אחידה, הבעיה כלל לא קיימת.
  לגבי קריסה של מערכת ההפעלה, יש לי מחשבים עם חלונות 7, מחשבים עם חלונות 10 ו-MAC. אין מה להשוות את מספר הפעמים שמחשבי ה-PC קרסו לעומת אלו של ה-MAC.
  עוד נקודה, שהועלתה כאן, היא איכות המסכים של ה-MAC PRO, שקיימת (אולי) רק בדגמי ה-PC היקרים.
  הכתבה שלך נראית מוטית לכוון אחד, ואחת ההוכחות לכך, היא ההתעלמות שלך ממחשבי ה-MAC PRO בעלי מסך 15", המכילים כרטיס מסך ייעודי, ואלו מיועדים לגרפיקאים.

  שורה תחתונה, גרפיקאים עובדים עם צבעים, הם רוצים את מלוא הספקטרום, הדבר קיים במחשבי המק, בעוד של-PC דרוש כרטיס Quadro, אתה מוזמן לראות את עלותו.

  01/11/2016 בשעה 18:04
  • moog

   לטענתך
   -מיליוני מאקים נמכרים עם כרטיסי מסך מובנים של Intel בלבד במחירים מופקעים
   ובנוסף רק ב 2015 התווספה התמיכה במערכת ההפעלה ל 10 ביט
   -תהליך העידכונים בכלל שונה בחלונות 10 (עידכון קומליטוב כל חודש) אנחנו לא ב XP
   -גם במאק צריך דרייברים להתקנים חיצוניים בדיוק כמו בחלונות
   -אם המחשבים שלך קורסים הם פשוט מתוחזקים גרוע !!!
   MAC PRO זה מחשב נייח לא נייד

   01/11/2016 בשעה 19:11
   • moranhoresh

    1. אם מיליונים נמכרו, כנראה המחיר לא מופקע
    2. לי יש מקבוק פרו לפני 2015, ויש לו תמיכה ב-10 ביט, מה שאין במחשבים נייידים PC
    3. כל מחשבי ה-PC שלי נהיו איטיים מעדכון לעדכון, זה לא קרה במק, זה לא קרה בגלל תחזוקה. זה קרה מייד לאחר עדכונים. חוץ מזה מי שמע על תחזוקה. במק אין כזה דבר. מחשב זה לא רכב, לא צריך טיפול 10000, לא ראיתי המלצה לתחזוקה באף חוברת הדרכה שמגיעה עם המחשב
    4. התכוונתי למקבוק פרו ולא למק-פרו

    01/11/2016 בשעה 22:55
    • moog

     1. גם חובבי אפל יגידו לך המחיר הוא מוגזם
     2.תמיכה ב 10 ביט נוספה ל OSX רק ב2015 (עובדה קיימת אז כל הטענה שלך מגוכחת)
     תמיכה ל 10 ביט בחלונות כבר קיים שנים על שנים
     וגם התמיכה היא רק לחומרה+ מסך כמו IMAC 4K 5K בלבד
     ממליץ לך לא להטעות פה אנשים

     3. אם לא מתקינים שום זבל …אין צורך לתחזק שום דבר
     עידכונים של 10 וגם 8 לא מאיטים שום דבר במיוחד לא עם כונן SSD
     אל תצפה לקחת מחשב של 1500 שקל עם כונן קשיח איטי ולעשות השוואה למחשב של 10 פלוס

     02/11/2016 בשעה 22:51
 28. none77

  לamd יש firepro

  לnvidia יש quadro.

  יש כרטיסים בסיסיים זולים מהסדרות האלו.

  01/11/2016 בשעה 19:10
  • moranhoresh

   נכון, אבל פוטושופ, לדוגמא, לא תומך ב-10 ביט בפיירפרו, רק בקוואדרו. המחירים של קוודרו שמספקים ביצועים נאותים למעצבים גרפים עולים אלפי שקלים

   01/11/2016 בשעה 22:56
 29. BenderTheOffender

  תיקון קטן- IDIGITAL אינה יבואן רישמי של APPLE אלה משווק מורשה.

  01/11/2016 בשעה 21:01
 30. jackhammer

   

  02/11/2016 בשעה 09:47
 31. Shimmy Weitzhandler

  מה שאני חושב המון זמן. אפל רוכבת על מה שהיא היתה טובה בו בעבר. הדברים האלה נכונים גם לגבי האייפון, וגם לגבי שפת JAVA ומערכת ההפעלה הסגורה של אפל (מיקרוסופט פתחה את כל הקוד שלה לקהל הרחב! ואפשר לפתח ב-.NET לאנדרואיד ומק).

  02/11/2016 בשעה 22:14
 32. omrij
   

  לא שאני חושב שהמק משתלם בכל אופן, אבל ההשוואה הזאת מעוותת.

  מדדובר במחשב בן שלוש שנים שכמובן לא יכול להתמודד מול מחשב מודרני.

  מדיניות התמחור של אפל הזויה והמחיר שלו לא משתנה כשהטכנולוגיה מתקדמת.

  בחודש הבא אמור להיות מוכרז מק פרו חדש ואותו יהיה צריך להשוות מול pc עדכני.

  Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  03/11/2016 בשעה 08:45
 33. jackhammer
  ציטוט של omrij

  לא שאני חושב שהמק משתלם בכל אופן, אבל ההשוואה הזאת מעוותת.

  מדדובר במחשב בן שלוש שנים שכמובן לא יכול להתמודד מול מחשב מודרני.

  מדיניות התמחור של אפל הזויה והמחיר שלו לא משתנה כשהטכנולוגיה מתקדמת.

  בחודש הבא אמור להיות מוכרז מק פרו חדש ואותו יהיה צריך להשוות מול PC עדכני.

  Sent from my SM-G930F using Tapatalk

   

  מסכים איתך שהחומרה שלו מיושנת כי מה לעשות (כמו שאמרת), מחשב בן 3 לא יכול להתמודד מול מחשב מודרני…

  אבל זה מה שאפל מוכרת. כרגע (או נכון לזמן יצירת הסרטון) זה הדגם שיש לאפל בשוק.

  כשיגיע המק פרו החדש יכול להיות (דגש על 'יכול להיות') שהוא יהיה בעל החומרה הכי חזקה לכמה חודשים ואז גם זה ישאר מאחור…

  03/11/2016 בשעה 11:11
 34. David Peled

  ״..ואף על פי כן, נע תנוע..״
  אחת הכתבות המוטות ביותר שקראתי כבר זמן רב.
  ההשוואה בין איימק לכל מחשב PC אחר אינה מציאותית מכיוון שאין בשוק שום מחשב עם מסך כמו באיימק 27״! וההשוואה בין וינדוז ל- MacOS ממש לא הוגנת כלפי מיקרוסופט שחייבת להתפשר בכל אספקט של מערכת ההפעלה שלה כדי שתתאים למכנה המשותף הנמוך ביותר, לעומת אפל שמערכות ההפעלה שלה מתאימות כמו כפפה ליד. אם יש עוד כמה Ghzים או לא זה לא כל כך רלוונטי (כמובן ביחס הגיוני) לעומת העובדה שהשוק המקצועי צריך כלי עבודה אמין, יציב, חף מאיומים סביבתיים, ו…כייפי לעבודה. כל זאת כדי להגיע לרמת יצירתיות המקסימלית שכל משתמש שואף לה.
  הכותב חוטא לאמת, או מנסה לשווא להסוותה ע״י התייחסותו ״המוזרה״ ליציבותה העדיפה בהרבה של MacOS לעומת וינדוז, כמו גם לחסינותה המופלגת לעומת זו שמרדמונד.

  03/11/2016 בשעה 20:56
 35. Milford Cubicle

  אחת התגובות הפאנבואיות ביותר שקראתי כבר זמן רב.

   

  03/11/2016 בשעה 21:05
 36. none77

  הפסקתי לקחת סמי הזיה כי הרגשתי שהimac עם המסך 27" שאין כמותו בעולם גורם לי להיות ברמה יצירתית עילאית.

  03/11/2016 בשעה 21:37
 37. urib
  ציטוט של David Peled

  ״..ואף על פי כן, נע תנוע..״ אחת הכתבות המוטות ביותר שקראתי כבר זמן רב. ההשוואה בין איימק לכל מחשב PC אחר אינה מציאותית מכיוון שאין בשוק שום מחשב עם מסך כמו באיימק 27״! וההשוואה בין וינדוז ל- MacOS ממש לא הוגנת כלפי מיקרוסופט שחייבת להתפשר בכל אספקט של מערכת ההפעלה שלה כדי שתתאים למכנה המשותף הנמוך ביותר, לעומת אפל שמערכות ההפעלה שלה מתאימות כמו כפפה ליד. אם יש עוד כמה Ghzים או לא זה לא כל כך רלוונטי (כמובן ביחס הגיוני) לעומת העובדה שהשוק המקצועי צריך כלי עבודה אמין, יציב, חף מאיומים סביבתיים, ו…כייפי לעבודה. כל זאת כדי להגיע לרמת יצירתיות המקסימלית שכל משתמש שואף לה. הכותב חוטא לאמת, או מנסה לשווא להסוותה ע״י התייחסותו ״המוזרה״ ליציבותה העדיפה בהרבה של MacOS לעומת וינדוז, כמו גם לחסינותה המופלגת לעומת זו שמרדמונד.

  הסיוט של כל משתמש מק עובר כל יום, או בקיצור "sbbod"

  יש כאלו שעושים צחוק, ויש כאלו כמוני עסוקים בכסיסת ציפורניים.

   

  03/11/2016 בשעה 22:38
 38. omrij

  אני משתמש כבר שנים בOSX (על PC)

  יכול לספור על כף יד אחת את מספר הפעמים שהיה לי SBBOD

  04/11/2016 בשעה 21:40
 39. Sargon

  ווינדוס 7 אכן יציבה.

  וונידוס 10? :lol:

  04/11/2016 בשעה 21:59
 40. urib
  ציטוט של omrij

  אני משתמש כבר שנים בOSX (על PC)

  יכול לספור על כף יד אחת את מספר הפעמים שהיה לי SBBOD

  זה קורה בעיקר בעבודה אינטנסיבית כגון: פוטושופ מאומץ,

  אפטר ופרמייר, אינדיזיין עם כמות גדולה של עמודים.

  עבודה ברשת מול שרתים.

  05/11/2016 בשעה 16:33
 41. omrij

  את כל אלה אני לא עושה :)

  Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  05/11/2016 בשעה 17:50
 42. nachum37
  ציטוט של WarMachine

  עליית המחיר לא הביאה לשדרוג של הרכיבים בדגם הבסיסי (13 אינץ') וכך יצא שנשארנו בדגם הבסיסי עם כרטיס מסך עלוב של אינטל איריס, 8 ג'יגה של זכרון ראם, ומעבד i5 שאינו מהסדרה האחרונה של אינטל. בנוסף, כל חיבורי ה-USB הם מסוג-C, דבר שיקשה על חיבור של חומרה קיימת ללא רכישת מתאמים שמסרבלים את החיבור וכן מייקרים את כל העסק. אכזבה נוספת היא בגזרת כל הפיצ'רים הקטנים שנתנו למק את האופי המיוחד שלו. הלוגו של אפל בגב המסך אינו מואר, אין את הסאונד המוכר בהפעלה של המחשב וגם המטען אינו מתחבר באמצעות Magsafe. להרבה מהאנשים יראו פיצ'רים אלו איזוטריים אבל הם חלק בלתי נפרד מאופיו ודמותו של המחשב.


  אז נכון, גודל הכונן הקשיח מתחיל ב-256 של SSD מהיר יותר (גודל שלא מספיק לכלום, בטח שלא לעריכת קבצי וידאו), יש מקלדת חדשה ונוחה יותר וכן גם Touch ID ו-Touch Bar. המקבוק החדש הוא גם קל יותר ודק יותר וכן בעל Track Pad ענקי עם טכנולוגית Force Touch.  האם אלו פיצ'רים מהפכניים? אפשר להסכים שלא. האם הם מצדיקים את התוספת למחיר? אני בכלל לא בטוח.

  כמדומני שלא הבנת את הקונספט של המקבוק פרו המינימלי אם טענותיך נגד החברה נובעות מטענותיך עליו. 

   

  המכשיר הזה נועד לאלו שרוצים מחשב נייד "אמיתי" עם מעבד Core i לשימושים יומיומיים ואולי מעט עריכות וגרפיקה דו מימדית, ונעשה מאמץ לבדל אותו מהמקבוק הרגיל עם ה Core Y וכן מהמקבוק פרו הגדולים שבאמת מיועדים לשימושים מקצועיים. זו הסיבה שהורידו ממנו את הפיצ'רים השונים, וזו הסיבה שבעבר הדגם הרע נמוך הגיע עם מסך TN. אף אחד לא רוצה שתערוך עם המחשב הזה וידאו…

  06/11/2016 בשעה 11:34
 43. DrShawarma

  די להצדיק את אפל. המחויבות היחידה שלאפל יש היא כלפי בעלי המניות שלה. הדגם החדש עדיין ממותג בתור Pro, כלומר מחשב לעבודה של מקצוענים. משמע אפל רוצה שתערוך וידאו על המחשב הזה. הם גם בדרך כלל אלה שקונים את זה, ועל חשבון מקום העבודה, אז המחיר זה לא סוף העולם בשבילם. עכשיו לך תכניס את הכרטיס זכרון שלך פנימה או תחבר את האיחסון הנייד בלי דונגל שעולה 20 דולר. *Courage*

  הסיבה כביכול שבגללה המקבוק אייר המשיך להגיע עם מסך TN נחות בעל רזולוציה נמוכה היתה על מנת לשמור על 10 שעות בממוצע על בטריה. הסיבה האמיתית היתה חמדנות, מסך TN מיושן בן 5 הרבה יותר זול לייצור. 

  אין לאפל כרגע תחליף למקבוק אייר, גם לא הפרו 13". הם הרגו אותו בכוונה. יותר רווחי למכור מקבוק אייר נכה עם מסך יפה (מה שהם קוראים לו מקבוק)ב1300 דולר, או מה שאתה מכנה באלגנטיות תחליף לאייר ב1500 דולר, מאשר מחשב שימושי שהוכיח את עצמו (עם מסך משודרג נניח) ב1000. למען השם, לYoga 2 Pro שלי בן ה3 יש מסך 3K. אבל אנשים הם אנשים, והם ימשיכו לקנות מקבוקים (ואני יכול להבין למה, זאת משקולת יפה מאוד וסמל סטטוס), לסבול בשקט, ולפלוט כמות מופרזת של כסף.  בדור הזה, אפילו אתרי הטכנולוגיה הגדולים מתלוננים על שני פורטים של USB-C, ועוד באותו הצד ROFL, במחשב שהמחיר שלו מתחיל ב$1500.

  06/11/2016 בשעה 16:36
 44. Milford Cubicle
  ציטוט של omrij

  אני משתמש כבר שנים בOSX (על PC)

  יכול לספור על כף יד אחת את מספר הפעמים שהיה לי SBBOD

  אני משתמש כבר שנים ב-Windows 7 / 8 / 8.1 / 10, מספיקה לי כף יד אחת וגידמת כדי לספור את כמות הפעמים שהיה לי BSOD (זה קרה בדיוק 0 פעמים), אבל זה לא מונע מפנבואים של אפל לטעון שווינדוס לא יציבה.

   

  06/11/2016 בשעה 18:06
 45. ag43

  ^ מה שהוא אמר.

  06/11/2016 בשעה 18:36
 46. MekoPelet
  ציטוט של Milford Cubicle

  אני משתמש כבר שנים ב-Windows 7 / 8 / 8.1 / 10, מספיקה לי כף יד אחת וגידמת כדי לספור את כמות הפעמים שהיה לי BSOD (זה קרה בדיוק 0 פעמים), אבל זה לא מונע מפנבואים של אפל לטעון שווינדוס לא יציבה.

   

  לי יש BSOD קבוע אם אני ינסה להוציא את הUSB של הווייפי של המחשב (לא קורא עם שום דבר אחר). לא בטוח את הסיבה שזה קורה. למזלי אין לי צורך להוציא גם ככה. (יכול מאוד להיות שזה בגלל שזה עם מאריך USB או משהו עם הדרייבר של זה)

  06/11/2016 בשעה 18:55
 47. Milford Cubicle

  מה זה לעזאזל "הUSB של הווייפי של המחשב"?

   

  06/11/2016 בשעה 18:56
 48. MekoPelet

  ערכתי את ההודעה שלי שניה לפני שהגבת אז כנראה לא ראית את השינוי התכוונתי לדבר הקטן הזה

  TL-WN722N-01.jpg 

  06/11/2016 בשעה 18:59
 49. omrij
  אני משתמש כבר שנים ב-Windows 7 / 8 / 8.1 / 10, מספיקה לי כף יד אחת וגידמת כדי לספור את כמות הפעמים שהיה לי BSOD (זה קרה בדיוק 0 פעמים), אבל זה לא מונע מפנבואים של אפל לטעון שווינדוס לא יציבה.

   

  לא טענתי אחרת, גם אני משתמש בחלונות במקביל. זה רק היה כתגובה לאמירה על כך שosx לא יציבה.

  06/11/2016 בשעה 19:18
  • יונתן מנדלסון

   איזה פוסט מלא שגיאות.
   DDR4 יותר חסכוני מ-DDR3 ולא להיפך, הסיבה למגבלת זכרון ה-RAM במחשבים היא בבקר שבחרה אפל ולא בגלל ש-DDR3 לא תומך בזה, מצלמות יוקרתיות ממש לא משתמשות בכרטיסי SD אלא ב-CF, תקן UFS לכרטיסים חיצוניים לא תומך לאחור בתושבת כרטיסי SD ועוד.

   07/11/2016 בשעה 18:30
 50. ben (0_0) levi

  למעלה מ5 שנים שאני עם ווין 7 ובשנה האחרונה ווין 8.1 

  0 פעמים BSOD

   

  השיווק של אפל הוא מדע בדיוני ואנשים אוכלים את זה בלי מלח

  פשוט עצוב

  07/11/2016 בשעה 18:24
 51. jackhammer
  ציטוט של nachum37

   

  מסכים עם יונתן, המון מידע מוטעה ומטעה

  08/11/2016 בשעה 08:54
 52. se7en

  אפל

  אני כל כך אוהב את רום הודו.

   

  קחו פי שלוש כסף.

  ושימו לי אזיקים!

  09/11/2016 בשעה 08:01
 53. uncommon

  באמצע ה-80 כשהמקינטוש כבש את עולם העיצוב היו לו: מערכת הפעלה מתקדמת מבוססת חלונות, עכבר, תוכנות גרפיות שעבדו רק על מק ומגוון פונטים יפים. היתרון נמשך גם שמיקרוסופט הכניסה ב-92~ את חלונות 3.1 והוסיפה עכבר. ב-1995, כשרכשתי מק "PowerPC 8500" נוצר מצב לא הגיוני: בשליש המחיר של המק יכולת לרכוש PC באותה עוצמה, עם חלונות 95 + אותן תוכנות גרפיות, ובעיקר להנות מההיצע השיתופי החינמי באינטרנט של תוכנות ומשחקים (אבל גם וירוסים). טכנאי המק המועטים עלו מן הסתם הרבה יותר כמו גם הציוד ההיקפי הנילוה. חברת "ידע" כמונופול מקומי נתנה שירות גרוע ויקר בטרוף.
  בוא נהיה מדוייקים: מאותה נקודה בדיוק, מעולם לא היה כל צידוק רציונלי לרכוש מחשב של אפל, גם לא כשסטיב ג'ובס חזר עם האיי-מק המעוצבים, ועוד לא אמרנו מילה על תלת מימד ועריכת וידאו בכלים הנפוצים על כל הסיפריות שלהם.
  כמו לאייפון, לממשק ולמערכת ההפעלה המגניבה יש ערך מוסף קליל, אבל תמיד בהפרש העלויות ניתן היה להנות מחומרה או ציוד הייקפי עם ערך מוסף הרבה יותר משמעותי למעצב.

  24/11/2016 בשעה 23:56
 54. Sargon

  במקרה של האייפון לעומת האנדרויד לאנדרויד יש דווקא חיסרון בגלל מערכת ההפעלה המגושמת שלו.

  27/11/2016 בשעה 00:05