עשר שנים של אתר המחשבים - מי היה מאמין? • HWzone
HWzoneעשור לאתר המחשביםמחשבים

עשר שנים של אתר המחשבים – מי היה מאמין?

הכתבה שאתם קוראים עכשיו אמורה לסכם את פרויקט סיכום העשור ב-HWzone.
הכתבה שאתם קוראים עכשיו מכילה הרבה מאוד לינקים נוסטלגיים – מומלץ בחום להיכנס אליהם!
הכתבה שאתם קוראים עכשיו אמורה לסכם את HWzone.

HWzone – עשר שנים של עשייה

רגע, לסכם?? אבל רק התחלנו!

10 שנים עברו, וזה מרגיש כאילו הכל התחיל רק אתמול…
כאילו רק אתמול "אתר חומרה" היה שם נרדף ל-"לא קיים" בשוק הישראלי, כאשר מעטים היו הישראלים שבכלל ידעו שקיים תחום כזה – וגם אלו שידעו, בילו את זמנם באתרי חומרה מובילים מהגלות: Anandtech, Tom’s hardware, וחבריהם.

2001 היתה השנה שבה הכל התחיל.
שנה שבה שוק המחשבים התחיל לצבור תאוצה. המעבדים התחזקו (פנטיום 3, מישהו זוכר? זה המעבד ההוא ששלט בשוק באותה תקופה, בזמן שאינטל ניסתה לדחוף את הפנטיום 4 החדש שלה, כדי להילחם במתחרה שפתאום "צצה משום מקום ועקפה אותה בסיבוב", AMD), כרטיסי המסך עם תמיכה ב"תלת מימד" הפכו להיות רכיב קבוע במפרטי מחשב, כוננים קשיחים גדלו עוד ועוד, ואם הנפח שלהם עדיין לא הספיק למישהו – אז הוא גם היה יכול לקנות צורב דיסקים ביתי – במחיר יחסית שפוי, לעומת מה שהיה בעבר.

שנה שבה אנשים, גם בישראל, גילו שעולם המחשבים הולך ונהיה דומה לעולם המכוניות – עם טווח מחירים ודגמים שיכול לנוע בסדרי גודל של פי-10 ויותר. אפשר לקנות מחשב ב-1,000 ש"ח, ואפשר לקנות מחשב ב-10,000 ש"ח! אז מה בעצם ההבדל? הו, שאלה טובה. ההבדל, הוא מה שבעצם יצר את שוק אתרי החומרה.
אתרים שהמהות שלהם היתה קודם כל – לדעת. להכיר את השוק, לשלוט בכל הפרטים הטכניים, לעמוד על ההבדלים בין המוצרים השונים, ולדעת לבחור את המוצר המתאים ביותר למשימה, כל משימה. המהות הנוספת של אתרי החומרה, היתה להעביר את הידע הזה הלאה.
חדשות, בדיקות מקצועיות של ציוד, השוואות, מדריכים, מאמרי דעה, וכמובן פורומים – אותן קהילות של גולשים שעוזרים אחד לשני. עונים על שאלות, ממליצים, מזהירים, ופשוט – נהנים.

בשנת 2001, עדיין היה חלל בשוק הזה בכל הנוגע למדינתנו הקטנה, . הביקוש הלך וגדל, אך ההיצע – היה מזערי עד לא קיים..
לשם, נכנס HWzone.

דיי מגניב לשנת 2001, לא?

האתר חרט על דגלו להעלות את המודעות לנושא המחשבים בארץ, ולהפוך את המשתמש הישראלי לנבון ומודע יותר.
זה אולי ישמע פלצני, אבל זו האמת.
ככל הנראה זה הזמן והמקום להודות לכל מי שהיה איתנו ועזר להפוך את HWzone למה שהוא היום, ובאופן אישי ומיוחד למספר אנשים שהיו איתנו ממש בהתחלה ולקחו תפקיד חשוב ומשמעותי בתקופתו הראשונה של האתר, שעזרו לנו להפריח את השממה ממש בימיו הראשונים של האתר, וגם בהמשך הדרך. ביניהם: קובי חסון, יובל רביד, אורי סולימני, ניצן זיפמן, נועם אליהו, דן איידלמן, גיא זיסקינד, דן מרחסין, רונן גרויסמן, מור שובל, איתי סימון, עבדכם הנאמן עמרי עמוס, ועוד רבים וטובים.

אם מישהו מרגיש ששכחתי אותו, התנצלותי הכנה. הרשימה המלאה של כל חברי הצוות שהיו שותפים להתקדמות האתר במשך השנים היא ארוכה בהחלט, ואתם הרי רוצים לסיים לקרוא את הכתבה הזאת לפני שנחגוג את העשור השני :)
יחד עם זאת, חשוב לי להודות לכל מנהלי המדורים, מנהלי הצוותים, כתבי החדשות, כתבי הביקורות, המאמרים והמדריכים, מנהלי הפורומים, וכל האנשים שהשקיעו, תרמו, ועזרו ל-HWzone להפוך מאתר קטן ונחמד ללא שאיפות יומרניות – למה שהוא היום.

תודה! :)

מזל טוב לנו!

רוצים להיזכר קצת בהיסטוריה שלנו? תקף אתכם פרץ נוסטלגיה מטורף?
כוונו את מכונת הזמן שלכם 10 שנים אחורה, דלגו לעמוד הבא, ובואו נתחיל!

1 2 3 4העמוד הבא
תגיות
Back to top button
Close
Close