עכשיו בחנויות: מחשבים זעירים עם מעבד ה-10 ננומטר הראשון מסוגו של אינטל • HWzone
מחשביםמעבדיםכתבות נבחרות

עכשיו בחנויות: מחשבים זעירים עם מעבד ה-10 ננומטר הראשון מסוגו של אינטל

דגם ה-Cannon Lake הצנוע והיחיד שהושק לו לפני כמה חודשים מצטרף אל משפחת ה- של אינטל

לפני כמה חודשים נצפתה במזרח הרחוק השקה בלתי צפויה – מעבד נייד כפול ליבות צנוע מסוג Core i3-8121U, שהיה שונה מכל שאר דגמי משפחת ה-Core מהדור השמיני משום שהתבסס על תהליך הייצור הראשון של ב-10 ננומטר, במקום על הגלגול השלישי של תהליך הייצור המוכר ב-14 ננומטר.

היה זה בלון ניסוי על יצרנית השבבים, אולי כזה שנועד לממש את הבטחת החברה למשקיעים להביא מעבדי 10 ננומטר לשוק באופן מסחרי במהלך 2018 – ובאופן טבעי הוא עורר לא מעט עניין בקרב חובבי החומרה, בתור רמז קטן עבור מה שצפוי לנו בהמשך הדרך עם דור ה-10 ננומטר השני, שכבר אמור להיות מתורגם לקו מלא ושלם של לכל הקטגוריות ורמות המחירים.

אחרי הגיחה למחשבים הניידים, השבב "הנדיר" ביותר של בשנה זו מגיע למערב במחשבים נייחים

עתה נראה כי לכולנו תהיה הזדמנות להכיר מקרוב את ה-Core i3-8121U – משום שהוא הופך לחלק ממשפחת מחשבי ה-NUC הפופולרית של במסגרת שני תתי-דגמים ייעודיים שכבר הגיעו אל החנויות המקוונות בחו"ל.

המחשב הסלוני הזעיר מסדרת Crimson Canyon מגיע במערך מורכב מראש שכולל גם מערכת הפעלה במחירו, זאת בניגוד לדגמי NUC אחרים שמוצעים לרוב בגרסאות "ערומות" ללא כונן אחסון או זכרונות דינאמיים. בשני הדגמים הקיימים תמצאו את המעבד המדובר עם זוג ליבות פיזיות ועוד זוג ליבות לוגיות, בתדרים שבין 2.2GHz ל-3.2GHz ועם 4MB של זכרון מטמון – ביחד עם ליבה גראפית ייעודית נפרדת מסוג Radeon 540 של , משום שה-i3-8121U אינו כולל גראפית מובנית פעילה.

מחשבי ה- הראשונים עם שבבי 10 ננומטר מגיעים לחנויות אך ורק בתצורה המוגדלת – עם כונני 2.5 אינץ' שמגדילים את הגובה ביחס לדגמים אחרים המבוססים עם מוצרי M.2 בלבד

דגם אחד של המחשב הטרי מציע 4GB של זכרון LPDDR4 מולחם במהירות 2,666MHz ואילו הדגם השני 8GB, אך פרט לכך המפרטים הם זהים וכוללים גם כונן קשיח מכאני בנפח טרה-בייט אחד, מערכת חלונות 10 בגרסת Home, שבב משולב של מדגם Wireless-AC 9560 לקישוריות Wi-Fi 802.11ac ו-Bluetooth 5.0, חיבור Gigabit Ethernet בהתבסס על בקר מבית , ארבעה חיבורי USB 3.1 Gen.1 בתצורת Type-A, צמד יציאות וידאו מסוג HDMI 2.0a ומחבר M.2 נוסף באורך 80 מילימטרים עבור כונני SSD או מאיצים ממשפחת ה-Optane של .

המחיר הוא בהחלט לא זול, אם כי סדרת ה-NUC של מעולם לא כיוונה למחירים התחרותיים ביותר בתחום המחשבים הממוזערים

המחשבים הייחודיים הללו זמינים גם באמאזון האמריקאית, ללא אפשרות משלוח ישיר לישראל בשלב זה – וגם באתר הבינלאומי של החנות Newegg, שם הדגם עם 4GB של זכרון דינאמי יעלה לכם 2,327 שקלים כולל תוספת מע"מ ומשלוח לארץ, בעוד שדגם עם 8GB של RAM יעלה 2,568 שקלים. שווה או לא – זו כבר הכרעה שאתם מוזמנים לעשות בעצמכם בתגובות.

תגיות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close