עוד חידוש של גוגל: Google Voice

מהיום ב-Gmail – תקשורת קולית חינמית… בערך
 
רק עכשיו, לקראת סוף אוגוסט, גוגל מאשרת רשמית את השמועות שהחלו לצוץ בחודש יוני: מהיום תוכלו להתקשר לחבריכם דרך ה-Gmail. להמצאה הזו קוראים Google Voice ואם אתם מתקשרים לארצות הברית או לקנדה זה גם יהיה חינם לחלוטין, לפחות עד סוף השנה.
מהיום, אם תראו איש קשר מחובר בתיבת הצ'אט ב-Gmail שלכם, תוכלו ליזום עמו שיחת VOIP (ר"ת Voice over IP, בדומה ל-Skype) לטלפון הביתי שלו בזמן אמת, מכל מקום בעולם, ללא צורך בהתקנת תוכנה חיצונית כלשהיא. השירות מאפשר לחייג, להעתיק ולהדביק מספרים, לסנן שיחות או לשלוח את המתקשר לתיבת הודעות קוליות בלחיצת כפתור.
גם התעריף לשיחות לחו"ל הוא זול יחסית – שיחה מסאן פרנסיסקו לפריז עולה פחות משמונה אגורות לדקה, אם כי אנו משערים שהתעריף יהיה קצת יותר יקר מחוץ לארה"ב, אם וכאשר גוגל תמצא לנכון להרחיב את שירות ה-Google Voice מעבר לגבולות ארה"ב וקנדה, שתי המדינות היחידות בהן השירות זמין נכון להיום, והחברה אכן מבטיחה להרחיב את תחום השירות לארצות נוספות בקרוב מאוד.

הלו? גוגל?

את האשראי לביצוע השיחות תמכור גוגל דרך שירות ה-Google Checkout המאפשר לרכוש מגוון שירותים באינטרנט דרך חשבון הגוגל שלכם ולשלם עליהם בצורה מאובטחת ונוחה.

כאמור, השיחות לקווים ביתיים בארצות הברית וקנדה הם חינמיות לחלוטין, אך גוגל לא מתחייבת שהמצב אכן יישאר כך בתום שנת 2010. בינתיים, הכריזה החברה כי היא תמקם תאי טלפונים ציבוריים ברחבי ארה"ב בהם ניתן יהיה להשתמש בשירות ה-Google Voice בחינם. תאי הטלפון של גוגל ייכנסו לפיילוט בתקופה הקרובה, במהלכה תציע החברה לציבור הרחב תאי Google Voice חינמיים בנמלי תעופה ואוניברסיטאות ובמקומות נוספים כתלות בפופולריות של תאי הטלפון. אז פעם הבאה שאתם נוחתים בניו-יורק, תרימו צלצול למשפחה כדי לומר שהגעתם בשלום. זה לא עולה לכם כסף.

אתר הטכנולוגיה Engadget בדק לאחרונה את השירות החדש של גוגל ומדווח על איכות שיחה טובה למדי, המתחרה אפילו בזו של Skype, ולפעמים אף מתעלה עליה, כאשר היתרון העיקרי של גוגל מול Skype טמון בכך שאף צד לא צריך להתקין תוכנה כלשהי על המחשב – ניתן פשוט להיכנס לחשבון הג'ימייל ולהתקשר לכל מספר שתרצו.