סמסונג משיקה נגן Blu-ray ו-HD DVD משולב • HWzone
מחשבים

סמסונג משיקה נגן Blu-ray ו-HD DVD משולב

חברת סמסונג הצטרפה ל-LG כאשר הודיעה השבוע על כוונתה להשיק נגן HD המשלב את שני הפורמטים המתחרים Blu-ray ו-HD DVD. בסמסונג דיברו לראשונה על האפשרות של השקת נגן שכזה לפני מספר חודשים אך החליטו לבסוף לגנוז את הרעיון, כנראה בעקבות לחץ מסיבי מתוך מחנה ה-Blu-ray, עליו היא נמנית.

נראה כי בסמסונג החליטו שאם LG הוציאו נגן שכזה, גם הם יכולים ורוצים וכך הושק השבוע ה-Duo HD Player מדגם BD-UP5000. בסמסונג מדגישים כי הנגן החדש תומך בשני הפורמטים באופן מלא, גם בטכנולוגיות האינטראקטיביות שלהם, HDi עבור HD DVD ו-BD-Java עבור Blu-ray. כזכור, ה-BH100 של LG אינו תומך ב-HDi ועל כן החברה נמנעת מלפרסם עליו את הלוגו של פורמט ה-HD DVD. טרם פורסם מחירו של הנגן אך בסמסונג מודיעים כי שיווקו יחל לקראת תקופת החגים הנוצרית, במהלך חודשי נובמבר-דצמבר.

מלחמת הפורמטים נמשכת
לקראת סוף מרץ סמסונג הורידה את מחירו של נגן ה-Blu-ray שלה, BD-P1000, והעמידה אותו על 470 דולרים. תגובתה של טושיבה מיהרה לבוא והיא הודיעה ללקוחותיה כי החל מתחילת חודש אפריל היא מורידה את מחיריהם של נגני ה-HD DVD מהדור השני שלה בארה"ב וגם באירופה.

בארה"ב נגן ה-HD-XA2 היקר ביותר ירד מ-1,000 ל-800 דולרים, ה-HD-A20 ירד מ-600 ל-500 דולרים וה-HD-A2 ירד מ-500 ל-400 דולרים. ה-HD-A20 רק הגיע לשוק השבוע ועוד טרם הגעתו חתכה החברה 100 דולרים מהמחיר הצפוי שלו. באנגליה ה-HD-XE1 נשאר על 650 לירות שטרלינג, ה-HD-EP10 מגיע לשוק במחיר של 450 לירות שטרלינג וה-HD-E1 ירד מ-450 ל-350 לירות שטרלינג.

מהצד השני, לפני מספר שבועות הודיעה סוני כי היא מתכננת להשיק בקיץ הקרוב את נגן ה-Blu-ray הראשון שלה באירופה. הנגן, BDP-S1E, הוא בעל מפרט חומרה דומה מאוד ל-BDP-S1 שמשווק בארה"ב מזה קרוב לחצי שנה. עיצובו החיצוני שונה ונראה כי אף הוקטן מעט ביחס ל-BDP-S1 המקורי שפשוט נראה מפלצתי בגודלו. מחירו צפוי לנוע סביב 1,300 יורו במדינות גוש היורו (כ-900 לירות שטרלינג באנגליה).

גם Sony NEC Optiarc, השותפות של סוני ו-NEC לייצור כוננים אופטיים למחשבים, הציגה חידושים שיגיעו לשוק במהלך השנה. למחשבים שולחניים יגיע בקרוב צורב Blu-ray מדגם BD-M100A ולמחשבים שולחניים תשיק החברה מספר צורבי Blu-ray כדוגמת BD-5500A ואף צורב אולטרה-דק מדגם BD-5710S.

אם אתם מתכננים לרכוש נגן Blu-ray בקרוב, ייתכן כי תרצו לדעת שהחל מה-31 באוקטובר יעודכן מפרט החומרה הנדרש מנגני ה-Blu-ray. החל מתאריך זה, כל נגני ה-Blu-ray המשווקים בעולם צריכים לתמוך בתכונה של תמונה-בתוך-תמונה, המהווה חלק חשוב מ-BD-Java, הפונקציה האינטראקטיבית של הפורמט. רוב הנגנים הקיימים בשוק, לרבות קונסולת ה- 3, אינם תומכים בתמונה-בתוך-תמונה ולא ברור עם עדכון קושחה יאפשר זאת.כמו-כן, הנגנים יצטרכו לכלול לאחסון כמות מינימלית של 256 מגה-בייט, על מנת לסייע לתכונה של תמונה-בתוך-תמונה ואלו בעלי אפשרות קישור לאינטרנט צריכים לכלול לפחות 1 גיגה-בייט של .

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close