סמסונג תעזור: שמועות אודות כרטיסי המסך מהדור החדש של NVIDIA • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

סמסונג תעזור: שמועות אודות כרטיסי המסך מהדור החדש של NVIDIA

ברשת מספרים לנו על ליבות GA103 ו-GA104 מארכיטקטורת ה-Ampere – בתהליך ייצור של 7 ננומטר מבית ועם זינוק אפשרי גדול בביצועים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


שמועות מלהיבות חדשות שמצאו את דרכן אל פינות שונות במרשתת מתיימרות לספק לנו נתונים ראשוניים אודות כרטיסי ה- העתידיים מסדרה 3000 – עם ה- 3080 וה- 3070 תחילה, בהתבסס על ליבות בארכיטקטורת משופרת ובתהליך ייצור חדיש של 7 ננומטר.

ה-RTX 3070 עשוי להתבסס על ליבה בשם הקוד GA104, עם 48 אשכולות עיבוד מסוג SM ו-3,072 יחידות CUDA – אשר יהוו זינוק גדול ביחס ל-2,304 יחידות CUDA בלבד בליבות ה-TU106 שב-RTX 2070, מבלי להתייחס לשיפור הביצועים המתבקש תודות למעבר לתהליך ייצור יעיל וממוזער משמעותית. לצד הצמיחה במספר יחידות העיבוד אנו עשויים לפגוש גם בהכפלה של נפח הזכרון הגראפי – כאשר בקר זכרון של 256 ביט בשילוב עם שבבי GDDR6 מודרניים יוכל לאפשר לנו לראות עם 8GB של דינאמי מובנה בתור ברירת מחדל ו-16GB של דינאמי בדגמים המובילים.

המתינה פרק זמן בלתי מבוטל – אך יתכן כי המעבר שלה ל-7 ננומטר יגיע עם בשורות גדולות אשר יצדיקו את הסבלנות הזו

ה-RTX 3080 יתבסס לכאורה על ליבה בשם הקוד GA103, שתכלול עד 60 אשכולות עיבוד ו-3,840 יחידות CUDA פעילות – עוד זינוק מאסיבי בהשוואה לדור ה-Turing הנוכחי, בו מוצאים 2,944 יחידות עיבוד ו-3,072 יחידות עיבוד ב-RTX 2080 וב-RTX 2080 Super בהתאמה. אם זה לא מספיק, בקר הזכרון עבור דגם זה עשוי להיות בתצורת 320 ביט, אשר תאפשר לנו לקבל זכרונות GDDR6 מובנים בנפחים מרשימים ביותר של 10GB או 20GB – כך שלא יהיה זה מוגזם מדי להעריך כי דגם Ampere זה יספק עדיפים משמעותית גם בהשוואה ל- 2080 Ti המוביל של החברה כיום (לגיימינג בתור שימוש עיקרי).

אם שמות הליבות הללו תואמים את המציאות, סביר להניח כי נקבל גם ליבה בשם הקוד GA102 אשר תהווה את מוצר הדגל של בדור החדש, תוכל לשמש את ה- RTX 3080 Ti וגם גרסאות אקזוטיות ויקרות עוד יותר במסגרת מותגי ה-Titan, ה-Quadro וה-Tesla – ואולי תכלול מעל ל-5,000 יחידות CUDA פעילות, בהתבסס על 80 אשכולות SM ומעלה, כאשר מתחשבים בהבדלים היכולות אותן ראינו בדור ה- 2000.

ההכרזה הרשמית עשויה להתרחש במסגרת כנס ה-GTC הראשון של לשנת 2020, שמתוכנן להתקיים בסוף חודש מרץ בעמק הסיליקון בקליפורניה

ראוי להבהיר כי רבים מהפרטים הללו הם ספקולציות והשערות לוגיות בלבד, ועל כן ראוי לגשת אליהם בספקנות גדולה – אך אם אכן יש אמת בכך שהכרזה מתוכננת כבר בתוך כחודשיים אנחנו צופים לקבל עוד הרבה רסיסים של מידע שיסייעו לאמת או להפריך את הנתונים בפסקאות הקודמות בתוך זמן קצר. נמשיך לעקוב ולעדכן אתכם כמו תמיד!


תגיות

2 תגובות

 1. אמפרא היא הסדרה שתאפשר כרטיס שייתן FHD 60FPS מלא ללא צורך בחיבורי חשמל וברוחב סלוט אחד.
  אם NV תרצה לייצר אחד כזה..

  מעבר לכך, כל מי שרוצה RTX ושאר גימיקים יקבל מוצרים טובים הפעם בניגוד לדור הנוכחי של פסקאל שהיה בגדר הרצת ניסיון.

   

  כולי תקווה ש-NV תמשיך בקו מוצרים ללא יכולות RTX, DLSS או טנזורים לטובת הרוב הגדול שלא מעוניין בהם ועוד פחות מוכן לשלם עבורם.

 2. ציטוט של omertgm

  אמפרא

  זה אמפר ולא אמפרא…

   

  ואני מחכה כבר לתחרות שתוריד מחירים.

   

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close