סיגייט מציגה: קשיח 8TB במחיר שווה לכל נפש

3 תגובות

יצרנית הכוננים הקשיחים מזכירה לכונני ה-SDD למיניהם שעם כל הכבוד להתקדמות שהם עושים בתקופה זו – יש להם עוד הרבה לאן לשאוף בכל הנוגע ליחסי נפח/עלות

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


 למרות כל הגורמים שהיו שמחים לראות אותם נעלמים מעל פני האדמה, הכוננים הקשיחים עדיין איתנו וממשיכים להתפתח ולהתקדם – עתה עם אבן דרך נוספת בדמות כונן בנפח מרשים של 8TB, ולראשונה גם במחיר אטרקטיבי.


סדרת כונני ה-Archive HDD החדשה של סיגייט היא הראשונה מבית החברה אשר עושה שימוש בטכנולוגיית ה-SMR (ר"ת Shingled Magnetic Recording), שמציעה יכולת לדחוס מספר ביטים גדול משמעותית בשטח נתון לעומת טכנולוגיית ה-PMR שמקובלת בשוק כרגע.

כונן ה-8TB של סדרת ה-Archive מכיל שש פלטות בלבד, שכל אחת מהן דוחסת לתוכה כמות חסרת תקדים של 1.33 טרה-בייט – כ-33 אחוז יותר מהצפיפות המירבית שראינו בכוננים מבוססי PMR וגם יותר ממה שראינו בכונני ה-SMR הארגוניים היקרים שהציגה WD-היטאצ'י לאחרונה, שככל הנראה הכילו פלטות עם בין 1.2 טרה-בייט ל-1.25 טרה-בייט של מידע.

היכולת לדחוס יותר מידע לא באה ללא מחיר – כונני ה-SMR עתידים להציע פחות טובים מאלו של כונני ה-PMR, עובדה שמקבלת חיזוק בדמות מהירות סיבוב "חסכונית" ונמוכה של 5,900RPM בכונני ה-Archive HDD המדוברים. פחותים הם לא בדיוק חדשות טובות בשום מצב, אך מצד שני מי שמעוניינים בכונן 8TB כנראה זקוקים בכל מקרה לאחסון עבור קבצי מדיה ודומיהם ולא לכונן מערכת הפעלה עם מירביים.

אחרי שהזכרנו את החסרון היחסי הגדול של הכוננים מבית , הגיע הזמן לדבר על היתרון המשמעותי שלהם – תג מחיר של כ-270 דולר (כ-1,060 ש"ח בהמרה ישירה) לכונן בנפח 8TB, זאת לעומת מחיר גבוה פי 3 (!) לכונן באותו נפח שהציגה היטאצ'י. המחיר הנ"ל אומנם מתייחס לרכישה מרוכזת של 20 יחידות, אך בכל אופן סביר להניח כי מחיר ליחידה בודדת עדיין יהווה עסקה משתלמת למדי לכל מי שמאמין שקשיחים מכאניים הם עדיין רלוונטיים.

התרשמתם לטובה מהכונן של סיגייט? עכשיו נסו לדמיין מה תוכל להציע לנו טכנולוגיית ה-HAMR, כשסוף סוף תבשיל לכדי ייצור מסחרי.

sgsmr1