סיבוב פרידה: מעבדי ה-Bristol Ridge של AMD עשויים לנחות בחודש מרץ 2016 • HWzone
מחשביםמעבדים

סיבוב פרידה: מעבדי ה-Bristol Ridge של AMD עשויים לנחות בחודש מרץ 2016

הדור האחרון של מעבדי APU בהתבסס על ממשפחת ה- עשוי להגיע בתוך מספר חודשים, עם תושבת לוחות אם חדשה שתתאים גם למעבדי ארכיטקטורת ה- העתידיים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


עידן ה-Zen של AMD מתקרב, אבל עד שהוא יגיע עוד יש זמן – ואת החלל עתידה למלא ארכיטקטורת ה-Excavator, הרביעית והאחרונה ממשפחת ה- שהחלה את דרכה כהבטחה עצומה, ומסיימת אותה בקול ענות חלושה עד מאוד.

דיווחים עדכניים מהאתר benchlife.info מאשרים כי מתכננת להשיק דור ביניים חדש של מעבדים עם ליבה גראפית משולבת (מה ש- קוראת לו APU) במחצית הראשונה של 2016, תחת השם Bristol Risdge, ועם מספר שינויים מתבקשים: תמיכה רשמית בזכרונות , Northbridge שמובנה בשבב המעבד עצמו, ליבה גראפית מובנית בארכיטקטורת GCN מעודכנת וגם ליבות עיבוד משודרגות, שמבטיחות להציע שיפור של עד 25 אחוזים במונחי הוראות שמבוצעות לכל דופק שעון לעומת ארכיטקטורת ה-Steamroller העכשווית, אותה ניתן למצוא במעבדי ה-Kaveri.

ambris4 ambris1

בשל המעבר לזכרונות בתקן DDR4 ולגשר צפוני מובנה, מעבדי ה-Bristol Ridge ידרשו מעבר ללוחות אם מעודכנים עם תושבת חדשה בשם AM4 – כאשר מה שמעניין כאן, ושונה במהות מהגישה של המתחרה אינטל, הוא שהתושבת הזו ולוחות האם שמתבססים עליה תתמוך גם במעבדי ארכיטקטורת ה-Zen העתידיים של , גם באלו מרובי ליבות העיבוד שעתידים להגיע ללא גראפית מובנית תחת משפחת ה-FX (בסוף שנת 2016, כפי שכבר אומת רשמית), וגם במעבדי ה-APU של שנת 2017 אשר ישלבו כבר ליבות עיבוד מדור ה- יחד עם ליבות גראפיות מובנות.

ambris3 ambris2

פירוט דגמי ה-Bristol Ridge הנייחים והניידים – בינתיים ללא שמות רשמיים

מדובר בתפיסה שעשויה להשפיע באופן חיובי מאוד על , שכן צרכנים יוכלו להרכיב להם מערכת מחשב מוזלת יחסית בהתבסס על לוח AM4 ומעבד Bristol Ridge, עם ידיעה כי יוכלו לשדרג באופן קל וזול יחסית בעתיד למעבדים מעידן ה-Zen – בתקווה שאלו אכן יצליחו לעמוד בציפיות ויציעו קפיצת שתחזיר את התחרותיות למפתחת השבבים מסאניוייל.

ambris9 ambri8

נמשיך לעקוב אחרי דור ה-Bristol Ridge אשר אמור להגיע הן בגירסאות נייחות והן בגירסאות ניידות – ונקווה שזו הפעם האחרונה בהחלט שבה נצטרך להיתקל בארכיטקטורת ה-28 ננומטר הוותיקה במיוחד.

ambris6


תגיות

2 תגובות

  1. אין לך INTEL…????
    ………………………………
    ………………………………………………………..לך….. ………………………………………………לך יחף!

  2. לא מסכים מעבדים של amd יכולים להריץ משחקים כבדיםבלי בעיה כל עוד קונים מעבד שיחזיק כרטיס חזק וזה כל מה שגיימר צריך .שהזן יצא אני יחליף את אינטל בלי למצמץ מודה עד היום טעיתי , המחשב הבא לא יעלה מעל 10 אלא בסביבות 6 עם כרטיס הכי חזק מעבד שמחזיק זה מספיק

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close