סופו של החוקר? מיקרוסופט תחליף את דפדפן האקספלורר בחלונות 10

7 תגובות

על פי דיווחים אחרונים בשוק, מיקרוסופט מתכננת להיפטר ממקור הלעג זה שנים שהוא ה-"אינטרנט אקספלורר" שלה, עם תחליף קל שמגיע עם שם הקוד "Spartan"

internet_explorer
סופו של הדפדפן השנוא בתבל?

האם זה באמת הסוף ל-Internet Explorer? על פי דיווחים אחרונים בשוק, מיקרוסופט עובדת קשה על דפדפן חדש וקל שצפוי להחליף את דפדפן ה-"אינטרנט אקספלורר" (מיתוג שקיים כבר מעל ל-20 שנה), צעד שצפוי להיעשות כבר במערכת ההפעלה החדשה של החברה, חלונות 10. בשם קוד "Spartan", מיקרוסופט צפויה להציג את הדפדפן החדש באירוע המתקרב שלה ב-21 לחודש לכבוד חלונות 10, שתגיע בגרסה המיועדת לספק הצצה למערכת החדשה והפתוחה לצרכנים.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אך החלפת דפדפן האקספלורר באחד חדש הוא לא רעיון חדש שעליו חושבת מיקרוסופט. כבר ב-2009 התנסתה מחלקת המחקר "Microsoft Research " של החברה עם דפדפן מסוג חדש הבנוי כמו מערכת הפעלה, פרוייקט בשם קוד "Gazelle". אף מוצר רשמי לא יצא מהפרוייקט הספציפי הזה של , אך ניתן לשער כי החברה למדה ממנו ושפרוייקט ה-Spartan הוא תוצר של מחקר זה ושל פיתוחים נוספים במהלך השנים.

למרות הביקורת הקשה שיש על מיקרוסופט בגין דפדפן האקספלורר שמתוצרתה, עליה בנתח השוק הכולל של הדפדפן (לכל גרסאותיו) ניכרת דווקא כיום, עם נתח שוק העומד על 59.11%, מידע הנכון לחודש דצמבר האחרון. למרות עליה זו, דפדפן הכרום של , שעקף בנתח השוק את ה-Firefox של מוזילה כבר בחצי הראשון של שנה שעברה, מציג עליה ניכרת של מעל שני אחוזים בין חודש נובמבר האחרון לחודש דצמבר, עם נתח שוק העומד על 22.65% מכלל הדפדפנים. כחלק מההגבלה הנוכחית של האקספלורר, מיקרוסופט אף מתכננת לאפשר למערכות הפעלה אחרות להריץ את הדפדפן החדש (בדומה לדפדפן הכרום של גוגל), בצעד שנועד להגיד את הפונטציאל של ה-Spartan העתידי.

אך השאלה הגדולה היא האם מיקרוסופט תצליח לייצר חדש, קל, מהיר ומוצלח שלא בא עם אותם הסטיגמות הרעות שאסף האקספלורר עם השנים? בשביל לדעת זאת נצטרך לחכות לאירוע של בהמשך החודש, או בהשקה הרשמית של הדפדפן בעתיד הקרוב.