סוף כל סוף, רווחים ל-AMD • HWzone
מחשביםמעבדיםכרטיסי מסךכתבות נבחרות

סוף כל סוף, רווחים ל-AMD

אחרי אינספור תהפוכות ורבעונים מאכזבים – נראה שמפתחת השבבים האדומה מסאניווייל נמצאת במסלול הנכון לקאמבק איכותי

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הכיוון היה ברור במשך כל השנה האחרונה, אבל רק עכשיו ניתן להצהיר באמת – ביצעה קאמבק, וחוזרת להציג רווחים כספיים נקיים אחרי שנים ארוכות בהן ראינו בעיקר הפסדים בסדרי גודל שונים, עם סיכון מוחשי להמשך קיומה של החברה בכמה וכמה הזדמנויות.

ההחלטה להפסיק לייצר שבבים באופן עצמאי, לצמצם את היקף המוצרים הזמינים בקטגוריות לא רווחיות, המעבר לתהליך ייצור חדשני לאחר הרבה יותר מדי זמן וההשקה של ארכיטקטורות חדשות ומוצלחות יותר עם שמות מותג ששמים את הצרות בעבר – כולן תרמו את חלקן להגעה לרגע הזה, בו מכריזה על הכנסות נאות של 1,643 מיליון דולר (עלייה של 25 אחוזים בהשוואה לאותו זמן בשנה שעברה), ועל רווח נקי של 71 מיליון דולר, ללא כוכביות וללא התניות.

אלו הם כנראה הנתונים החיוביים ביותר שסיפקה לנו בכל העשור האחרון, ואנחנו מקווים שזה לא אירוע חד פעמי אלא קצה קרחון של מגמה חדשה

הקפיצה הגדולה קדימה של מפתחת השבבים הגיעה בזכות השוק הביתי, באופן מובהק: חטיבת המעבדים הכלליים והמעבדים הגראפיים השיגה הכנסות של 819 מיליון דולר ברבעון הנוכחי, כמעט כפול מאותו רבעון בשנת 2016, ועם רווחים של 70 מיליון דולר בהשוואה להפסד של 66 מיליון דולר בשנה שעברה, אז עוד נאבקה עם נסיונות למצוא פתרונות עבור מלאים של מעבדים מעידן הבולדוזר ונגזרותיו שלא מצאו לעצמם קונים. חטיבת המוצרים העסקיים והמוצרים המותאמים והייעודיים של החברה שמרה על קו אחיד יחסית עם הכנסות של 824 מיליון דולר, בעיקר בשל הוזלות הדרגתיות והקלה בביקוש לקונסולות הסלוניות השונות בשוק, שמופעלות כמעט כולן בידי חומרה של – מה שאומר כי גם מעבדי משפחת ה- החדשה לעולם השרתים כבר תורמים את חלקם היחסי בחיזוק של משאבי החברה.

למנכ"לית ליסה סו יש הרבה סיבות להיות גאה בדרך שאותה עשו היא ואנשיה

AMD עדכנה על כך שהיא מצפה להכנסות נמוכות ב-12 עד 18 אחוזים מאלו של הרבעון הנוכחי בסוף שנת 2017, ברבעון 4, בהתאם למגמה שקיימת כבר שנים בדוחות הפיננסיים של החברה – כאשר גם במסגרת ירידה שכזו ההכנסות ברבעון האחרון של 2017 אמורות להיות גבוהות במעל ל-20 אחוזים מאלו שהיא השיגה ברבעון האחרון של 2016, כך שהשיפור יהיה חשוב ומשמעותי במבט כללי יותר. נקווה שנראה המשך גם למגמת הרווחים הנקיים החדשה הזו – לחברה שמהווה אלטרנטיבה ותחרות כל כך חשובה בשני שווקים מרכזיים של עולם החומרה.

כל המותגים החדשים שהשיקה השנה כבר תורמים חלק בחיזוק מצבה הפיננסי, ויהיה מעניין לראות כיצד הגעתם של דגמי ה-Ryzen הניידים, דגמי ה-Pro לשוק המקצועי וכרטיסי ה- החדשים לשוק הביתי ולשוק המקצועי כאחד יתרמו להמשך הדרך


תגיות

10 תגובות

  1. עכשיו הם באמת הצליחו :D

   מה הם היו עושים בלי הפירגון שלך :P

 1. ציטוט של radar

  אינטל יורדת, AMD עולה. חדשות נהדרות לכולנו!

   

  כן, נהדרות. כי AMD לא בישלו לעצמם דייסה של חרטוטים לקהל הצרכנים שלהם

  שחיכה שנה וחצי לכרטיסי ווגה וקיבל שקרים והבטחות. הצליח לנו סיפור המעבדים,

  שיקרנו עד העצם עם הכרטיסים.

   

  אינטל כמובן יותר גרועים בכל מובן.

   

  אז כן המילה הסופית היא שעדיף שתיים שאחת מהם פחות גרועה ושתהיה תחרות.

   

 2. מה הקטע של הטרנד הזה של שמות תואר לחברות? זה לא נגמר. "מפתחת השבבים האדומה מסאניוויל" נכנסתם ל"אודות החברה" כדי לחפש איפה הם ממוקמים בשביל זה? הם קיבלו איזה תואר אצולה?
  "אני מתכבד להזמין את הלורד המגן של שוק הביניים, הוד מלכותו הדוכס האדום של ממלכת סאניוויל!"
  איפה זה סאניוויל בכלל?
  והאם הטרנד הזה ימשיך גם כשתצטרכו להציג את "מפתחת השבבים הורודה מנווה חמציצים", או שרק שמות אמריקאים נחשבים?

 3. זה מה שמטריד אותך בבוקר של פיצול ערוץ 2 ?  :)

   

  :lol:

   

  בסדר, אז הוסיפו קצת צבע לכתבה, למה להיטפל לזוטות ?

  אמנם זכותך הלגיטימית, אבל, למה להיות "חמוץ" ?

 4. ציטוט של coch

   

  כן, נהדרות. כי AMD לא בישלו לעצמם דייסה של חרטוטים לקהל הצרכנים שלהם

  שחיכה שנה וחצי לכרטיסי ווגה וקיבל שקרים והבטחות. הצליח להם סיפור המעבדים,

  שיקרו עד העצם עם הכרטיסים.

   

  אינטל כמובן יותר גרועים בכל מובן.

   

  אז כן שורה תחתונה היא שעדיף שתיים שאחת מהם פחות גרועה ושתהיה תחרות מסוימת.

   

   

  כרטיסים זבל בלי ספק בשביל גיימרים.

  אבל… בוא נודה באמת, הכרטיסים האלה יועדו נטו לכריית מטבעות, שם הם שברו שיאים, ובמצב של השוק היום שאיכשהו עדיין לא התאזן כבר כמעט שנה עם הגל קריפטו הנוכחי אז כן הם מכרו ממנו כמו מטורפים, עד עכשיו אי אפשר להשיג אותו במחיר נורמאלי גם אם משום מה תחליט שאתה רוצה.

   

  ככה שמבחינת רווים….. הם במצב טוב.

  מה שכן, זה גועל נפש שהם שיקרו לקהל הגיימרים והבטיחו ביצועים טובים במשחקים, למרות שבתאכלס גם בתכנון של הכרטיס אפשר לראות שהוא תוכנן מלחתכילה למטרת כרייה ולא למטרת גיימינג.

   

  אבל תחרות זה תמיד טוב

   

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close