סוף הדרך ב-DDR4: מיקרון מכריזה כי תפסיק להציע זכרונות דינאמיים במותג ה-Crucial Ballistix

יצרנית השבבים האמריקאית תפסיק להתמקד בדגמים מתקדמים עבור שוק הגיימינג הביתי – ותעבור לרכז מאמצים למוצרים עבור עולם השרתים והמערכות המורכבות מראש

שוק זכרונות ה-DDR4 לצרכנים הביתיים הפך לצפוף ומאתגר במיוחד בשנים האחרונות, עם מחירים נמוכים מאוד עבור דגמים רבים שמקבלים הדגשה כעת עם ההשוואה המתבקשת למחירי הזכרונות השונים בדור ה-DDR5 – ולא כולם מעוניינים להמשיך במירוץ המעייף הזה, כך מסתבר. מיקרון (Micron), אחת מהגדולות ביותר בתחום ה-DRAM שגם מייצרת את השבבים שבפנים ולא רק מייצרת ומשווקת את המודולים עצמם, מכריזה כי תפסיק להציע זכרונות מסדרות ה-Crucial Ballistix שלה באופן גורף, ככל הנראה לאחר שהגיעה למסקנה כי הדבר אינו כלכלי מספיק עבורה.

בהודעה הרשמית מוצהר כי כלל הדגמים בקווי Ballistix, Ballistix Max ו-Ballistix Max RGB יעברו לסטטוס EOL (או End-of-Life) בזמן הקרוב, כאשר הפיתוח העסקי של החברה בעידן ה-DDR5 יתמקד בשוק השרתים ובשוק מערכות ה-Client הבסיסיות שמורכבות מראש, תוך המשך שימוש בשם Crucial בתחומים אלו (בשוק ניתן למצוא כיום מודולים שנושאים את השם Micron ישירות וגם מודולים שממותגים תחת Crucial), אך ללא המותג שיועד ספציפית למרכיבי מערכות ביתיות באופן עצמאי.

האתר הרשמי של החברה מציג עסקים כרגיל בינתיים, אך זה משהו שעתיד להשתנות בהדרגה בתקופה הקרובה – עד שהדגמים המוערכים והוותיקים האלו ייעלמו לגמרי מכל מקום (פרט למוזיאונים)

סביר לגמרי שנמשיך לראות את שבב ה-DRAM של מיקרון מככבים בזכרונות מתקדמים לשוק הגיימינג הביתי – אך הם ימותגו וישווקו בידי חברות אחרות, ולא בידיה – מה שישאיר אותנו הלכה למעשה ללא אף יצרנית עם ורטיקליות מלאה בקטגוריה, שכן גם יצרניות שבבי ה-DRAM הגדולות האחרות סמסונג ו-SK Hynix אין מציעות מודולים לשוק הביתי הגבוה באופן אישי ועצמאי.

זכרונות DDR5 ישווקו תחת השם Crucial – אך עם הכוונה לקהלי יעד שונים, בדגש אל מאפיינים אחרים מאלו של דגמי ה-Ballistix

באותה נשימה, במיקרון דאגו להזכיר ולהבהיר כי המיקוד של השם Crucial בתחום הגיימינג לא ייעלם לחלוטין – אלא ימשיך להתפתח בקטגוריית האחסון, בה החברה מציעה דגמי NVMe פנימיים מתקדמים שונים לצד דגמי SSD ניידים. אם תמיד חלמתם על זכרונות Ballistix במערכת שלכם אבל אף פעם לא רכשתם אותם הלכה למעשה – כעת זו עשויה להיות ההזדמנות האחרונה לעשות משהו בנידון, לפני שהמלאים הקיימים בחנויות מסתיימים והמותג הזה נעלם מחיינו.

מיקרון תשמח מאוד להמשיך ולמכור לצרכנים הביתיים מכל הסוגים את מוצרי Crucial – אם כי מקטגוריות אחרות שכנראה רווחיות עבורה יותר