סוני מבחוץ, AMD בפנים: קונסולת ה-PlayStation הבאה נחשפת באופן חלקי

ראיון עם מהנדס המערכת של קונסולת הדור הבא היפנית מספק לנו אישור רשמי לשימוש בשבבי עיבוד מתקדמים מעידן ה- 2 וה-Navi

דור הקונסולות הנוכחי היווה נצחון משמעותי מבחינתה של , כאשר כל דגמי ה-PlayStation 4 וכל דגמי ה- התבססו על חומרות מותאמות אישית שלה והכניסו מאות מיליוני דולרים מדי רבעון אל מאזן ההכנסות שלה. עם זאת, ברור למדי כי הפוטנציאל הנוכחי רחוק מלהיות את הטוב ביותר שיש למפתחת השבבים האמריקאית להציע – בעיקר בשל שימוש בליבות Jaguar חסכוניות שמקורן אי שם בארכיטקטורה ה- הכושלת.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


שמועות על כך שקונסולות העתיד מבית סוני ומיקרוסופט ימשיכו את שיתוף הפעולה היעיל והפורה עם מסתובבות להן ברשת כבר זמן רב, אך נראה שעכשיו הן הופכות לאמת מוגמרת, לפחות מצידה של חברת – אולי לקראת חשיפה רשמית שתגיע כבר השנה.

הדור הבא של עדיין לא כאן – אבל התמונה אודותיו ללא ספק מתחילה להתבהר

ראיון שפורסם באתר wired.com עם מארק סרני (Mark Cerny) המשמש מהנדס המערכת של ה- הבאה צמצם משמעותית מקום לספקות כשאישר כי נראה שימוש בשבב עיבוד ייעודי ומותאם אישית המבוסס הן על ליבות עיבוד מדור ה-Zen 2 והן על גראפית מדור ה-Navi – טכנולוגיות שעדיין לא הושקו רשמית גם בעולם ה-, האמורות להיות יעילות בהחלט תודות לשימוש בתהליך ייצור ב-7 ננומטר שעליו יבוססו גם הקונסולות.

תהיה בכל מקום, גם בעידן החדש של הקונסולות כך נראה – עם עוצמה כפולה ומכופלת

נתונים מספריים פרט לשימוש בשמונה ליבות עיבוד מרכזיות, בדומה לשבבי ה-Matisse הצפויים לנחות בשוק הביתי, עדיין אין לנו בשלב זה, אך מנסיון העבר ניתן לנסות ולנחש כי הקונסולה תציע עוצמה שוות ערך למחשב גיימינג מדרג ביניים בסוף שנת 2019, עם זכרונות GDDR6 שעשויים לפעול לצד זכרונות או שאולי אף כתחליף להם.

אחד האנשים החזקים ביותר בחטיבת הגיימינג של שבר שתיקה – ויצר הדים ברשת

מדובר בעוצמת עיבוד שתכפיל כנראה פי כמה את הפוטנציאל של ה-PlayStation 4 Pro וה-PlayStation 4 הסטנדרטית – ויש לכך סיבה טובה למדי שכן סרני הצהיר על תמיכה ייעודי בעקיבת קרניים (Ray-Tracing, לא ברור האם באמצעות ליבות עיבוד ייעודיות כמו אצל חברת או בשיטה אחרת) וברזולוציות של עד 8K עם HDR. הקונסולה תכלול גם פתרון אודיו מרחבי חכם מבוסס חומרה וכונני מהירים שמהווה ברכה לאחר דורות ארוכים של כוננים מעוניין איטיים באופן מכאיב שהולידו זמני טעינה והמתנה בלתי סבירים בעליל במשחקים – אם כי עדיין לא ברור כיצד סוני לאזן בין הצורך בנפח אחסון גדול למדי עבור כותרי העתיד לבין המחירים של שבבי ה-NAND בכונני ה- שעלולים להכביד מאוד על מחירה של הקונסולה. סביר להעריך כי נראה כאן שימוש הפתרון היברידי כלשהו, אשר לא ישמח את האלמנטים המכאניים באופן מוחלט.

בחודשים הקרובים אנחנו עתידים לקבל טעימה ראשונה מהביצועים של Zen 2 ובעיקר של Navi – וזה יעזור לנו להעריך בצורה טובה ומדוייקת יותר את הפוטנציאל של גלגול ה- החמישי

קונסולת ה-PlayStation הבאה לא תגיע כמעט בוודאות אל החנויות בשנת 2019, כאשר עונת החגים בסוף שנת 2020 נראית כמו אפשרות סבירה יותר גם עבורה וגם עבור הדור הבא של ה- מאת , אך נראה כי היא תהיה דומה יותר מאי פעם למחשב שולחני טיפוסי – וזה משהו שיאפשר גם תמיכה לאחור במשחקי דור ה-PlayStation 4 (סרני אישר זאת באופן רשמי, למעשה), וגם פיתוח נפוץ וקל יותר עבור מחשבים אישיים ולא במקביל, עם פחות סיבות כלכליות ועסקיות להעדיף מוצר בודד כלשהו על פני פנייה לקהל יעד רחב למגוון ככל הניתן.

עקיבת קרניים תהיה חלק מרכזי גם בבידור הסלוני העתידי, כך נראה

מתרגשים לקראת הדור הבא הבידור בסלון, או חושבים שהעתיד נמצא בכלל במובייל ובסטרימינג המקוון הישיר של משחקים? בואו לדבר על זה בתגובות.