נקודת ה-G

Logitech G7

לוג\'יטק היא אחת החברות המובילות בתחום הציוד ההיקפי למחשב בכלל ובתחום העכברים והמקלדות בפרט. חברה זו היא שהביאה לעולם את העכבר האלחוטי הראשון עוד בשנת 1984, שעבד בעזרת תקשורת אינפרא-אדום. מאז אותה שנה, השם לוג\'יטק הפך להיות שם נרדף לעכברים אלחוטיים, ופיתוחם של עכברים אלו לא נפסק במהלך השנים – החברה המשיכה לפתח עכברים אלחוטיים טובים יותר ויותר.
בשנת 1991 הציגה לוג\'יטק את העכבר הראשון שעבד על תקשורת רדיו והשלב הבא בפיתוח העכברים היה כמובן פיתוח העכברים האופטיים (ללא אותה גולה מעצבנת), אך כאן נראה כאילו לוג\'יטק (לראשונה בתולדותיה) החלה לפגר אחרי המתחרה העיקרית שלה – מיקרוסופט. חברת מיקרוסופט הייתה הראשונה להציג עכבר הפועל בעזרת חיישן אופטי, ולוג\'יטק פיגרה מעט אחריה.
הצעד הבא של לוג\'יטק, חברה שנבנתה כמעט באופן בלעדי על עכבריה האלחוטיים, היה כמובן לשלב את טכנולוגית האלחוט עם העכברים האופטיים החדישים. הדבר היווה אתגר עבור החברה בשל צריכת החשמל הגבוהה של החיישן האופטי ואי יכולתו לעמוד בזמן עבודה ארוך כשל העכברים האלחוטיים עם הגולה, אך תוך שנה מפיתוח העכבר האופטי הראשון שלה, הצליחה לוג\'יטק לפתח לראשונה עכבר אופטי אלחוטי וחזרה להיות המובילה הטכנולוגית בשוק העכברים.
הפיתוחים הטכנולוגיים לא חדלו מלהגיע ממרכז הפיתוח של לוג\'יטק, וזו הציגה את עכבר הלייזר הראשון בשנת 2004. למרבה ההפתעה היה זה עכבר אלחוטי, ה-MX1000, שהיווה את פריצת הדרך בתחום. עכבר זה שכבר סקרנו באתרנו, סבל מכמה קשיי לידה בסיסיים ובעצם לא עמד בציפיות שלנו עבור עכבר שאמור להיות גולת הכותרת החברה לאותה תקופה.

אך למרות זאת, היה ברור כי הלייזר הינו העתיד של העכברים הביתיים בשנים הבאות, לכן השוק היה מלא ציפיה לעכברים הבאים שתוציא לוג\'יטק עם טכנולוגיית הלייזר.
יתרונות מנוע הלייזר ברורים למדי על פני כל שאר הטכנולוגיות הקיימות היום בשוק, שכן מנוע זה מאפשר דיוק ברמה גבוהה מאי פעם וכן אפשרות עבודה על משטחים חלקים עוד יותר, הודות לרזולוציית הסריקה הגבוהה שלו. תכונות אלו קוסמות במיוחד לשוק מאוד מסוים של משתמשים – הגיימרים – כאשר זהו השוק היחיד כמעט שייהנה מתוספת הביצועים הנ"ל. הגיימר הממוצע עושה שימוש בעכבר שלו יותר מכל משתמש אחר, כאשר כל תזוזה חייבת להיות מדויקת כמה שיותר על מנת להשיג את התוצאה הרצויה במשחק.


על כן היה ברור כי גיימרים רבים יעדיפו לעבור לעכברי הלייזר (בין אם החוטיים ובין אם האלחוטיים) כאשר אלו יצאו לשוק. ה- MX1000, שכאמור לא חסרו בו פגמים, היה אמור להיות העכבר שלוג\'יטק ייעדה לשוק הגיימרים, אך בשל משקלו הרב יחסית הוא לא התקבל בברכה. עכבר ה-G7 בו עוסקת ביקורת זו הוא העכבר שאמור להחליף את ה-MX1000 ולהחזיר את הגיימרים להשתמש בעכברים אלחוטיים מבוססי לייזר של חברת לוג\'יטק.

1
2
3
4
5
6

הגב

avatar