נקודת ה-G של לוגיטק

הקדמה
 
לוג'יטק הוא שם שתשמעו לעיתים קרובות כאשר מדובר בציוד היקפי – החברה ידועה במוצרים איכותיים שמתאימים לפלחי שוק רבים, ביניהם שוק הגיימינג. בשנת 2005 לוג'יטק הציגה את ליין הגיימינג שלה, שנכללו בו עכבר ה-G5 ומקלדת ה-G15. שני מוצרים אלו סימנו עידן חדש בתחום הציוד ההקפי ככלל ובתחום הגיימינג בפרט. עם הזמן, בדומה לכל תחום בעולם החומרה, הגיע הצורך בשדרוג. לוג'יטק חידשה את ליין מוצרי הגיימינג שלה והשיקה שני מוצרים אותם נסקר בביקורת זו. ראשית, מדובר בעכבר ה-G500 אשר תופס את מקומו של ה-G5 ומתיימר להיות טוב יותר בכל תחום אפשרי ושנית מדובר במקלדת ה-G15 שאמורה להציע חלופה זולה למקלדת ה-G19 המפוארת.
 
מחיר הסט, נכון ליום כתיבת שורות אלה, הוא כ-800 שקלים, כאשר מחירו של העכבר הוא 220 שקלים ומחיר המקלדת עומד על כ-580 שקלים. למרות מחירה הגבוה בארץ תופתעו לדעת כי בדומה לשאר המקלדות המוארות, היא לא מגיעה עם מקשים בעברית.
במהלך הביקורת ננסה להחליט האם הסט מבית לוג'יטק אכן מצליח לעלות על הציפיות שלנו כסט המיועד לגיימרים, או שמא הוא עוד סט ממוצע של עכבר ומקלדת בעיצוב מדליק ותג מחיר גבוה.

1
2
3
4
5
6
7
8

10
הגב

avatar
ליר
ליר

יצאו כל כך הרבה מוצרי G השנה!
הייתי מעדיף גם סיקור על האוזניות והרמקולים (Z906) החדשים שלהם!

סטלה
סטלה

🙂
רציתי לשאול שאלה שיותר קשורה לחברה, זה אפשרי לשלב בין רמקולים של החברה הזאת לדוגמא לרמקולים מחברה אחרת, באותו המחשב. או שזה יכול להזיק איכשהו?

catsmonster
catsmonster

בעכבר הוספתי את כל המשקולות הכי כבדות
והתוצאה הייתה מדהימה, היה לי דיוק מטורף בכל מה שעשיתי, תוספת המשקל שמרה על יציבות ודיוק ומפני שהמשטח שלו יחסית חלק, אין לי שום בעיה להזיז אותו במהירות בעת הצורך.
הכובד שלו הוא לא חיסרון לפי דעתי אלא דווקא יתרון, ורוב המקשים נמצאים במקומות נוחים, חוץ משני הכפתורים בצידי העכבר.
התגברתי על הבעיה שתיארתם פה בעזרת בזבוז של 5 דקות מחיי בעבודה עם הדרייברים שהם סיפקו וביטול האפשרות לפעולה כלשהיא של המקשים בסביבה שאני לא רוצה שיפעלו והגדרתם בסביבה שאני כן רוצה שיפעלו, הוכחו כמעוד יעילים (הרבה יותר מכאלה במקלדת).

giloman
giloman

היה לי G500 והעפתי אותו
העכבר כבד מאוד גם בלי המשקולות .
כשמזיזים את העכבר מהר מרגישים התנגדות שנובעת מהגלגלת שלא מוחזקת באופן יציב ומשפיעה על ההרגשה.
כפתורי שינוי הDPI ממוקמים גרוע ואפשר ללחוץ עליהם בטעות במקום על המקש השמאלי של העבר.
הכפתורים שממוקמים מעל האגודל שורטים את האגודל ולא נוחים

m1ke
m1ke

ואוו.. כותרת כ"כ מקורית

catsmonster
catsmonster

ל-4 אני לא יודע איך הצלחת ללחוץ
על הכפתורי שינוי dpi בטעות, צריך לעקם את האצבע לצד שמאל ולקפל אותה כמעט לגמרי לפני שאתה יכול ללחוץ עליהם… אולי זה פשוט עניין של מבנה יד שונה, אבל אין לי שום בעיה איתם בכלל.
הכפתורים מעל האגודל בחיים לא נגעו לי באגודל והם לא שורטים, הם נוחים וחלקים. ובקשר להזזה של העכבר מהר אני לא יודע על מה אתה מדבר, אולי פשוט העכבר שלך היה דפוק באיזושהי צורה.

giloman
giloman

ל6
כשאתה גיימר מקצועי אתה מזיז את העכבר מאוד מאוד מהר ולפעמים אתה גם חייב תוך כדי התנועה ללחוץ עליו מספר פעמים ואז בקלות אפשר להחליף DPI

DARK-SPIRIT
DARK-SPIRIT

ל-4 העכבר מצויין, אני משתמש בו כבר שנה וחצי.

יובל
יובל

יש לי את העכבר מהדור הישן
שנקרא G5, הבעיה העיקרית שלו הייתה שהגלגלת שלו עגולה ולכן קשה מאוד ללחוץ עלייה בלי להטות אותה לצדדים. נחמד מצידם לשים גלגלת שטוחה ב-G500.

ישי
ישי

ניתן לתכנת מקשים גם לתוכנות מוזיקה?