בקרוב: נפחים גדולים במיוחד לכונני SSD מוכרים (עודכן)

כונני מבית ומבית זוכים להכפלה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


יש לכם כסף פנוי ודרישה לכמה שיותר נפח אחסון מהיר במערכת שלכם? מעכשיו תוכלו להשקיע אותו בדגם ה-970 EVO המעודכן והמשוכלל של , או ב-WD Blue בתצורת SATA שתפח סוף סוף לנפח מירבי מרשים של 4 טרה-בייט.


במספר חנויות מקוונות באירופה נצפה דגם 4 טרה-בייט של ה-Blue 3D של חברת Western Digital, אשר מבוסס כידוע על זכרונות TLC תלת מימדיים מבית החברה (שהפכה ליצרנית שבבי הלכה למעשה עם רכישתה של סאנדיסק) ועל בקר ה-88SS1074 של חברת מארוול.

4 טרה-בייט להמונים?

הכונן מציע מהירויות העברה רציפות של עד 560 מגה-בייט בשנייה וביצועים אקראיים של עד 95,000IOPS עם קבצי 4KB קטנים, ומצטרף בכך למספר מצומצם מאוד של מוצרים לשוק הביתי אשר מגיעים לנפח גדול מ-2 טרה-בייט – פרט לדגמי משפחת ה-860 של (PRO/EVO/QVO) תתקשו למצוא מוצרים נוספים בקטגוריה הזו, וכאן גם עשוי לבוא לידי ביטוי היתרון היחסי המשמעותי של המוצר עם תג מחיר שעומד כרגע על 546 יורו כולל מע"מ, וזול משמעותית מדגמי ה-TLC המקבילים של באותו הנפח.

דגם ה-860 EVO של בנפח 4 טרה-בייט יעלה לכם כ-810 דולר כולל מע"מ ומשלוח – מה שהופך את המחיר המוצג עבור הכונן של לסביר יותר לפתע

אנחנו עדיין לא יודעים מתי נראה את כונן ה- הזה זמין באופן נרחב גם בחנויות מקוונות כמו או , אך נקווה שזה יקרה בקרוב – ושהוא לא יהיה דגם ה-4 טרה-בייט החדש היחיד בסביבה בתקופה הקרובה.

דגם חדש ומסקרן נוסף שנצפה בכמה חנויות ברשת בשעה טובה הוא כונן 970 PRO אימתני מבית , עם בקר ה-Phoenix פרי פיתוחה של הענקית הקוריאנית ושבבי MLC תלת מימדיים מתוצרתה – בנפח של 2 טרה-בייט בתצורת ה-M.2 המוכרת, במקום נפחים של 512GB או טרה-בייט אחד בלבד שהיו זמינים עד היום.

דגם ה-970 EVO של היה זמין כבר מתחילת דרכו גם בנפח של 2 טרה-בייט – כאשר דווקא אחיו המתקדם יותר נאלץ להסתפק בנפח צנוע יותר, בשל מגבלות צפיפות האחסון היחסיות של שבבי MLC לעומת שבבי TLC

ה-970 PRO מהווה גם היום נער דגל לביצועים של כונני SSD בשוק האישי, ובשל כך גם שומר על תג מחיר גבוה במיוחד של 375 דולר (לא כולל מע"מ או משלוח) לטרה-בייט – אך מי שמזומנים לא מהווים שום מגבלה עבורם יוכלו להשיג כעת את הנפח הכפול של הכונן במחיר אשר עומד על לא פחות מ-8,888 יואן סיני, כ-1,320 (!) דולר. ממש לא בטוח כי זה יהיה המחיר הסופי והרשמי של דגם ה-2 טרה-בייט המדובר, ואנחנו בהחלט מקווים לעלות מומלצת רשמית שפויה מעט יותר – אך נכון לעכשיו זו העלות הנתונה ברשת.

מחיר לאמיצים בלבד – נקווה שבקרוב נקבל השקה בינלאומית רחבה וגם עלות שפויה מעט יותר. מישהו אמר 900 דולר?

עדכון: באופן ביזארי למדי, החליטה להכחיש רשמית את קיומה של גרסת 2 טרה-בייט עבור דגם ה-970 PRO בשלב זה, למרות שיש , מחירים ומספרי דגם עבורו בכמה מקורות שונים ומקבילים ברשת. האם מדובר בזיופים, או שסמסונג פשוט מחפשת עיתוי מאוחר מעט יותר לביצוע ההכרזה הפומבית שלה? כנראה שבקרוב נדע יותר.