נינטנדו תשיק קונסולת DS עם תצוגת תלת מימד • HWzone
מחשבים

נינטנדו תשיק קונסולת DS עם תצוגת תלת מימד

נינטנדו הכריזה על הקונסולה הניידת הבאה שלה, שתקרא "Nintendo 3DS" ותהיה בעלת תצוגה תלת-מימדית – ללא צורך במשקפים מיוחדות

סדרת קונסולות ה-DS של נינטנדו הצליחה לכבוש בשנים האחרונות את שוק קונסולות המשחק הניידות, וכבר בשנת 2007 התבררו מימדי ההצלחה שהביאו הקונסולות לחברה. המתחרה העיקרית, קונסולת ה-PSP של סוני, כבר מזמן לא עומדת בקצב המכירות של ה-DS– לשם השוואה, בחודש פברואר 2010 מכרה נינטנדו מעל ל-600,000 DS, בעוד לא עברה אפילו את רף ה-150,000 יחידות PSP.
השבוע, בהמשך לידיעות קודמות, הודיעה נינטנדו כי היא תשיק קונסולה ניידת נוספת במהלך השנה הבאה, שתהווה מעין חידוש לקונסולת ה-
DS הקיימת. עם זאת, לא ידוע עדיין האם הקונסולה, שתקרא "Nintendo 3DS" תחליף את ה-DS וה-DSi הקיימות, או שמא תשווק במקביל אליהן.

מהדיווחים הקיימים עולה כי קונסולת ה-3DS החדשה תהיה בעלת יכולות תצוגה תלת-מימדיות, כאשר השחקנים כלל לא יצטרכו להרכיב משקפי תלת-מימד מיוחדות. בנוסף לכך, הקונסולה החדשה תתמוך אחורנית במשחקים שאינם תומכים בתלת-מימד ופותחו לקונסולות ה-DS וה-DSi הישנות יותר. אחת השמועות שצפות ברשת היא האפשרות שנינטנדו תעשה שימוש בטכנולוגיית ה-Microlens 3D של Hitachi, שמתבססת על מערך של עדשות תצוגה זעירות הממוקמות מתחת למסך ה-LCD שתפקידן ליצור אפקט של תלת-מימד. במידה והדבר יתברר כנכון, הרי שנינטנדו תצטרך לעצב מחדש את קונסולת ה-DS שאנו מכירים כיום, ובין היתר להעלות את רזולוציית המסך שלה.
חלק מהאתרים מדווחים ש-Hitachi כבר יצרה מערכת נסיונית בעלת מסך בגודל 5 אינץ' ברזולוציה 1280 x 768 – למען השוואה, קונסולת ה-DSi XL עושה שימוש במסך בגודל 4.2 אינץ' – כך שסביר להניח שה-3DS אכן תציג מסך LCD מעט גדול יותר, שיהיה בעל יכולות תצוגה גבוהות יותר, על מנת לאפשר תצוגה תלת-מימדית.
מנגד, מדיווחים אחרים עולה דווקא כי הקונסולה תעשה שימוש במסך מיוחד מתוצרת Sharp, והיא תציע קישורית Wi-Fi משופרת וחיי ארוכים יחסית לקונסולות קודמות. מידע נוסף ורשמי יותר צפויה לחשוף בקרוב, בתערוכת E3 שתתקיים ביוני בלוס אנג'לס.

אין ספק שכאשר תגיע הקונסולה הניידת החדשה של נינטנדו לשוק היא תעלה משמעותית את רווחיה של נינטנדו, שכן היא צפויה להיות הקונסולה הניידת הראשונה בעלת יכולות תצוגה תלת מימדיות. בסופו של דבר, נראה כי גם אם נינטנדו מבססת את מעמדה כחברה השולטת בשוק הקונסולות הניידות, הרי שעל שוק הקונסולות כולו יהיה לה קשה להשתלט – שכן קונסולת ה-Wii שלה צפויה להתקל בתקופה הקרובה בתחרות קשה מצד וסוני.

תגיות

3 תגובות

  1. אני לא מבין משהו
    זה ממש דור חדש(כמו GAMEBOY ןDS) או פשוט שדורג של הDS (כמו DS וDSI)?

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close