נינטנדו מכרה 50 מיליון קונסולות Wii • HWzone
מחשבים

נינטנדו מכרה 50 מיליון קונסולות Wii

חברת נינטנדו פרסמה כי מכרה את קונסולת ה-Wii ה-50 מיליון במספרה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


יצרנית המשחקים היפנית Nintendo הודיעה כי המכירות של קונסולת המשחקים הידועה שלה, ה-Wii, הגיעו למספר של 50 מיליון יחידות מאז השחרור של הקונסולה אל השוק בסוף שנת 2006. ההודעה הועברה לציבור ע"י נשיא ומנכ"ל חברת נינטנדו,סרוטו איווטה (Satoru Iwata) בועידת מפתחי משחקים, שבה הוא גם הצהיר כי קונסולת ה-Wii היא חומרת המשחקים שנמכרה הכי מהר בהיסטוריה. "כ-50 אחוזים מכלל המכירות של הקונסולה התבצעו בארצות הברית ובקנדה, באירופה אחוז המכירות עמד על 40 אחוזים וביפן נמכרו היתר" הוסיף מנכ"ל ונשיא החברה.

לפני שחרורה של הקונסולה הרבה אנשים הטילו ספק ביכולת שלה לעורר בשוק עניין מול הקונסולות המתחרות. למרות זאת, נינטנדו הצליחה לדחוף קדימה וליצור תופעה כלל עולמית שנקראת Wii. הקונסולה הגיעה לראשונה לחנויות בארצות הברית בנובמבר 2006, ומעט מאוחר יותר בתחילת חודש דצמבר הקונסולה הגיעה גם לחנויות שביפן ולחנויות שבאירופה. בשלהי סוף שנת 2008 כבר עקפה חברת נינטנדו במכירות הכלל עולמיות עם קונסולת ה-Wii שלה את הקונסולות של החברות המתחרות, Xbox 360 של מיקרוסופט ו-PlayStation 3 של סוני. עד תחילת שנת 2009 נמכרו כ-45 מיליון קונסולות Wii, כ-21 מיליון קונסולות PlayStation 3 וכ-28 מיליון קונסולות Xbox 360.

קונסולת ה-Wii הפכה במהירות ללהיט בקרב גיימרים ברחבי העולם, במיוחד משום שבקר המשחק האלחוטי הייחודי שלה, הנקרא Wii Remote (וגם Wiimote). המשחקים הייחודיים לקונסולה, כמו ה-Wii Fit וה-Wii Play, הפכו בקלות לשוברי קופות.

קונסולה נוספת של חברת נינטנדו אשר עשתה צעד דרך גדול היא קונסולת ה-DS שהגיעה מוקדם יותר החודש ל-100 מיליון מכירות בכל העולם בפחות מחמש שנים. כך בעצם נמכרו במהלך השנה ושלושה חודשים האחרונים 50 מיליון קונסולות DS, וזה בהשוואה ל-50 מיליון הקונסולות שנמכרו תוך שלוש שנים.


תגיות

תגובה אחת

  1. 50 מליון נמכרו, יותר מחצי נמכרו בחזרה.
    נכון שנמכרו 50 מליון יחידות, אך המון נמכרו בחזרה ביד שניה או שפשוט ננטשו לפינה של החדר. נינטנדו עסוקה בלשווק את המכשיר שהיא פשוט שוכחת לשווק למכשיר משחקים טובים. בגלל זה לי ולחבר שלי מונחות 2 קונסלות ויי בפינה בעוד שאנחנו נהנים לנו מ2 אקס בוקסים טובים.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close